ANIL FEROĞLU BEN DE VARIM DEDİ.

İZMİR’İN EN GENÇ BÜROKRATI ÜNVANINA SAHİP MUSTAFA ANIL FEROĞLU BEN DE VARIM DEDİ.

ANIL FEROĞLU BEN DE VARIM DEDİ.

İZMİR’İN EN GENÇ BÜROKRATI ÜNVANINA SAHİP MUSTAFA ANIL FEROĞLU BEN DE VARIM DEDİ.

 ANIL FEROĞLU BEN DE VARIM DEDİ.
10 Mayıs 2018 - 11:33

 

DOĞAN PREPOL / İZMİR BASIN

İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Mustafa Anıl Feroğlu, aday adaylığı ile ilgili basın açıklamasını
burası benim ikinci evim dediği CHP Karşıyaka İlçe Başkanlığı binasında gerçekleştirdi.

Feroğlu’nun yaptığı basın açıklamasına yeni ve eski İl yöneticileri, İlçe yöneticileri, Kadın kolları, Gençlik Kolları, Büyükşehir ve Karşıyaka Belediye Meclis Üyeleri, bazı dernek başkanları ve çok sayıda yurttaş katıldı. Feroğlu 2.Bölge Milletvekili adaylığını Karşıyaka İlçe binasında bulunan Ertam Özen toplantı salonunda yapılması planlana toplantı kalabalık olduğu için salon almadı ve açıklamasını İlçe binası önünde yapmak zorunda kaldı.

İzmir halkının yoğun ilgisi ile karşılaşan Mustafa Anıl Feroğlu, konuşmasına henüz daha lise öğrencisiyken tanıştığı ve ikinci evim dediği bu binada İzmir 2. Bölge aday adaylığını açıklamaktan onur ve gurur duyduğunu belirterek başladı. “2009 yılında iş hayatına başladım, 2014 yılında askerden döner dönmez İzmir Büyükşehir Belediyesinde şantiye şefliği görevine atandım. 2015 yılında bütün şehir kanunu değişince Tire ve Bayındır Yerel Hizmetler Şube Müdürlüğüne atandım. Büyükşehir Belediyesinin -en genç müdürü- istifa ettiğim güne kadar bendim. 27 yaşımda geldiğim bu görevi üç yıl boyunca sürdürdüm. Görevim sürecinde Büyükşehir’in yapmış olduğu “Kırsal çalışması” projesinin başarı hikâyesinin en büyük tanığı ve bir parçasıyım. Diyerek çalışma hayatı ile ilgili kısa bir bilgi paylaştı. Ardından “ İçinde bulunduğum süre içinde partiden ne alırım değil, partime ne veririm diye düşünürüm. “Anıl sen partiye ne veririsin?” dendiğinde “ bu partinin belleğini iyi bilirim, buranın evladı olduğum için, burası benim evim, ben ev sahibiyim burada” diyerek konuşmasını sürdürdü. “ Eğer ki layık görülüp aday gösterildiğim takdirde partime katkı sağlayacağımı biliyorum. Genç olarak bir yola çıkıyoruz arkadaşlarımla, partinin alacağı her türlü karara sonuna kadar saygılıyız, aday gösterilsem de gösterilmesem de 25 Haziran sabahına kadar Mustafa Anıl Feroğlu çalışacak” dedi. Konuşması sırasında eşi ve kızını yanına çağıran Feroğlu “ ben nasıl partinin neferiysem, kızım Beren’de öyle olacak, buna emin olabilirsiniz” dedi.

BİZE SAHİP ÇIKIN, BİZİ CESARETLENDİRİN DESTEKLEYİN.

Mustafa Anıl Feroğlu konuşmasına, “ Bu seçimde çalmadık kapı bırakmayacağız. Mazot 5 lirayken, dolar 4 lirayken, euro5 lirayken vatandaşa anlatacak hiçbir şey yok değerli Cumhuriyet Halk Partililer, yapacağımız tek şey var kapıları tek tek çalmak. Gidemediğimiz yer bizim değildir. Aday gösterilsem de gösterilmesem de biz genç ordusu olarak, İzmir’in her köşesini karış karış gezeceğiz. Arkadaşlarımla birlikte kapıları ben de çalacağım.” Dedi. Gençleri cesaretlendirmenin önemine değinen Feroğlu “Partimizin içinde yetişmiş ağabeyimiz Muharrem ince’nin Cumhurbaşkanı adayı olması bizleri daha da cesaretlendirmiştir.”diyerek sözlerine şu şekilde devam etti. “ Bizlere şans verin kadınlara ve gençlere güvenin. İnanın biz de başarırız. Sizler nasıl başardıysanız bizler de biz gençlerde başarırız. Yeter ki bizleri cesaretlendirin. Cumhuriyet Halk Partisi Gençliği olarak bizim desteğe ve cesaretlendirilmeye ihtiyacımız var. Eğer bizler cesaretlendirilirsek iktidar partisinin gençlik kolları “gezi parkını yıktığımız gibi anıtkabiri de yıkarız” diyemez. Bizler onlara bunu dedirtmeyiz. Tek ihtiyacımız olan şey sahiplenilmek.”

