Ege Metropol Gazetesi
Son Dakika
Sarıgül: Evde üç gün ağladım EKONOMİ MUHABİRLERİ AYTAÇ SEFİLOĞLU’NU ANDI Meteoroloji'den 'Ege' Uyarısı a-)Mustafa Kemal Atatürk b-)Recep Tayyip Erdoğan Baykal'dan sürpriz çıkış: Çılgınca hatalar yaptık Narlıdere'de Azmin Zaferi! Şenlik Başlıyor Çiğli'den Gaziler Geçti İşte Ak Parti'nin Başına Geçecek İsim! Karabağ;Tablomuz Kadınlar Ve Gençler Olacak!
Sarıgül: Evde üç gün ağladım
 
Baykal'dan sürpriz çıkış: Çılgınca hatalar yaptık
 
İşte Ak Parti'nin Başına Geçecek İsim!
 
Aziz Yıldırım'a Şok

izmirli haberleri

Buca’ya Yeni Hizmet Binası

Bilgi işlem sistemini baştan sona yenileyerek İzmirliler’e daha hızlı, daha güvenilir ve daha çağdaş bir hizmet sunan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, ilçelerdeki birimlerini de yeniliyor.
14 Nisan 2014 Pazartesi 12:46

İlk mesaj twitter'dan

Seçim yarışından galibiyetle çıkan Aziz Kocaoğlu İzmirlilere ilk mesajını twitter'dan verdi
31 Mart 2014 Pazartesi 12:34

Yıldırım; İzmir'in Acil Sorunu Beceriksiz Belediye Başkanı!

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “İzmir’in acil bir sorunu var ve bu sorun İzmir’in beceriksiz belediye başkanı. İzmirli 30 Mart’ta bu sorunu çözecek ve gelecek için, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin başlangıcı olacak” dedi.
27 Mart 2014 Perşembe 16:33

Hasret bitti, on binlerce İzmirli Gündoğdu’da DOĞU PERİNÇEK’le kucaklaştı!

6 yıllık hasret bitti. On binlerce İzmirli Gündoğdu Meydanı’nda İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’le kucaklaştı. Büyük bir coşkunu hakim olduğu mitingde Doğu Perinçek kürsüye “Evine hoş geldin Doğu Perinçek” sloganlarıyla çıktı.
23 Mart 2014 Pazar 20:17

Hasret Bitiyor, İzmirliler Perinçek İle Buluşuyor!

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek 23 Mart Pazar günü İzmirlilerle buluşuyor. Gündoğdu Meydanı’nda saat 14.00’da yapılacak olan “Birlik ve Dirlik Mitingi” büyük bir buluşmaya sahne olacak.
22 Mart 2014 Cumartesi 09:41

Konak'tan Kırım'a Kardeş Desteği

Rusya’nın Ukrayna ve Kırım’da uyguladığı işgale kayıtsız kalmayan İzmirli Kırımlılar ‘İşgale son ver, referanduma hayır’ demek ve seslerini dünyaya duyurmak için bason toplantısı düzenlendi.
16 Mart 2014 Pazar 13:30

Yıldırım; Söz Namustur, Her Sözümüzün Arkasındayız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İzmirlilerin yaşam tarzına körfezini temizleyerek, ulaşımını rahatlatarak, engellisini rahat ettirerek karışacağını söyledi.
15 Mart 2014 Cumartesi 14:32

Binali'den Kocaoğlu'na Osmanlı Şamarı!

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, ulusal değerler üzerinden siyaset yapmanın doğru olmadığını belirterek, “İzmir’e kale diyorlar. Tamam İzmir kale olsun da ortada kaleci yok. Ortada yoksunuz. Hizmet yok, hizmet edecek ekip yok. Olsaydınız İzmir bu halde mi olurdu. İzmir hizmetsizlikten yorgun ve bitkin düştü. Ama hiç merak etmeyin, İzmir’i İzmirlilerin desteğiyle hep beraber ayağa kaldıracağız, dünya kenti yapacağız” dedi.
10 Mart 2014 Pazartesi 15:19

Tartan, Ben Siyaset İçin Değil Hizmet İçin Buradayım!

Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla binlerce İzmirli kadın Konak Belediyesi’nin düzenlediği piknikte buluştu. Başkan Tartan piknikte önemli mesajlar verdi.
10 Mart 2014 Pazartesi 14:08

Taşer’den İzmirliye Müjde

MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Taşer, seçim çalışmaları kapsamındaki ziyaretlerine Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile devam etti. Ziyarette İzmir için birbirinden önemli projelerini açıklamaya hazırlandığının müjdesini veren Taşer, “Denizimiz var keyfimiz yok diyen İzmirlilere muhteşem sahiller hediye edeceğiz” dedi.
6 Mart 2014 Perşembe 14:42

Toplu ulaşımda 65 yaş müjdesi

1949 ve daha önceki yıllarda doğan İzmirliler, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm toplu ulaşım araçlarından nüfus cüzdanlarını göstererek ücretsiz olarak yararlanabilecek.
5 Mart 2014 Çarşamba 09:29

BÜTÜN BAŞKANLAR KOCAOĞLU’NU ÖRNEK ALMALI

2006 yılından bu yana, önce "Okul Sütü", ardından "Süt Kuzusu" projeleri ile çocukların sağlıklı beslenmesine katkı yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirli süt üreticisine desteğini sürdürmek üzere yeni alım sözleşmesi imzaladı. Başkan Aziz Kocaoğlu, Büyükşehir Belediyesi ile Tire Süt Kooperatif arasında gerçekleştirilen imza töreninde, “Bugün Türkiye’de bir belediye; İzmir Büyükşehir Belediyesi köylüsüyle, kırsalıyla, tarımcısıyla, hayvancısıyla barıştı. Kol kola girerek güven bağı kurdu. Şimdi koşma zamanı.” dedi.
4 Mart 2014 Salı 14:20

Konakta Mart ayı bir başka güzel

Konak Belediyesi Mart ayında da kültür sanat etkinlikleriyle İzmirlileri sanatın aydınlığına davet ediyor
3 Mart 2014 Pazartesi 09:37

Kocaoğlu; ‘Götürmesini’ bilmediğimiz için bize beceriksiz diyorlar

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP’nin Karaburun seçim bürosunun açılışında konuştu: İzmir’in 2013 yılında merkezi hükümete ödediği vergi, 2012 yılında ödediğinden yüzde 10.7 daha fazla. Bunun anlamı şudur: İzmir Türkiye’den 2.5 misli daha fazla büyüdü. Bunu Aziz Kocaoğlu yapmadı. Biz sadece görevimizi yaptık, bütçemize sahip çıktık, çalmadık, çaldırmadık. Bunu İzmirli hemşehrilerimizle birlikte başardık. Bize beceriksiz diyorlar. Haklılar; biz ‘götürmesini’ bilmediğimiz için beceriksiziz.”
2 Mart 2014 Pazar 17:36

Kocaoğlu; Ak Parti İzmir’de rezil olmamak için aday çıkarmamalıydı

• Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı Merkez Seçim Bürosu ile Konak Belediye Başkanı Adayı Sema Pekdaş’ın seçim büroları, binlerce İzmirlinin katıldığı coşkulu törenlerle açıldı. Konak adayı Sema Pekdaş’a olan güvenini dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AKP’nin Büyükşehir adayını eleştirdi.
1 Mart 2014 Cumartesi 10:07

İzmirli Akademisyenlerden CHP’ye ‘Gönüllü’ Destek

İzmirli akademisyen gönüllüler; önümüzdeki yerel seçimlerde İzmir’in değerlerinin korunması ve aydınlık için emek veren Cumhuriyet Halk Partili adayları destekleyeceklerini açıkladı.
28 Şubat 2014 Cuma 09:46

Şengül'den Kocaoğluna: "Güç Zehirlenmesi Yaşıyor

AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, CHP’nin İzmirlilere çantada keklik muamelesi yaptığını, ancak bunun hesabını İzmirlilerin 30 Mart’ta sandıkta soracağını söyledi
21 Şubat 2014 Cuma 11:43

İngiliz donanması İzmirli hurdacıya muhtaç oldu

İngilizler son uçak gemileri olan Illustrious bir yangın geçirince, yedeği olmayan bir parçayı, jilet olmak üzere sattıkları kardeş gemi Ark Royal'den sökmek için İzmirli hurdacının yolunu tuttu.
27 Ocak 2014 Pazartesi 17:35

Binali Yıldırım’ın A Takımı

Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım İzmir Halkapınar Kapalı Spor Salonunda düzenlenen görkemli bir organizasyon ile İlçe belediye başkan adaylarını İzmirlilere tanıttı.
26 Ocak 2014 Pazar 16:38

“Tom, Dick ve Harry” Oyunlarının Galası Yarın!

