Ege Metropol Gazetesi - Egenin Güçlü Sesi
Son Dakika
Mültecilerin İzmir’deki Adresi Belli Oldu "Herkes İstanbul’dan Korkuyor Ama En Büyük Deprem Riski İzmir’de" Yaz saati uygulaması için saatler ne zaman ileri alınacak? İzmir Valiliği’nden Sağanak yağış, Fırtına uyarısı Brüksel havalimanında patlama: 13 ÖLÜ
Altın fiyatları 15 ayın zirvesinde
 
Serin ve yağışlı hava geliyor
 
Saç dökülmesine yol açan 8 yanlış
 
5 Yılda Ödenmeyen Borçlar Silinecek!

izmirli haberleri

SAYIN KOCAOĞLU SEÇİM VAATLERİNİZE NE OLDU? İZMİR'İN 12 YILI BOŞA GİTTİ

KOCAOĞLU 2019'DA ENKAZ DEVREDECEK İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Aziz Kocaoğlu'nun seçim öncesi İzmirlilere söz verdiği projelerini masaya yatırdı. Kentin sıkıntılarını ve yaşadığı sorunlara çözüm getirilmediğini vurgulayan Doğan, görevde 12'inci yılını geride bırakan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun seçim bildirgesindeki vaatlerinin kağıt üstünde kaldığını söyledi.
29 Nisan 2016 Cuma 15:21

Menderes’te Kutlu Doğum Programı Gerçekleşti

Menderes Belediyesi tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Programı vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu İzmirlilerle buluştu.
23 Nisan 2016 Cumartesi 21:10

İzmir'de Dev Etkinlik “ 1915 Bir Hilal Uğruna İzmir'de sergilenecek”

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan, ilk gösterimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Ankara'da gerçekleştirilen "1915 Bir Hilal Uğruna" sahne gösterisi, 19 Nisan Salı akşamı Saat: 20.00'de Halkapınar Kapalı Spor Salonu'nda İzmirlilerle buluşacak.
17 Nisan 2016 Pazar 19:21

İzmir’de “Kitap Zamanı”

21. İzmir Kitap Fuarı, Kültürpark Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda açıldı. Kitap dostları, 24 Nisan Pazar akşamına kadar açık olan fuarda ünlü yazarlarla bir araya gelme şansı bulacak. Bu yıl 400 yayınevinin katılımıyla gerçekleşen fuarda 150 kültür etkinliği yer alıyor. Fuarın bu yılki onur konuğu ise İzmirli şair-yazar Hüseyin Yurttaş..
17 Nisan 2016 Pazar 12:29

Başkan Kocaoğlu'nun taziye gününe İzmirliler akın etti Acılar Paylaşıldıkça Azalır

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 11 Şubat 2016 Pazartesi günü yaşamını yitiren annesi Necla Kocaoğlu’nun Tokat Erbaa’da toprağa verilmesinin ardından İzmir’e dönerek Tarihi Havagazı Fabrikası’nda taziyeleri kabul etti. Acılı gününde Başkan Aziz Kocaoğlu’nu yalnız bırakmayan İzmirliler, Tarihi Havagazı Fabrikası’na akın etti. Başsağlığı dileklerini iletenler arasında siyaset, iş dünyası, spor, sanat, İzmirdeki yabancı misyon temsilcileri, çeşitli inanç kesimlerinden temsilciler, medya ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra, acılı başkanlarını yalnız bırakmayan İzmirliler de vardı.
14 Nisan 2016 Perşembe 19:00

Kent Kitapları TÜYAP’ta Tarih Meraklıları APİKAM Standında Buluşacak

İzmir’in kentin belleğine ışık tutan yayınlarıyla dikkat çeken Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzeler Şube Müdürlüğü, 21. İzmir Kitap Fuarı'nda kitapseverlerle buluşacak. İzmirli kitap dostları, Kent Kitaplığı Serisi’nin 108 eserine, Kültürpark Salon 2 Stand 706 A’da ulaşma şansına sahip olurken, yazarlara da kitaplarını imzalatabilecek.
14 Nisan 2016 Perşembe 15:57

Fuara Özel 'İzdergi'

İz Dergi'nin ikinci sayısı TÜYAP Kitap Fuarı'na dair özel sayı olarak çıktı. Zeynep Uzunbay’ın hazırlayıp Ahmet Büke’nin katkı sunduğu Kitap Fuarı dosyasında; İzmirli ya da İzmir’de yaşayan 44 yazar ya da şair, kitapları, İzmir Kitap Fuarı’na dair düşünceleri ve fuara katılacak olanlara kitap önerileri ile yer aldı.
9 Nisan 2016 Cumartesi 17:16

Teleferik'te Bakım Çalışması Bitti 5 Nisan'da Başlıyor

İzmirlinin teleferik keyfi 5 Nisan'dan itibaren yeniden başlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, bir yılda 350 bin yolcunun taşındığı Balçova Teleferik Tesisleri'nin periyodik bakım ve iyileştirme çalışmalarını tamamladı. Giriş kapılarına elektronik kontrol sistemleri kuruldu, dışarıya gölgelikler yapıldı.
2 Nisan 2016 Cumartesi 16:08

Vali Toprak Unutulmaya Yüz Tutmuş Eserler Sergisini Açtı

Çini İşlemeciliği, Elde Maraş İşi, Minyatür ve Tezhip Sanatı Sergisi açıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığının hazırladığı “Unutulmaya Yüz Tutmuş Eserler” den oluşan sergi, İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın katılımıyla açıldı. İzmirli sanatseverler, sergiyi 27 Mart tarihine kadar ziyaret edebilecek.
24 Mart 2016 Perşembe 20:39

MOTORCULARDAN “TERÖRE LANET SÜRܪܔ

İzmirli motosiklet tutkunları, “teröre lanet sürüşü düzenledi
21 Mart 2016 Pazartesi 19:45

Kadın Emeği Fuarı açıldı

İzmir 7. Kadın Festivali Kültürpark'ta düzenlenen etkinliklerle başladı. Açılış törenine eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu ile birlikte katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bizde İzmir ruhu var. Türkiye'de hiçbir yerde olmayan İzmir duruşu var. Bu kent bugün aldığı bunca göçü İzmirlilik bilinci içinde harmanlayabildiyse, bunu yaşamın her alanındaki kadınlara borçluyuz. İzmir'in aydınlık kadınlarına, İzmir'in ilerici, Atatürkçü, cumhuriyetçi kadınlarına bu süreçte çok büyük görev düşüyor. Kadın duyarlılığı ile barışı çağırmalıyız" dedi.
5 Mart 2016 Cumartesi 12:27