Her yıl sahnelediği oyunlarla hem İzmirli seyirci karşısında hem de festivallerde başarısını kanıtlayan Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT), “Tom, Dick ve Harry” isimli yeni komedi oyununun galasıyla seyirciyi bir kez daha Bornova’da buluşturacak
21 Ocak 2014 Salı 10:20

Türkiye’nin İlk Kadın Müzesi Açılıyor

Konak Belediyesi’nin butik müzeler zincirinin 5. halkası olan Kadın Müzesi 23 Ocak saat 13.00’de açılıyor. İzmirlileri butik müzecilik kavramıyla tanıştıran Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan; Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi, İzmir Mask Müzesi, İzmir Neşe ve Karikatür Müzesi ile Radyo ve Demokrasi Müzesi’nin ardından Kadın Müzesi’ni turizme ve kente kazandırıyor.
20 Ocak 2014 Pazartesi 11:37

“Kentsel dönüşümün rantını kuruşuna kadar vatandaşa vereceğiz”

Bayraklı’da konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin gelişmesinden doğan rantı bölge insanına verecek bir dönüşüm politikası izlediklerini söyledi. Kent gündemine taşınan “ithal aday” söylemlerine de değinen Başkan Kocaoğlu, “Ben İzmirliyim. 45 yıldır İzmir’deyim. Burada iki çocuk büyüttüm, ticaret yaptım. Bütün dostlarım, herşeyim burada” diye konuştu.
20 Ocak 2014 Pazartesi 11:24

Büyük şölen zaferle başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen 20 Yaş Altı Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası 3. Klasman Müsabakaları, Türkiye’nin zaferiyle başladı. İzmirli taraftarların yoğun desteğini alan Ay-Yıldızlılar, ilk maçında Bulgaristan’ı 3-2 mağlup etti.
13 Ocak 2014 Pazartesi 10:46

Bornova’da tiyatro zamanı

Her yıl en az üç oyun ortaya koyan ve hem İzmirli seyirci karşısında hem de festivallerde tüm Türkiye’de kendini ispat eden Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT), “Tom Dick ve Harry” isimli yeni komedi oyununu sahneliyor
9 Ocak 2014 Perşembe 11:21

İzmir’in “moda” hamlesi

Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde bir araya gelen ve bazıları İstanbul’da yaşayan İzmirli moda tasarımcıları, moda yazarları, mimar ve akademisyenler ile giyim sanayicileri, İzmir’in moda vizyonunu oluşturacak yol haritasını belirledi. Toplantıda İzmir’in Moda Tasarımı Manifestosu için de önemli adımlar atıldı.
7 Ocak 2014 Salı 12:23

KARŞIYAKA OPERA YENİ YILDA DA MÜZİKLE DOLU

Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi, sezonun ikinci yarısına 4 Ocak 2014 Cumartesi günü saat 20.00’de Olten Yaylı Quartet ile başlıyor. İzmirli sanatsever bir aile tarafından kurulan ve dört İzmirli genç sanatçının (kemanlarda Zeynep Simge Acunaz, Gülce Karagözcük, viyolada Ercan Atasoy, çelloda Beste Başçı) yer aldığı Quartet, “Karşıyaka’ya Sevgiler” başlığıyla Beethoven ve Dvorak’ın dörtlüklerini yorumlayacak.
2 Ocak 2014 Perşembe 11:03

Yılbaşı gecesinde ulaşıma özel düzenleme

31 Aralık gecesi Cumhuriyet Meydanı’nda on binlerce İzmirli’yi ağırlamaya hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ulaşıma ek seferler koydu. Yılbaşı gecesi 20.00 - 04.00 saatleri arasında Kordon araç trafiğine kapalı olacak.
30 Aralık 2013 Pazartesi 15:29

Konakta Düzenlenen Söyleşide İzmir’den Avrupaya Baktılar

Konak Belediyesi’nin düzenlediği ‘Avrupa’ya Bakmak’ adlı söyleşide İzmirliler Hukukçu, siyaset adamı ve usta kalem Mümtaz Soysal’la bir araya geldi.
23 Aralık 2013 Pazartesi 12:42

Büyükşehirden 2013’e Renkli Veda

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yılın son günlerini yaşadığımız bu haftaki sanat etkinliklerinde Yıldız Kenter'den Fatih Erkoç'a kadar birbirinden değerli isimleri İzmirlilerle buluşturacak.
23 Aralık 2013 Pazartesi 12:07

Başkan Kocaoğlu'ndan İnciraltı mesajı

Rotary ve Rotaract kulüplerinin toplantılarına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “rant değil, yaşam kalitesi için mücadele vereceğiz” deyip ekledi: “300 dönüm AVM, İnciraltı’nın kalbine hançer olur. O bölgenin İzmirlilerle, uzmanlarla ve orada yaşayanlarla birlikte, aklı selim bir biçimde planlanması gerekir.”
20 Aralık 2013 Cuma 09:55

Karşıyaka yaptı yapacağını !

İzmirliler, operasyon kapsamında ayakkabı kutularından çıkan 4.5 milyon dolara Halk Bankası önüne ayakkabı kutusu bırakarak tepki gösterdi.
19 Aralık 2013 Perşembe 14:47

İzmir’den “tarihi” hamle

Büyükşehir Belediyesi’nin İzmirliler’in kentin tarihiyle bağını güçlendirmek amacıyla başlattığı ‘İzmirTarih’ Projesi’nde stratejik plan hazırlandı.
17 Aralık 2013 Salı 11:11

Velev: Çok güzel ağırlandım

Başkan Tartan, Bulgaristan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Aleksander Velev ile İzmirli Balkan Türklerini ağırladı.
11 Aralık 2013 Çarşamba 10:20

Aleviler Birlik Gecesinde Buluşacak

Konak Belediyesi ile İzmir Alevi Bektaşi Kültür ve Dayanışma Cemevi Derneği işbirliğinde 30 Kasım gecesi İzmirli Aleviler bir araya gelecek.
29 Kasım 2013 Cuma 10:05

Büyükşehir su fabrikası kuruyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova Homeros Vadisi kaynaklarından gelen suları şişeleyerek “uygun fiyatla” İzmirlilerin evlerine taşımaya hazırlanıyor. İZSU Genel Müdürlüğü, Bornova’da kurulacak “Kaynak Suyu Dolum Tesisi” için ihaleye çıktı.
22 Kasım 2013 Cuma 10:41

İzmirli kadınlar şiddete ‘Hayır’ diyecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Hayır Günü’ dolayısıyla düzenlediği etkinlik programıyla İzmirli kadınları bir araya getirecek.
22 Kasım 2013 Cuma 00:26

Haydi çocuklar tiyatroya!

İzmirli sanatseverler için birbirinden güzel etkinlikler hazırlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, çocuk gelişiminde büyük önem taşıyan çocuk tiyatrolarıyla minik sanatseverleri de ihmal etmiyor.
18 Kasım 2013 Pazartesi 16:57

KONAKLI KIZLARIN MORALLERİ YÜKSEK

KONAK BELEDİYESPOR KADIN FUTBOL TAKIMI TARİH YAZDI İZMİRLİ KIZLAR AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU’NDA UMUDUNU YİTİRMEDİ
13 Kasım 2013 Çarşamba 11:25

Başarı Uzmanı Mümin Sekman başarının anahtarını İzmirlilerle paylaştı.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitiren ama hukuk alanında hiç kariyer yapmayan başarı uzmanı ve yazarı Mümin Sekman , Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde İzmirlilerle bir araya geldi.
12 Kasım 2013 Salı 13:00

BU SEVİNCİ HEP YAŞAYALIM

KONAK BELEDİYESPOR KADIN FUTBOL TAKIMI TARİH YAZDI İZMİRLİ KIZLAR AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU’NA DOĞRU YÜRÜYOR
8 Kasım 2013 Cuma 10:50

Kocaoğlu: Ben Atanmış Değil, Seçilmiş Biriyim

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Valisi Mustafa Toprak'a seslenerek, "Ben atanmış değil, İzmirliler'in seçtiği biriyim." dedi.
25 Ekim 2013 Cuma 19:05

İzmir’de Karadeniz Rüzgarı

Karadeniz müziklerinin unutulmaz yorumcusu olan ve 8 yıl önce hayata veda eden Kazım Koyuncu’nun sanatçı kardeşi Niyazi Koyuncu İzmirlilerle buluştu.
25 Ekim 2013 Cuma 10:31

İzmirlilere Tarih Brifingi

İzmir’in 8 bin 500 yıllık kültürel mirasına sahip çıkan Büyükşehir Belediyesi, kentin farklı bölgelerinde çalışan arkeolojik kazı ekiplerinin başkanlarını İzmirlilerle buluşturacak. İzmir Akdeniz Akademisi tarafından düzenlenecek ‘Taşlar Yerine Oturuyor’ başlıklı söyleşi dizisinde, kazılara ilişkin son ve güncel bilgiler aktarılacak.
22 Ekim 2013 Salı 11:45

Kemik İliği Bankası kurmanız için daha kaç Efe ölmeli?