BİSİM’in durak sayısı 32’ye yükseldi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin büyük ilgi gören bisiklet kiralama sistemi “BİSİM”, İzmirliler gelen talepler doğrultusunda eklenen yeni duraklarla daha da büyüyor. Kuş Cenneti’den sonra Doğal Yaşam Parkı’nda açılan yeni durakla birlikte, BİSİM’in durak sayısı 32’ye yükseldi.
29 Şubat 2016 Pazartesi 21:12

Sinematek’te bu kez “spor başyapıtları” var

Büyükşehir Belediyesi’nin “Yeniden Sinematek” gösterimleri, Mart ayında Oscar ve Cannes ödüllü iki filmi İzmirlileri buluşturacak.
29 Şubat 2016 Pazartesi 20:49

APİKAM’da “Ege Zeybekleri” konuşulacak

Kent tarihinin ve kültürü açısından önemli çalışmalara imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi (APİKAM), “Kent Söyleşileri” serisinde İzmirliler’i değerli konuklar ve ilginç konularla buluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay gazeteci –yazar Ahmet Gürel’in konuk olduğu “Kent Söyleşileri”nin bu ayki konuğu Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservaturı Türk Halk Oyunları Bölümü Öğretim Görevlisi Abdurrahim Karademir olacak.
22 Şubat 2016 Pazartesi 16:24

Tğrkiye ve ABD'den Hannover'de İşbirliği

Dünyanın en büyük ticaret ve sanayi fuarları arasında yer alan ve Almanya’da düzenlenen Hannover Messe’nin bu yılki partner ülkesi ABD, Türk firmalarıyla ilişkileri güçlendirmek için çalışmalara başladı. Özellikle geleceğin teknolojilerini ilgilendiren ürünlerin sergileneceği fuarda İzmirli sanayicilerin heyetler halinde ziyaretinin de önemli olduğu vurgulandı.
19 Şubat 2016 Cuma 17:10

Feridun Düzağaç İzmirlilerle buluşuyor

Kendine özgü müziği, mütevazi kişiliği ve yazdığı şarkı sözleriyle müzik severlerin gönlüne taht kuran ünlü sanatçı Feridun Düzağaç, İzmirlilerle buluşuyor.
15 Şubat 2016 Pazartesi 19:48

Patrik, İzmir’de iki sergi birden açacak

İzmir’de bulunan Patrik Bartholomeos, Belçika ve ABD’ye taşıdıkları “Rum Mimarlar Sergisi” ile dini günleri anlatan “Cuma, Cumartesi, Pazar” adlı fotoğraf sergisini İzmirlilerle buluşturacaklarını söyledi.
10 Şubat 2016 Çarşamba 11:40

Bilal Doğan'dan Otopark Göndermesi: İzmir Aciziyet İçinde

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, kentin kangren haline dönen otopark çilesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na seçim beyannamesinde yer alan vaatlerini hatırlatan Doğan, "Seçim bildirgenizde 21 yeni otopark yaparak, kentteki mevcudu iki katına çıkartacağınıza dair İzmirlilere söz vermiştiniz. Sözünüzü tutup, görev süreniz dolmadan önce bu vaatlerinizi yapacak mısınız?" diyerek yüklendi.
3 Şubat 2016 Çarşamba 10:54

Sinematek’te “Roma nostaljisi”

Büyükşehir Belediyesi’nin “Yeniden Sinematek” gösterimleri, Şubat ayında ünlü yönetmenlerin “Sonsuz Şehir” olarak bilinen Roma’da çektikleri filmleri İzmirlilerle buluşturuyor.
2 Şubat 2016 Salı 11:23

'Sadece Diktatör' İzmir'i Sarstı

Oyuncu Barış Atay'ın bir diktatörü kendi ağzından anlattığı 'Sadece Diktatör' adlı oyun İzmirli sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.
30 Ocak 2016 Cumartesi 10:23

İzmirliler! Bu maçları sakın kaçırmayın!

Süper Lig’deki ilk üç maçını kayıpsız kapatan İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi Takımı, hafta sonu evinde Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Zeytinburnu Belediyesi’ni ağırlayacak. İzmir takımı, erken final niteliğindeki maçlara tüm İzmirlilerin desteğini bekliyor.
28 Ocak 2016 Perşembe 20:53

İzmir Çocuk Oyunları Festivali Başladı

1. İzmir Çocuk Oyunları Festivali, sömestr tatilinde Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkez'inde 11 farklı çocuk oyunu ve müzikali 21 farklı seansta İzmirli çocuklara unutulmaz anlar yaşatacak.
25 Ocak 2016 Pazartesi 23:01

Beton Cezaları Müteahhitleri Tatmin Etmedi

İzmirli çimento firmalarının 2016 yılıyla birlikte hazır beton fiyatlarına yaptıkları zam nedeniyle firmalara Rekabet Kurulu'ndan ceza yağarken; müteahhitlerden ise firmalara kesilen cezaların yetersiz olduğu tepkisi geldi.
18 Ocak 2016 Pazartesi 16:01

2016’ya coşkulu kutlama

İzmirliler 2016 yılını, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen yeni yıl özel konseriyle karşıladı. Her yaştan binlerce İzmirliyi bir araya getiren konserde sevilen müzik grubu “Athena” sahne aldı.
1 Ocak 2016 Cuma 16:58

İstihdam sorununun çözümünde önemli hamle

Bornova Belediyesi’nin, işsizlik sorununun çözümüne yönelik olarak olarak iş arayanlar ile eleman arayanları biraraya getirdiği “İstihdam Projesi” başta Bornova’dakiler olmak üzere İzmirli iş adamlarına anlatıldı. Türkiye’nin en önemli sorunlarından birinin işsizlik olduğunu ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, iş dünyasına çağrı yaparak; “Kentimizde varolan olumsuzlukları paylaşarak azaltabiliriz. İşsizliği de ancak birlikte çözebiliriz” diye konuştu.
22 Aralık 2015 Salı 19:14

GT Art’tan 2015’in son karma sergisi

Son bir yılda gerçekleştirdiği karma ve kişisel sergilerle yerli ve yabancı birçok ünlü ressamı İzmirlilerle buluşturan GT Art Galeri, düzenlediği son karma sergiyle 2015 yılına veda ediyor.
8 Aralık 2015 Salı 14:55

Lütfedilmiş değil, kazanılmış hakların peşine düşün!

İzmirli kadınlar, Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını elde etmesinin 81. yıldönümünü kutladı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende kadınlara seslenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Sesinizi yükseltmek için sadece 8 Mart ve 5 Aralık'ları beklemeyin. Lütfedilmiş değil, kazanılmış hakların peşine düşün" diye konuştu.
8 Aralık 2015 Salı 14:09

Siyasetin İzmirli kadın öncüleri

Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 81. yıldönümü nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşinin konukları siyasette ilklere ve enlere imza atan İzmirli kadınlar oldu.
8 Aralık 2015 Salı 13:27

Siyasetin İzmirli kadın öncüleri

Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 81. yıldönümü nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşinin konukları siyasette ilklere ve enlere imza atan İzmirli kadınlar oldu. Işılay Saygın, Nimet Haytabay ve Nurgul Uçar'ın siyasi deneyimlerini anlattığı etkinliğe CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı.
5 Aralık 2015 Cumartesi 11:14

Doğan’dan ücret artışlarına sert tepki

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 yılında yürürlüğe koyacağı yeni tarifeler ile su, otopark ve daha birçok hizmete getirilen ücret artışlarına tepki gösteren AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, İzmirlilerin yeni bir zam yağmuru ile karşıya karşıya kaldığını söyledi.
3 Aralık 2015 Perşembe 12:52

111 yıllık bina “Göç ve Mübadele Evi” olacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yunan mübadelesini yaşamış mübadillerin anılarını gelecek kuşaklara aktarmak için İzmirliler’in de desteği ile Buca’da “Göç ve Mübadele Anı Evi” kuracak. Bağışlanan eşyalar, fotoğraf ve belgeler bu anı evinde, bağışçıların ismi ile sergilenecek.
29 Kasım 2015 Pazar 18:05

Anadolu Birliği'nden Hükümet ve Binali Yıldırım'a '35 Proje' Çağrısı

Anadolu Birliği Derneği ve Federasyonu genel başkanı Erhan Kahraman yeni kurulan kabineye ve kabinede yer alan tek İzmirli bakan Binali Yıldırım'a '35 İzmir 35 Proje'projesinin devam etmesi çağrısında bulunuyoruz.
28 Kasım 2015 Cumartesi 16:44

Delican’dan 2019 büyükşehir hedefine vurgu

AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Balçova Termal Otel’de gerçekleşen kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Toplantıda konuşan İl Başkanı Bülent Delican, “2019’daki Büyükşehir hedefimizde ilçe başkanlarımızdan ciddi bir performans bekliyoruz. İzmirli hemşerilerimize sokak sokak, ev ev gezerek büyükşehir belediyesi ve 23 ilçe belediyesinin hizmet üretemediğini, yaptıkları yanlışları ve basiretsiz yönetimlerini anlatacağız” dedi.
28 Kasım 2015 Cumartesi 14:49

OHANNESBURGER'DEN BALSPOR'A DESTEK

İzmirli Mehmet Ali Yazıcıoğlu'nun kurduğu ve yerli burger markası olarak 5 şubeyle hizmet veren Ohannesburger'den fileye destek geldi.
16 Kasım 2015 Pazartesi 14:48

Lidya Sergisi Tam Not Aldı

İzmir Özel Çamlaraltı Koleji'nin destekleriyle yaşama geçirilen, İzmirli Ressam ve Heykeltraş Canan Onural'ın kişisel sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
16 Kasım 2015 Pazartesi 14:47

Güzelyalı’da tiyatro şöleni

Türk tiyatrosunun ustalarından Genco Erkal'ın epik tiyatronun kurucusu Bertolt Brecht’in eserlerinden uyarladığı 'Ben Bertolt Brecht' oyunu Konak Belediyesi’nin Güzelyalı Kültür Merkezi Nazım Hikmet Sahnesi'nde İzmirli tiyatro severlerle buluştu.
16 Kasım 2015 Pazartesi 12:38

Stresten Kaçan İzmirlilere Adeta “Cennetten Bir Köşe”

Sonbaharın renklerine bürünen İnciraltı Kent Ormanı, şehir yaşamının stresinden kaçan İzmirlilere adeta “cennetten bir köşe” sunuyor.
14 Kasım 2015 Cumartesi 11:05

Avantajlı Skor İçin İzmirlilerin Desteğine İhtiyaçları Var

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Hentbol Takımı, EHF Challenge Kupası 3. turunda ilk maçında Cumartesi günü İsviçre ekibi Rotweiss Thun’u ağırlayacak. Turu geçmek için avantajlı skor yakalamak isteyen İzmir ekibi, tüm İzmirlilerden taraftar desteğini bekliyor.
12 Kasım 2015 Perşembe 12:41

İzmirli Atası’na yürüdü

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 77. ölüm yıldönümünde İzmirliler yine tek yürek oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel 10 Kasım etkinliği “Ata’ya Saygı Yürüyüşü”ne binlerce kişi katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yürüyüşün sona erdiği Cumhuriyet Meydanı’nda halka seslenerek, O’nun yolundan yürüdüğümüz müddetçe, umutsuzluğa, yılgınlığa ve teslimiyete düşmeyeceğiz.” diye konuştu.
10 Kasım 2015 Salı 14:59

GÜLKAR Oto Yedek Parça Gaziemir’de Hizmete Girdi

5 araba markasının Parkende bayiliğini yapacak olan GÜLKAR Oto Yedek Parça 6. Sanayi sitesi Gaziemir’de düzenlenen bir açılış töreniyle hizmete girdi. Açılışa iş ve siyaset dünyasından önemli isimler katıldı. Firma sahiplerinden Kutluğ Kaan Güldoğan, “Benim araba hobim var. Aracım bozulduğunda İzmir’de tüm yedek parçaları bir arada bulacağım bir yer bulamıyorum. Eminim birçok İzmirli benim yaşadığım bu sorunu yaşıyordur. İzmirlilerin bu sorununu çözmek için bu iş yerini açtık. Araç sahipleri istedikleri tüm yedek parçayı burada bulabilirler” dedi.
7 Kasım 2015 Cumartesi 10:09

ESHOT'un Tek Kadın Şoförü

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde otobüs şoförü olarak görev yapan Hilal Meral Alıcı, en az erkek meslektaşları kadar işinin hakkını veriyor. Kadın şoföre büyük ilgi gösteren vatandaşlardan kimi nazar boncuğu takıp dua ediyor; kimi alkışlıyor, kimi ise sarılıp öpüyor. Mesleğinden hayli memnun olduğunu söyleyen Alıcı, “Bu işi yapmamda İzmirli olmanın verdiği bir farklılık da var. İzmir’in kokusu, ruhu, havası bunda yarı yarıya etkili. Bütün kadın arkadaşları bu farkı yaratmaya davet ediyorum” şeklinde konuşuyor.
31 Ekim 2015 Cumartesi 10:01

Cumhuriyet için pedal çevirdiler

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında İzmirli bisikletçiler, günün en anlamlı etkinliklerinden birine imza attı.
29 Ekim 2015 Perşembe 14:14