Günlerdir Lösemiye karşı yaşam mücadelesi veren 7 yaşındaki İzmirli Melis Akbaş hakkındaki gelişmeleri izleyen CHP İzmir Mv. ve Sağlık Komisyonu üyesi Dr. Aytun Çıray sonunda AKP’nin sağlık politikalarına karşı patladı.
11 Ekim 2013 Cuma 09:51

Bardakçı: Türkçe ezanın bestesi İzmirli bir imamın

Murat Bardakçı, Türkçe ezanın sözlerinin Durrî Turan'a, bestesininse İzmirli bir imama ait olduğunu yazdı.
10 Ekim 2013 Perşembe 11:31

İzmir güzeli iddialı

Güzelliği ve düzgün fiziği ile "7 Kıta'nın Güzeli" yarışmasında iddialı olan 25 yaşındaki İzmirli Özge Yüksel, gözünü yükseklere dikti..
4 Ekim 2013 Cuma 15:14

Kulüpler İzmirli Kızlar İçin El Ele Verdi

İzmirli Kulüpler, Şampiyon Kulüpler Kupası’nda ülkemizi temsil eden Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı’na destek verme sözü verdi. Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan 10 Ekim Perşembe günü saat 19.00’da Alsancak Stadı’nda oynanacak olan karşılaşmaya tüm İzmirlileri davet etti.
4 Ekim 2013 Cuma 12:49

‘İnsan Kara Bir Leke Değildir’

Kentin önemli kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan Tarihi Havagazı Fabrikası, konser ve sinema gösterimlerinin yanısıra birbirinden seçkin sergileri de İzmirli sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.
2 Ekim 2013 Çarşamba 11:13

Kocaoğlu'ndan ikinci Twitter Buluşması

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Twitter üzerinden İzmirlilerin kent yönetimine ve siyasete ilişkin merak ettiği sorulara yanıt verdi.
1 Ekim 2013 Salı 12:08

AK Parti 3 İlde "Yaşam Tarzına Müdahaleyi" Araştırdı

AK Parti'nin İstanbul, Ankara ve İzmir'de yaptığı araştırmaya göre, yaşam tarzına müdahale edildiğini en çok İzmirliler dile getirdi.
28 Eylül 2013 Cumartesi 10:49

İzmir’e iz Bırakacaklar

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Sokağın, Semtin, Mahallen, İlçen, Şehrin için Hayal Et! Proje Üret!” sloganıyla hayata geçirdiği “İzmir’e iz bırak” kampanyası 1 Ekim’de sona eriyor. Kentin geleceğine dair fikir üreten İzmirliler, Büyükşehir’e adeta proje yağdırıyor.
26 Eylül 2013 Perşembe 11:58

Bornova’da Renkli Hafta Sonu

Anadolu’dan Balkanlara şenlik heyecanı Bornova Belediyesi bu hafta, İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile birlikte 2. Sonbahar Şenliği’, Ege Efe Kültür Derneği ile işbirliği ile ‘Ege’den Anadolu’ya Efe Yüreği Festivali’ni düzenliyor. İki farklı kültürün geleneklerinin yaşatılacağı etkinliklere tüm İzmirliler davetli
26 Eylül 2013 Perşembe 11:32

Ünlü mankenden suç duyurusu!

İzmirli manken Senem Kuyucuoğlu, sağ ayağı alçılı halde Adliye Sarayı'na geldi
19 Eylül 2013 Perşembe 00:06

Haydi İzmirliler, Zafer Yürüyüşü’ne!

İzmirliler 9 Eylül’ü, bu yıl da tarihi anlam taşıyan “91. Yıl Zafer Yürüyüşü” ile kutlayacak.
9 Eylül 2013 Pazartesi 01:31

Kocaoğlu Antakya’ya da gitsin”

Enver Aysever İzmirlilerle buluştu:
8 Eylül 2013 Pazar 17:48

Barış İçin Söyleyecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘1 Eylül Dünya Barış Günü’nde İzmirliler için özel bir konser hazırladı.
31 Ağustos 2013 Cumartesi 10:09

Kocaoğlu'ndan Bisikletseverlere "güvenli Yol" Brifingi

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bisiklete gönül vermiş İzmirlilerin sesine kulak verdi. Yeni ve güvenli yollar isteyen bisikletçilere, Salı akşamı Havagazı Fabrikası’nın çimleri üzerinde “brifing” verilecek.
23 Ağustos 2013 Cuma 11:07

Buyurun sanata!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Yeniden Sinematek kuşağında yarın (Çarşamba) akşam bol ödüllü ‘Umut Işığım’ adlı film var. “Hükümet Kadın” filminin gösterildiği açık hava sinemaları tüm hızıyla sürüyor. İzmir, 22 Ağustos Perşembe akşamı ise iki iddialı konsere hazırlanıyor: Kent Orkestrası Kültürpark’ta sahne alacak, Çim Konserleri’nde ise ünlü arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu İzmirliler için çalacak.
20 Ağustos 2013 Salı 10:13

Bornova’da kardeşlik türküleri yankılandı

Halk müziğimizin ünlü isimlerinden Aynur Doğan İzmirli hayranlarının karşısına ilk kez çıktı. Bornova Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen konserde, kardeşlik türküleri hep bir ağızdan söyledi. Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, birlik ve beraberlik mesajları verdi
16 Temmuz 2013 Salı 12:02

Başkan Kocaoğlu, vatandaş sofrasında

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ramazan’ın ilk iftarında İzmirli ailelerin evlerine konuk olma geleneğini bu yıl da sürdürdü. Bu kez adres Karşıyaka Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan Makedonya göçmeni Arslan Ailesi’nin evi oldu.
10 Temmuz 2013 Çarşamba 12:04

İşte en “popüler” ada

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çok uygun fiyatlarla günübirlik tatil hizmeti verdiği Urla’daki Yassıcaada, sıcaktan bunalanları Ege Denizi’nin mavi sularıyla buluşturmaya devam ediyor. Gidiş-dönüş vapur ücreti dahil tesislerden sadece 12 TL’ye yararlanan İzmirliler, Pazartesi hariç her gün düzenlenen ada seferlerine büyük ilgi gösteriyor. Ada’nın popülaritesi her yıl biraz daha artıyor.
6 Temmuz 2013 Cumartesi 11:14

Ramazan yaklaşıyor Konak’a bereket geliyor

Konak Belediyesi ile İzmirliler aynı sofrada buluşacak, Ramazan ayının getirdiği sevgi ve hoşgörü hep birlikte yaşanacak
3 Temmuz 2013 Çarşamba 18:02

Ekranların en delikanlı kadını Seda Akgül İzmirlilerle buluştu

Star Televizyonunun sevilen programcısı Seda Akgül, ‘Dişilik mi, kişilik mi?’ kitabını İzmirli sevenlerine imzaladı.
5 Haziran 2013 Çarşamba 17:23

Çevreyi Koru, Geleceğe Sahip Çık

Dünya Çevre Günü nedeniyle Konak Belediyesi tarafından dağıtılan pazar fileleri ve çam fidanları İzmirliler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.
5 Haziran 2013 Çarşamba 14:01

Başkan Sındır halkın yanında

Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Taksim Gezi Parkı’nın AVM yapılmasına karşı seslerini duyurmak için meydanlarda toplanan İzmirlilerin mücadelesine destek verdi. Alsancak Gündoğdu ve Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarla biraraya gelen Başkan Sındır, “Büyük bir heyecanla bir araya gelen halkın taleplerinin dikkate alınmasını diliyorum” dedi
4 Haziran 2013 Salı 15:16

Çim konserleri vira vira

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği Çim Konserleri, bu yıl Yeni Türkü konseriyle açılış yaptı. Tarihi Havagazı Fabrikası’nın bahçesi, yine binlerce İzmirlinin alkışlarıyla inledi.
31 Mayıs 2013 Cuma 14:51

Tartan'dan Şampiyonluk Sevinci

Muğla’da gerçekleştirilen final grup maçlarında 5’te 5 yapan İzmirli kızlar son karşılaşmanın ardından kupa sevinci yaşadılar. Uzun bir maratonun ardından birinci lige yükselmenin keyfini çıkaran siyah beyazlı ekip oyuncuları sahada adeta mutluluk tablosu çizdiler.
28 Mayıs 2013 Salı 12:56