Yıldırım Tekrar Şans İstedi

İzmirlilerden daha önce AK Parti’ye verdikleri desteği tekrar isteyen Binali Yıldırım “daha önceki seçimlerde İzmir’de 1 milyona yakın oy aldık. 7 haziranda verilen mesajı da kendimizce değerlendirdik. Gereğini yerine getirmek için halkımızdan güçlü bir AK Parti iktidarına tekrar şans vermelerini istiyoruz.” dedi.
19 Ekim 2015 Pazartesi 13:41

Yıldırım’dan İzmir’deki O Yürüyüşe Tepki: İzmirli İbretle İzledi

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım Ankara’daki patlama sonrası İzmir’de yapılan protesto yürüyüşü eleştirdi. Yıldırım, “Yaşadığımız acının hemen ardından İzmir’de ortaya çıkıp terörü protesto etme bahanesiyle bir araya gelenler Türk bayrağının olmadığı bir ortamda adeta teröre destek mitingi yaptılar. CHP’nin, HDP’nin önemli kişileri, bazı STK temsilcilerinin başı çektiği gurup hükümet aleyhine bağırırken Türk bayrağının olmadığı bir ortamda kol kola girmişlerdi. İzmirli bu acı tabloyu ibretle izledi” dedi.
15 Ekim 2015 Perşembe 13:41

Sürekli: ‘’Avrasya’nın Üretim Ve Teknoloji Merkezi Olacağız’’

Sürekli: ‘’Avrasya’nın Üretim Ve Teknoloji Merkezi Olacağız’’ Ak Parti İzmir Milletvekili adayı Kerem Ali Sürekli, İzmirli sanayici ve iş adamlarıyla bir araya geldi. Sürdürülebilir ve düzenli büyüme kaydeden bir sanayi politikası benimsediklerini belirten Sürekli ‘’ Nitelikli işgücüne dayalı yüksek katma değerli mal üreten şirketlere sahip, yüksek teknolojili ürünlerde Avrasya’nın üretim ve teknoloji merkezi haline gelmiş bir ülke olma vizyonuyla hareket ediyor, olaya bütüncül yaklaşıyoruz. Son yıllarda şaha kalkan savunma sanayimiz bu vizyonumuzun en somut örneğidir.’’ dedi. 1 Kasım seçimleri öncesi çalışmalarına ara vermeden devam eden Ak Parti İzmir Milletvekili adayı Kerem Ali Sürekl
9 Ekim 2015 Cuma 15:37

Yassıcaada’da Sezon Kapandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, günübirlik tatilin gözde mekanlarından biri haline gelen Urla Yassıcaada’da sezonu kapattı. Adayı 110 günde 25 bin İzmirli ziyaret etti.
4 Ekim 2015 Pazar 13:02

Klasik otomobil merakıyla müze kurdu

İzmirli iş adamları Özgörkey kardeşlerin 2002 yılında başlayan klasik otomobil toplama merakı, 130 klasik otomobil ve 40 motosikletin yer aldığı iddialı bir müzeye dönüştü- Özgörkey, "Müzedeki tüm otomobiller çalışır durumda" dedi.
25 Eylül 2015 Cuma 15:05

Bayramı Evinde Geçirecek İzmirliler İçin Tatil Rehberi

Kurban Bayramı tatilinin Bakanlar Kurulu kararıyla 9 güne çıkarılmasının ardından ekonomik durumu elverenler şehir dışındaki tatil beldelerine gitmeyi tercih etti. Tatili evlerinde geçirecek olanlar içinse durum sanıldığı kadar can sıkıcı değil. Her gelir grubundan İzmirlinin, çok fazla harcama yapmadan, her gün şehrin farklı bir noktasında eğlenerek keyifli bir tatil geçirmesi mümkün.
19 Eylül 2015 Cumartesi 11:37

Bayram Yaklaştı Denetimler Sıklaştı

Buca Belediyesi Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Olduruk Mevkii’nde oluşturduğu Kurban Pazarı’nda denetimlerini sıklaştırdı. İzmirli vatandaşların daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda alışverişlerini yapmaları için çalışmalarını sürdüren Belediye ekipleri, Kurban Pazarı’nda ki hayvanların sağlık taramalarını ve pasaport kontrollerini yapıp, olası hastalıklara karşı çevre ilaçlamalarını gerçekleştiriyor.
17 Eylül 2015 Perşembe 11:30

Büyükşehir’de İlginç Tartışma: Nostaljik mi, Değil mi?

İzmir Büyükşehir Belediye meclis toplantısı ilginç bir tartışmaya sahne oldu. Ak Parti belediye meclis üyesi Çağlar Haspolat tramvay projesini, Aziz Kocaoğlu’nun ‘Nostaljik Tramvay’ olarak dile getirildiğini ve İzmirlilere nostaljik tramvay sözü verdiğini ileri sürdü. Aziz Kocaoğlu ise Nostaljik tramvay değil taşıma tramvayı olduğunu belirtti. Kocaoğlu ‘Ben nostaljik tramvay sözü vermedim. Bu tramvay insanları taşımak için. Neden nostaljik tramvay diyeyim kardeşim” diyerek itiraz etti. Haspolat ayrıca tramvay projesinin 2 yılda biteceğini söyleyince Kocaoğlu yeniden müdahale etti ve 2 yıl olarak değil 3 yıl olarak planlandığını söyledi.
14 Eylül 2015 Pazartesi 20:33

Anadolu Yöresel Ürünler Pazarı Karşıyaka’da Kurulacak

Karşıyaka Belediyesi ve KIRSALDER (Kırsal Kalkınma ve Kırsal Yaşam Destekleme Derneği) desteği ile Ziraat Ajansı’nın organizasyonu ile İzmirlilerle buluşacak olan “ Anadolu Yöresel Ürünler Pazarı” etkinliği bu coğrafyanın gelenek ve göreneklerini şehrimize taşıyacak.
9 Eylül 2015 Çarşamba 20:30

İzmir’e En Güzel Armağan

İşgalden kurtuluşunun 93. yıldönümünü kutlayan İzmir’e, kardeş şehri Eskişehir’den çok özel bir armağan ulaştı. Yaptığı balmumu heykellerle uluslararası bir üne kavuşan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’e girdiği kıyafetiyle bire bir ölçülerdeki heykelini yaparak İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne hediye etti. Başkan Kocaoğlu, bu değerli armağanı almanın İzmirliler için çok büyük bir onur olduğunu dile getirdi.
9 Eylül 2015 Çarşamba 10:21

Büyükşehir’den efsanelere doğum günü hediyesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin isimlerini İzmirlilerin belirlediği 15 yeni yolcu gemisinden 7’si tamamlanarak hizmete girdi. Sıradaki 8. ve 9. gemiler, Karşıyaka ve Göztepe’nin unutulmaz futbolcularının adlarını taşıyacak. Karşıyaka efsanesi Cengiz Kocatoros’un ismi, doğum günü olan 5 Eylül de verildi. Gürsel Aksel gemisinin ismi de 1 Ocak’taki doğum gününde verilecek. Sırada Sait Altınordu, Vahap Özaltay ve Metin Oktay var.
8 Eylül 2015 Salı 08:58

Kahraman İtfaiyeciler Madalya Peşinde Koşacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Kadın ve Erkek Olimpiyat Takımları, İtfaiye Sporları Dünya Şampiyonası katılmak için Cuma günü Rusya’ya gidiyor. Türkiye’nin ilk kadın olimpiyat takımını oluşturan İzmirli kadın itfaiyeciler, ilk kez katıldıkları dünya şampiyonasında madalya için ter dökecek.
2 Eylül 2015 Çarşamba 10:44

Başkan-Vatandaş buluşması

84. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın açılış gösterisi, İzmirli ozan Homeros tarafından İlyada ve Odysseia yapıtları ile yazılı hale getirilen Troya öyküsünün anlatıldığı ve 120 dansçının muhteşem bir performans sergilediği Anadolu Ateşi dans topluluğu tarafından gerçekleştirildi.
29 Ağustos 2015 Cumartesi 10:06

Doktorunuz “ayağınıza” geliyor

İzmirliler’e şifa dağıtan Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, 84. Enternasyonal Fuar’da uzman hekimleri vatandaşlarla buluşturacak. Sıklıkla merak ettiği konularda bilgi alacak ziyaretçiler, doktorlara bire bir soru sorma imkanı da bulacak.
28 Ağustos 2015 Cuma 09:39

Bakanlık Teklif Edilen Vekiller Belli Oldu: Listede 2 İzmirli...

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklifi götürdüğü HDP ve MHP'li vekiller belli oldu. Bakanlık teklif edilen vekiller arasında 2 İzmirli vekil var. Davutoğlu'lunun bakanlık listesinde MHP milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu ve HDP İzmir milletvekili Müslüm Doğan yer aldı.
26 Ağustos 2015 Çarşamba 16:11

İzmir Fuarı Kitap Oldu

Kapılarını 84. kez açmaya hazırlanan İzmir Fuarı ve Kültürpark'ı konu alan kitapta geçmişte eğlence kültürünün odağı haline gelen pavyon ve gazinolarla ilgili İzmirlilerin anılarına da yer verildi
26 Ağustos 2015 Çarşamba 11:22

Başkan’dan tramvay çıkışı

M. Kemal Sahil Bulvarı'ndan geçecek tramvay hattıyla ilgili konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Alt yapısı oturmuş kentlerde yeniden tramvay yapmak çok zor. Biz de projeyi yaptırdık. Uygulamaya geçtiğimizde belirli problemlerle karşılaştık. Bu problemleri minimuma indirmek için var gücümüzle çaba gösteriyoruz. Bizim 'dediğim dedik, sözümden dönmem' gibi bir kişiliğimiz yok. Dönüşü olmayan yola girilmeden en sağlıksını yapmaya çalışıyoruz. Hatam varsa seve seve kabul eder, doğrusu için elimden geleni yaparım” dedi ve ekledi: “Yarın tramvay çalışmaya başladığında, İzmirli tramvay konforuyla buluştuğunda, ne kadar yerinde bir yatırım yaptığımızı hep birlikte göreceğ
23 Ağustos 2015 Pazar 15:04

Tramvay yapboza döndü

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Üçkuyular – Konak arasında devam eden tramvay projesinde yaşanan karmaşayı eleştirerek Başkan Kocaoğlu’na, “Ne yapılacaksa, nasıl yapılacaksa yolu izi belirlenip ivedilikle tamamlansın. Bitmeyen projeleri yapboza çevirerek İzmirli hemşehrilerimizin zamanını boşa harcamayın” diyerek seslendi.
21 Ağustos 2015 Cuma 10:30

Muhteşem Dörtlü İzmirli Hayranlarıyla Buluşuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Ağustos ayı sanat etkinlikleri kapsamında bu hafta Model grubu, Göksel ve Orhan Hakalmaz konserleri var. İzmirliler Ağustos ayının son haftasına ünlü sanatçı Yasmin Levy konseri ile başlayacak.
19 Ağustos 2015 Çarşamba 12:34

Adnan Saygun’da “yaz sineması” keyfi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “yaz klasiği” haline getirdiği “Yeniden Sinematek” etkinlikleri, Havagazı Fabrikası’nın ardından Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ne de gösterime girdi. Dünya sinemasının seçkin filmlerini İzmirlilerle buluşturan sinematek programlarının AASSM’deki ilk gösterimi, bölgede oturan vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.
19 Ağustos 2015 Çarşamba 09:12

Karabağlar Eylül'de şenlenecek

Karabağlar Belediyesi Eylül ayında Kavacık Üzüm Festivali ve Uzundere Köy Şenliği olmak üzere iki önemli etkinliğe ev sahipliği yapacak. Başkan Selvitopu her iki etkinliğe tüm İzmirlileri davet etti ve bu coşkuya ortak olmalarını istedi.
17 Ağustos 2015 Pazartesi 17:31

Teleferik’te Yeni Rekor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 15.5 milyon liraya yenilediği Teleferik Tesisleri, geçtiğimiz hafta sonunda 11 bin 965 ziyaretçiyi taşıyarak yeni bir rekora imza attı. İzmirlilerin büyük ilgi gösterdiği Teleferik, 10 günlük sürede taşıdığı toplam 37 bin 811 ziyaretçiyle de İzmir’in 7 ilçesinin nüfusunu geride bıraktı.
11 Ağustos 2015 Salı 10:51

Teleferik Eleştirisi: Her İşi Yarım Yamalak

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ak Parti grup başkanvekili Bilal Doğan 6 yıl sonra ilk kez faaliyete giren Balçova teleferiğinin ilk günden yolda kalmasını çok sert sözlerle eleştirdi. Doğan, "İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin her projesi gibi İzmirlileri yolda bıraktı. Yıllardır teleferik özlemi çeken İzmirlilerin ilk günden arıza yapan sistemle heveslerinin kursaklarında kaldı" dedi.
1 Ağustos 2015 Cumartesi 11:39

Şimdi “hareket” zamanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Avrupa’da fiziksel hareketliliği teşvik eden en büyük kampanya olan NowWeMove (Şimdi Hareket Zamanı) kampanyasına İzmirlilerin davetli olduğu etkinlikle destek verecek.
27 Temmuz 2015 Pazartesi 14:16