Sürrealizmin ruhu Bornova’da canlandı

Bornova Belediyesi, ‘Sürrealizmi dünyaya sevdiren sanatçı’ olarak tanınan İspanyol ressam Joan Miró'nun eserlerini ilk kez İzmirlilerle buluşturdu. Bornova Kent Arşivi ve Müzesi Dramalılar Köşkü’ndeki ‘Düşlerimin Rengi’ sergisinin açılışını Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır sanatseverlerle birlikte gerçekleştirdi. Bornova Belediyesi Uluslararası Homeros Festivali kapsamındaki Sergi, 27 Mayıs-14 Temmuz 2013 tarihleri arasında ücretsiz olarak gezilebilecek.
28 Mayıs 2013 Salı 12:32

98 Bin Süt Kuzusuna 4 milyon 242 bin litre süt

Büyükşehir Belediyesi, “Süt Kuzusu Projesi” kapsamında İzmirli çocuklara geçtiğimiz Eylül ayından bu yana tam 4 milyon 242 bin litre süt dağıttı. Kapılarına haftada 2 litre süt bırakılan çocuk sayısı 98 bini aştı.
22 Mayıs 2013 Çarşamba 11:28

Bornova Belediyesinden Sanat Atağı

Bornova Belediyesi, dünyaca ünlü Türk ressamların yüz eserinin sergilendiği “Türk Resminin 100 Yüzü” isimli serginin ardından şimdi de “sürrealizmi dünyaya sevdiren ressam” olarak tanınan İspanyol ressam Joan Miró'nun eserlerini ilk kez İzmirlilerle buluşturuyor. Bornova Kent Arşivi ve Müzesi Dramalılar Köşkü'ndeki sergi, 27 Mayıs-14 Temmuz tarihleri arasında ücretsiz olarak görülebilecek. Öte yandan büyük ilgi gören “Türk Resminin 100 Yüzü’ isimli sergisi için son iki gün. Bu sergi de 19 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek
17 Mayıs 2013 Cuma 13:07

Bornova’da müzik kardeşliği

Bornova Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Hollandalı ve Türk çocuklar arasında müzik kardeşliği kurdu. Hollanda’daki Amsterdam Müzik Okulu öğrencilerini Bornova’da ağırlayan Başkan Sındır, Romanoro ve VBD gruplarının İzmirli öğrencilerle birlikte verdiği konserleri kardeşlik duygularını geliştirdiğini söyledi
22 Nisan 2013 Pazartesi 15:31

Başkan Kocaoğlu’ndan kooperatiflere:“Ya marka olun, ya birleşin”

Bayındır-Zeyinova’da bir araya gelen İzmirli tarım kooperatiflerinin başkanları, güçlü bir kooperatifçiliğin köyden kente göçü önleyeceğini savundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu ise “Herkes kooperatif kurarsa, gücünüzü bölmüş olursunuz” deyip önerisini ekledi: “Tarlada birleşemiyorsanız pazarda birleşin. Kooperatif ve birlikler, Küçük Menderes Havzası Kooperatifler Birliği gibi bir örgütlenmeye girsin.”
21 Nisan 2013 Pazar 09:07

ŞENGÜL, CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ AYTUN ÇIRAY’A TEPKİ GÖSTERDİ

İZMİRLİLER IRKÇI DEĞİL AMA SENİN ZİHNİYETİN IRKÇI
18 Nisan 2013 Perşembe 11:50

Klasik müziğin ustaları İzDSO ile İzmir’de

İzmir Devlet Senfoni Orkestırası(İzDSO)’nun bu haftaki konserinde klasik müziğin usta isimleri İzmirli sanatseverlerle buluşacak. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 19 Nisan Cuma akşamı düzenlenecek konserde şef Naci Özgüç yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestırası’na solist olarak, Keman’da Ersun Kocaoğlu, Theremin’de Caroline Eyck , Bas Flüt’de Bülent Evcil , Recorder’da Çağatay Akyol ve Perküsyon’da Aykut Köselerli eşlik edecek.
15 Nisan 2013 Pazartesi 16:49

"Kars Lezzeti" Karşıyakalılarla buluştu

Kars'ın geleneksel lezzetleri İzmirlilerle buluşuyor. Kars’ın A'dan Z'ye bütün yöresel lezzetlerinin mevcut olduğu "Kars Lezzeti" Karşıyaka'da açıldı.
10 Nisan 2013 Çarşamba 10:10