Doğu İle Batı Bu Festivalde Buluşacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çin Zhejiang Kültür Festivali’ne ev sahipliği yapacak. “İpek Yolu - Doğu ve Batı Arasındaki 2000 yıllık Kültür Mirası” temalı festival, 28 Temmuz Salı günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde başlıyor. İzmirliler bu festival kapsamında Çin İpek Müzesi’nin tarihi ipek arşivini görebilecek. Festival, ipek kıyafet defilesi ve geleneksel Çin müziği konseri ile renklenecek.
24 Temmuz 2015 Cuma 09:54

Topallayarak geldi, gol kralı oldu

Alternatif tıp yöntemlerinden biyoenerji, artık sporun da hizmetine girdi. İzmirli Biyoenerjist İsmail Yıldızkol’un tedavi ettiği Hataysporlu Murat Uluç, topallayarak geldiği merkezden rahatlayarak çıktı. Genç santrafor, bu sezon İkinci lig'de Göztepe'nin grubu olan Kırmızı Grupta Hatayspor'da forma giydi. Gol kralı olarak 31 maçta 21 gol attı.
23 Temmuz 2015 Perşembe 19:01

Edebiyat Dünyası İzmir'de Buluşuyor

İzmirli sanatseverler yeni bir festivale daha kavuşuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İzmir Uluslararası Edebiyat Festivali, 24 Temmuz - 5 Eylül tarihleri arasında 'Edebiyat Özgürleştirir' temasıyla gerçekleştirilecek. Festival kapsamında 11 ilçede paneller ve söyleşiler ile şiir ve müzik dinletileri düzenlenecek. Bu ilk festivale Romanya, Macaristan, Yunanistan ve Vietnam’dan edebiyatçılar da katılıyor.
22 Temmuz 2015 Çarşamba 10:19

Eroğlu'ndan İzmir'e 8 Bayram Müjdesi

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma programında İzmirlilerle bir araya geldi.
18 Temmuz 2015 Cumartesi 18:55

Her Keseye Uygun Tatil

İzmir Büyükşehir Belediyesi, keyifli bir vapur yolculuğu ile başlayıp Ege’nin serin sularında devam eden Yassıcaada turlarıyla İzmirlilere hem ekonomik hem de nitelikli tatil olanağı sunuyor.
15 Temmuz 2015 Çarşamba 10:15

İzmir’de “tenis bayramı” olacak

İzmir Cup Tenis Turnuvası, bu yıl Folkart İzmir Cup adıyla 19-27 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. Final maçları Kurban Bayramı’na denk gelen turnuva için İzmirlilere çağrıda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “İzmirli hemşehrilerimiz şimdiden ajandalarına bu turnuvanın tarihini eklesin” dedi. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, turnuvanın festival havasında geçmesi için çeşitli sürprizler hazırladıklarını söyledi.
8 Temmuz 2015 Çarşamba 17:18

İki şölen bir arada

İzmir Büyükşehir Belediyesi, iki farklı sahnede iki ayrı kültür şölenine evsahipliği yaptı. İsmet İnönü’de kardeşliğin ön plana çıktığı ‘samah’ gösterisini izleyen İzmirliler, Havagazı Fabrikası’nda ise Fuat Saka’nın kendine özgü yorumuyla caz esintilerine eşlik etti.
3 Temmuz 2015 Cuma 11:24

Sivas Katliamı’nın 22. Yıl Dönümünde Hüzünlü Anma

Çiğli Belediyesi, 2 Temmuz Sivas Katliamı'nın 22. yıl dönümünde katledilenleri anmak için belediye konferans salonunda şiirli anma etkinliği düzenledi. Etkinliğe İzmirli şairlerin yanı sıra çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
3 Temmuz 2015 Cuma 11:16

Başkan Kocaoğlu’dan “manidar” çağrı

Katıldığı bir TV programında AKP’nin İzmir’de uyguladığı politikayı eleştiren Başkan Aziz Kocaoğlu, “13 senedir ‘çamur at izi kalsın’ politikası uyguluyorsunuz ve oylarınız yokuş aşağı gidiyor. Gelsinler bana, İzmir’de nasıl sevileceklerini, İzmir’de nasıl başarılı olacaklarını, oylarını nasıl artıracaklarını söyleyeyim. Oyları yüzde 36.5’tan yüzde 26’ya düşmesin. İzmir’e hizmet etsinler, İzmir’i sevsinler, İzmirli’yi sevsinler, rencide etmesinler. Seçim atmosferinde 1000 proje, 1500 projeyle uçtu gitti. Bunlar yanlış şeyler. İzmirli’nin problemini çözmek, İzmirli’ye şaşı bakmamak, İzmirli’ye sahip çıkmak, İzmirli’nin arkasında durmak gerekir” diye konuştu.
30 Haziran 2015 Salı 12:34

Ak Parti'den Tramvay Tepkisi

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Karşıyaka sahilinde yapımı devam eden tramvay projesinin yol açtığı palmiye krizinde Büyükşehir Belediyesi’nin iş bilmez yönetiminin yol açtığı zarara dikkat çekerek, “Kocaoğlu ve ekibi İzmirli hemşerilerimizi kandırıyor” dedi.
29 Haziran 2015 Pazartesi 12:43

“Türkmen Kızı” İzmirlilerle buluşacak

Yaz gecelerini “Çim Konserleri” ile serinleten İzmir Büyükşehir Belediyesi, Perşembe günü yine iddialı bir ismi İzmirlilerle buluşturuyor. Ünü Türkiye sınırlarını aşan, “Türkmen Kızı” albümüyle İngiltere’de “en çok dinlenenler” listesine girmeyi başaran Özlem Taner, Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’ndeki konser serisinin bu haftaki konuğu olacak.
23 Haziran 2015 Salı 12:22

İzmir için “iftihar” vakti

İzmirli şehit aileleri ve gaziler, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi. Başkan Aziz Kocaoğlu, duygulu anların yaşandığı buluşmada, “Biz bu vatan için, bu bayrak için, bu millet için canlarını seve seve veren şehitlerimize ve onların yakınlarına minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek için buradayız. Sizlerle iftihar ediyoruz” diye konuştu. Şehit aileleri ve gazilerle yapılan iftara Vali Toprak ve Ege Ordu Komutanı Org. Mendi de katıldı.
23 Haziran 2015 Salı 12:12

Bornova’da Ramazan seferberliği

Bornova Belediyesi, Türk Kızılayı Bornova Şubesi işbirliği ile Ramazan ayı için kolları sıvadı. İzmirli hayırseverlerin desteği ile Ramazan ayı kapsamında Bornova’nın her yerinde iftar yemeği verilecek. Öte yandan iki kurumun belirlediği bir diğer projede hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü kuruyor. Bornova’da belirlenen 4 alışveriş merkezinde kurulacak Kızılay stantlarıyla hayırseverler ihtiyaç sahiplerine doğrudan yardım elini uzatabilecek.
16 Haziran 2015 Salı 13:16

Ustaya “doğum günü” hediyesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentte deniz ulaşımını geliştirmek amacıyla tasarlayıp yaptırdığı gemilerden 6.’sı da Körfez’le buluştu. Dünyaca ünlü İzmirli şair Attila İlhan’ın adının verildiği gemi kente şairin doğum günü olan 15 Haziran’da geldi.
16 Haziran 2015 Salı 11:29

Genç yeteneklere ilk konser kutlaması

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, geçtiğimiz hafta Alsancak Vapur İskelesi önünde verdikleri ilk konserle İzmirlileri kendilerine hayran bırakan ‘Bizim Orkestra’ üyeleriyle biraraya geldi.
13 Haziran 2015 Cumartesi 14:02

Haydi İzmir, ‘Kiraz Şenliği’ne

Bornova Belediyesi’nin kiraz yetiştiriciliğini teşvik etmek, doğa ve köy turizmini canlandırmak amacıyla, ilkini binlerce İzmirlinin katılımıyla geçen sene düzenlediği Geleneksel Kiraz Festivali bu yıl da Beşyol Mahallesi’nde yapılacak. Şenlik 14 Haziran Pazar günü saat 11.00’de başlayacak ve 18.00’e kadar sürecek. Şenlik kapsamında, kiraz yetiştiriciliği teşvik yarışması, çeşitli sanatçıların yer aldığı konser ve halk oyunları gösterileri düzenlenecek
12 Haziran 2015 Cuma 10:58

İzmirlilere “kart çağrısı”

Ulaşımdaki yeni kart sistemin oturması için pek çok tedbir aldıklarını açıklayan Başkan Aziz Kocaoğlu, “Önümüzdeki en önemli problem, bazı vatandaşlarımızın ‘nasıl olsa kimse dur demiyor’ diye kartında para olmadan geçmeleridir. Buradan onlara bir an önce kartlarını doldurmaları için çağrıda bulunuyorum. Bundan böyle eksi bakiye ile yolcu bindirilmeyecek” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı, “Bu krizi vatandaşımıza en az şekilde yansıtarak çözmek bizim görevimiz. İzmirli hemşehrilerimizden, bizim hayatı durdurmamak ve zamanında ulaşımı sağlamak için yaptığımız bu özveriye en kısa zamanda cevap vermelerini ve destek olmalarını talep ediyorum” şeklinde konuştu.
9 Haziran 2015 Salı 13:14

Sürekli ‘den Son Günde Teşekkür Turu

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Kerem Ali Sürekli, 7 Haziran seçim çalışmaları kapsamı boyunca yanında olan tüm teşkilatına, partililere ve yanında olan desteğini esirmeyen tüm İzmirlilere teşekkürlerini sundu.
6 Haziran 2015 Cumartesi 13:42

Başbakan Davutoğlu’ndan İzmir’e Özel Mektup

Başbakan Ahmet Davutoğlu İzmir’deki seçmene özel mektup gönderdi. Mektubuna “İzmirli kardeşim” sözleriyle başlayan Davutoğlu yapılan yatırımları anlattı, destek istedi. Davutoğlu ufuk şehir vurgusu yaparken, “Siz Kocatepe’den İzmir Körfezi’ne inen istiklal mücadelesinde Gazi Mustafa Kemal ve ordularının zaferine ışık oldunuz” dedi.
5 Haziran 2015 Cuma 17:01

Yaz Spor Okulları 15 Haziran’da açılıyor

Okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte İzmirli çocuklar için sporla dolu günler yeniden başlayacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün 21 branş ve 11 ayrı merkezdeki yaz spor okulları 15 Haziran’dan itibaren kapılarını açacak.
5 Haziran 2015 Cuma 11:27

Kordon'da klasik müzik şöleni

Konak’ın Roman mahallelerinde yaşayan ve müzik yetenekleriyle öne çıkan çocuklardan kurulu ‘Bizim Orkestra’ Alsancak Vapur İskelesi önünde muhteşem bir konsere imza attı. Kısa sürede aldıkları eğitimle büyük başarı yakalayan genç yetenekler, kendilerini dinleyemeye gelen binlerce İzmirliye müzik dolu bir gece yaşattı.
5 Haziran 2015 Cuma 11:23

Ak Parti'den Kentkart Tepkisi: Beceriksizlik Üzerine Beceriksizlik

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Partili Gemi İnşa Yüksek Mühendisi Ünal Özsır, İzmirlilerin ulaşımda yaşadığı kargaşanın yapıldı yapılacak derken 4’üncü gününe geldiğini söyledi.
4 Haziran 2015 Perşembe 13:29

“Konak Tüneli, Binali Yıldırım Tüneli Olsun”

AK Parti İzmir milletvekili Ulaştırma-Haberleşme ve Denizcilik Eski Bakanı Binali Yıldırım İzmirli işadamları ile buluştu. İzmir Ticaret Odası Başkanlığını ziyaret eden Yıldırım İTO yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile bir araya geldi.
3 Haziran 2015 Çarşamba 14:29

Hoşgeldin Boyacı büyük ilgi gördü

Nitelikli kültür-sanat etkinliklerini İzmirlilerle buluşturmaya devam eden Konak Belediyesi, ünlü oyuncular Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner rol aldığı ‘Hoşgeldin Boyacı’ tiyatro oyununa ev sahipliği yaptı.
30 Mayıs 2015 Cumartesi 16:59

Ademhan: Tek Adama Kırmızı Kart Göstereceğiz

HDP’nin yeni yaşam çağrısını İzmirlilere anlatan HDP İzmir milletvekili adayı Ferhan Ademhan Erdoğan'ı tek adam yaptırmayacaklarını söyledi. Ademhan, " Türkiye’de de tek adamlığa dur diyecek tek siyasi parti de HDP’dir. İnanıyorum ki halkımız gereken sağduyuyu gösterip saltanata kırmızı kart gösterecek” dedi.
28 Mayıs 2015 Perşembe 10:30

Buca Kiraz Festivali'ne hazır

Buca Belediyesi, bu yıl 11’incisi düzenlenecek olan Yörük Kültürünü Tanıtma ve Kiraz Festivali’nde binlerce İzmirliyi ağırlayacak. 31 Mayıs Pazar günü sabah 11.00’de başlayacak festivale katılan İzmirliler, birbirinden eğlenceli konserler ve halk oyunları gösterileri eşliğinde unutulmayacak bir festivale tanıklık edecek.
26 Mayıs 2015 Salı 11:18