Ergenekon’dan Çıkış İçin 8 Nisan’da Silivri’deyiz

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Tugay Şen, partisinin il merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek, tüm İzmirlileri 8 Nisan’da Silivri’ye çağırdı. Basın toplantısına Emekli Tuğgeneral Ahmet Cengiz Aycan, şehit babası Özcan Ulucan, BMC işçileri, 2B mağduru Bornova Yakaköy sakinleri katıldı.
2 Nisan 2013 Salı 16:22

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PROF.DR.NÜKHET HOTAR’IN İZMİR KÖRFEZİ’NE AKAN KANALİZASYON KİRLİLİĞİ’NE YÖNELİK AÇIKLAMASIDIR…

İzmir Gündemini son günlerde meşgul eden ve Büyükşehir Belediyesinin İzmirli vatandaşları isyan noktasına getiren uygulamalarına Genel Başkan Yardımcısı Hotar’dan da açıklama geldi. Hotar Sorunları yerinde görmek üzere Kordon’da kanalizasyonun denize aktığı noktaları dolaştı.
15 Mart 2013 Cuma 02:17

Su Kesintilerini Anında Öğrenin

İZSU Genel Müdürlüğü’nün Mobil Bilgilendirme Servisi’ne kaydolan İzmirliler, yaşanabilecek su kesintilerini cep telefonlarından “anında” öğreniyor.
21 Şubat 2013 Perşembe 09:50

İmar Durum Bilgileri internette

İzmir Büyükşehir Belediyesi, taşınmazlara ait imar durum belgelerini internette sunmaya başladı. İzmirliler ilgilendikleri binanın imar durum bilgilerine, www.izmir.bel.tr adresinden ücretsiz ulaşabilecek. Sisteme, yakın zamanda kentsel dönüşüm projeleri ile bu kapsamdaki binalar da eklenecek.
20 Şubat 2013 Çarşamba 12:31

Kırım Tatları İzmir'de Yaşayacak

Konak Belediyesi Eşrefpaşa Semt Merkezi'nde 'Kırım Yöresel Yemekleri' kursunu tamamlayan Kırım kökenli İzmirliler, sertifikalarını Başkan Tartan'dan aldı.
29 Aralık 2012 Cumartesi 12:37

İzmir'de "renkli" geceler

İzmirlileri 31 Aralık gecesi Cumhuriyet Meydanı'nda Kıraç konseri ile ağırlamaya hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin önemli buluşma noktalarını renkli ışıklarla donattı. Ulaşıma da ek seferler konuldu.
28 Aralık 2012 Cuma 16:32

 
Yazarlar
Anket
Namaz Vakitleri
İmsak
04:40
Güneş
06:24
Öğlen
13:22
İkindi
17:05
Akşam
19:59
Yatsı
21:31
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Fotogaleri
Videogaleri
Finans
İMKB 100
73.516
USD ALIŞ
2.1150
USD SATIŞ
2.1300
EURO ALIŞ
2.9260
EURO SATIŞ
2.9460
POUND ALIŞ
3.5430
POUND SATIŞ
3.6020
ALTIN ALIŞ
88.7600
ALTIN SATIŞ
89.3100
Hava Durumu
Havadurumu
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
 1
Fenerbahçe
29
21
3
5
66
 2
Beşiktaş
29
15
9
5
54
 3
Galatasaray
29
14
11
4
53
 4
Trabzonspor
29
11
10
8
43
 5
Sivasspor
29
13
4
12
43
 6
KDÇ Karabükspor
29
11
9
9
42
 7
Kasımpaşa
29
10
11
8
41
 8
Akhisar Bld.Spor
29
11
7
11
40
Tarihte Bugün
1974 Pakistan başbakanı Zülfikar Ali Butto göreve başladı.
Sayısal Loto
12.04.2014
Tarihli Çekiliş Sonucu
03 - 06 - 23 - 30 - 35 - 49
Şans Topu
16.04.2014
Tarihli Çekiliş Sonucu
02 - 20 - 22 - 31 - 33 - 14
On Numara
14.04.2014
Tarihli Çekiliş Sonucu
03 - 11 - 12 - 16 - 20 - 32 - 33 - 34 - 35 - 44 - 48 - 51 - 54 - 56 - 63 - 66 - 70 - 72 - 73 - 74 - 77 - 78
Süper Loto
17.04.2014
Tarihli Çekiliş Sonucu
08 - 09 - 13 - 18 - 35 - 38
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Film İzle Gazeteler
Yazılım: Haber Sitesi Kur