CHP'li Vekil Adayından Ak Partili İçten'e Suç Duyurusu

CHP İzmir Birinci Bölge Milletvekili Adayı Avukat Murat Bakan, İzmirlilere ”haşhaşi” benzetmesinde bulunan AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Bakan, “Gölge etmesinler yeter” dedi.
26 Mayıs 2015 Salı 11:17

CHP’den Başbakan’a ‘Özür’ Çağrısı

Ak Parti Diyarbakır milletvekili Cuma İçten ’in İzmir ile ilgili şok sözlerine CHP İzmir gençlik kolları ve CHP İzmir milletvekili adayları Aytun Çıray ve Musa Çam’dan çok sert tepki geldi. CHP İzmir il gençlik kolları başkanı Mustafa Evsen Ak Partili İçten’e, “haddini bil İzmirlilerden özür dile” diye seslendi. Aytun Çıray, “ Delican’ın özrü bir anlam taşımıyor başbakan özür dilesi” derken Musa Çam da, “ İzmir’den gittikten sonra bu sözleri sosyal medyada paylaştı. Cesareti olsaydı İzmir’deyken bu sözleri söyleseydi” diyerek tepkisini ortaya koydu.
23 Mayıs 2015 Cumartesi 12:18

İzmirliler Alsancak'ta buluştu

Konak Belediyesi ile Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği işbirliğinde bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Alsancak Şenliği, kültür ve sanatla dolu iki günün ardından sona erdi. İzmir’in iş ve eğlence merkezi konumundaki tarihi semtin farklı noktalarında iki gün boyunca düzenlenen etkinlikler binlerce İzmirliyi ağırladı. Şenlik alanına dönen sokaklarda müzik, dans ve eğlence hiç eksik olmadı.
23 Mayıs 2015 Cumartesi 11:42

Alsancak Şenliği Başlıyor: Başkan’dan 4 milyon İzmirliye Davet

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenecek Alsancak Şenliği ‘Alsancak’ta yaşamak’ temasıyla yarın saat 14.00’da başlıyor. yarışmalar, konserler, sergiler, paneller ve daha birçok etkinliği İzmirlilerle buluşturacak şenlik İzmirlilere dolu dolu 2 gün yaşatacak. Şenliğin tanıtımı için basın toplantısı düzenleyen Konak Belediye başkanı Sema Pekdaş, “Biz İzmir’i Alsancak üzerinden bütün dünyaya tanıtacağız. Bunu Alsancak şenliği ile yapmayı hedefliyoruz” dedi.
20 Mayıs 2015 Çarşamba 11:00

Milli İttifak gençlerin umudu oldu

Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi'nin oluşturduğu Milli İttifak adayları İzmir'deki seçim çalışmalarını sürdürüyor. Bir çok noktada İzmirliler'in sorunlarını dinleyip çözüm odaklı istişareler yaptıklarını ifade eden Milli ittifak İzmir 1. Bölge adayı Ahmet Gürhan, özellikle gençlerin bir çok konuda sorunlar altında bırakıldığının altını çizdi.
19 Mayıs 2015 Salı 16:12

Bornova’da 19 Mayıs 10 bin kişiyle kutlandı

Bornova Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği Pinhani Konseri, İzmirlilere Aşık Veysel Amfitayatrosu’nda tarihi günlerden birini daha yaşattı. Şarkı aralarında duygularını da dile getiren grubun solisti Sinan Kaynakçı, tamamen dolan Amfitiyatro’nun sahne önündeki bölümlerine de oturarak konseri yerde izleyen seyircilerin arasında da şarkılarını söyledi.
19 Mayıs 2015 Salı 13:25

Kocaoğlu’ndan Bakan Eroğlu’na 'müdür' yanıtı: “Hiç yakışmadı”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, körfeze ÇED’le ilgili talebi konusundaki sorulara “Başkan benim muhatabım değil. Ona Şube Müdürüm cevap versin” şeklinde yanıt veren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun bu açıklamasını “Devlet bürokrasisini bilen, 7-8 yıldır bakanlık yapmakta olan bir kişiye bu açıklama hiç yakışmadı. Bu kentin 11 yıldır Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı üstlenmiş bir kişiyi ‘şube müdürüne havale’ ederse, o Bakan Bey’le bizim hiçbir işimiz olmaz. Ona en güzel yanıtı İzmirliler verecektir” şeklinde değerlendirdi.
11 Mayıs 2015 Pazartesi 10:55

Yıldırım'dan Teşkilata 'Miting' Mesajı

Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Ulaştırma ve Denizcilik Eski Bakanı Binali Yıldırım, İzmir'e geldi. Mayısta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir ziyaretine vurgu yapan Yıldırım "Türkiye'nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı memleket sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan'a İzmirlilerden yakışır bir karşılama bekliyorum" dedi.
8 Mayıs 2015 Cuma 13:58

 
Yazarlar
Anket
Namaz Vakitleri
İmsak
04:14
Güneş
06:05
Öğlen
13:19
İkindi
17:08
Akşam
20:13
Yatsı
21:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Fotogaleri
Videogaleri
Finans
İMKB 100
81.070
USD ALIŞ
2.8350
USD SATIŞ
2.8550
EURO ALIŞ
3.2600
EURO SATIŞ
3.2850
POUND ALIŞ
4.1010
POUND SATIŞ
4.1780
ALTIN ALIŞ
116.6700
ALTIN SATIŞ
117.7600
Hava Durumu
Havadurumu
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
 1
Beşiktaş
31
23
4
4
73
 2
Fenerbahçe
31
21
7
3
70
 3
Torku Konyaspor
31
17
8
6
59
 4
Medipol Başakşehir
31
13
11
7
50
 5
Osmanlıspor FK
31
13
9
9
48
 6
Galatasaray
31
11
12
8
45
 7
Akhisar Bld.Spor
31
11
12
8
45
 8
Kasımpaşa
31
12
8
11
44
Tarihte Bugün
1968 Paris Sorbonne Üniversitesi'nde çıkan isyan 1 aydan fazla sürdü, Fransa'nın geneline yayıldı, sonuçta meclis feshedildi ve pekçok sivil ve polis hayatını kaybetti.
Sayısal Loto
14.11.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
05 - 09 - 13 - 25 - 30 - 40
Şans Topu
11.11.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
07 - 20 - 21 - 23 - 29 - 09
On Numara
09.11.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 04 - 06 - 07 - 10 - 12 - 13 - 16 - 17 - 23 - 24 - 27 - 31 - 38 - 40 - 46 - 55 - 67 - 68 - 71 - 74 - 77
Süper Loto
12.11.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
02 - 13 - 19 - 26 - 44 - 54
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Ege Haber Gazeteler
Yazılım: Haber Sitesi Kur