“Bugün buraya benim için geldiniz hepinizin ayaklarına sağlık. Samimiyetim ve şeffaflığım ile ilgili en ufak bir şüphe duyduğunuz gün yarı yolda bırakma hakkına sahipsiniz. Bu konuda herhangi bir itirazım yok. Siz değerli büyüklerim ve dostlarımın huzurunda İzmir 2. Bölge Milletvekili aday adaylığımı açıklamış bulunuyorum. İnanıyorum ki 25 haziran sabahı yeniden güzel bir Türkiye’ye uyanacağız. Geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, ayaklarınıza sağlık, seçilsem de seçilmesem de her zaman yanınızdayım, oğlunuz olarak bir telefon kadar uzağınızda olduğumu unutmayın.” Diyerek konuşmasını tamamladı.

İZMİR 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAMAK İÇİN İKİNCİ EVİM DEDİĞİ CHP KARŞIYAKA İLÇE BAŞKANLIĞINDA YOĞUN İLGİ İLE KARŞILAŞTI.

Binanın içindeki kalabalık ile birlikte aşağıya inen İzmir 2. Bölge Milletvekili Mustafa Anıl Feroğlu CHP Karşıyaka İlçe binasının önünde bekleyen kalabalık ile selamlaştı. Burada da kısa bir konuşma yaparak “Cumhuriyet Halk Partisinin neferleri Cumhuriyetin ileri gelenleri Cumhuriyetin öncülerinin başlattığı bu yolculuğa biz de Karşıyaka’dan İzmir’den başlayacağız. Sahip olduğumuz değerleri unutmadan tekrar yerine getireceğiz. 25 Haziran sabahı Türkiye’de laik, sosyal bir ülkeye uyanacağız. Biz gençler olarak sahiplenilmek ve cesaretlendirilmek istiyoruz. Partimizin tarihine adını altın harflerle yazdıran büyüklerimiz bizlerin yaşında 29-30-32 yaşlarında milletvekili, bakan, belediye başkanı oldular. O büyüklerime sesleniyorum, İnanın bizde yaparız, bize güvenin. Ben bu partide ev sahibi olarak partinin bir evladı olarak, bayrak asmış-sandalye taşımış bir genç kardeşiniz olarak, gençliği temsil etmek için doğduğum büyüdüğüm güzel İzmir’imde milletvekili aday adayı oldum. Genel Başkanımız Sn.Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve parti yönetimimizin adaletine güveniyorum. Gençleri, özellikle emek veren gençleri değerlendireceklerinden ve sahipleneceklerinden şüphem yok. dedi. Basın açıklaması süresinde bina içinde ve dışındaki kalabalıktan “Gençliğin Gururu, Anıl Feroğlu “ nidaları yükselirken, küçüğünden büyüğüne İzmir’li gönül dostlarının sevgi seli ile karşı karşıya kalan İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Mustafa Anıl Feroğlu, uzun süre Karşıyaka çarşısında kalarak gelen herkes ile tek tek kucaklaştı. Gençlerin ilgisinin yanında “o benim oğlum, evladım” dedikleri annelerde Mustafa Anıl Feroğlu’na tam destek verdiklerini söyledi.


Mustafa Anıl Feroğlu kimdir?
1987 yılında İzmir’in Karşıyaka ilçesinde doğdu, ilk, orta ve lise öğrenimini Karşıyaka’da tamamladı. Yüksek Öğrenimini yapmak için girdiği İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Fen – Edebiyat Fakültesi Arkeoloji bölümünden 2010 yılında mezun oldu. Mezun olduğu yıl - bilim sınavını - birincilikle kazanarak yüksek lisans eğitimine başladı. Lisans eğitimi sırasında üniversite öğrenci hareketlerinin içerisinde yer alarak sırasıyla,Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrenci Konseyi Genel Sekreterliği ve Fakülte Öğrenci Başkanlığı (Türkiye genelinde 19 üniversitenin örgütlenmesinde aktif yer alarak 24 Ocak 2011 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte ülkenin dört bir yanından üniversite öğrencilerini bir araya gelmesine katkı sağladı.) öğrenci konseylerinde görev aldı.
2007 yılından itibaren farklı görevler alarak CHP bünyesinde çalışmalarına başladı. Sırasıyla, 2007-2009 yılları arasında CHP Karşıyaka İlçe Gençlik Kolları, 2009 yılı Yerel Seçimlerinde İl Başkanlığı Merkez Seçim Ofisi, 2010-2011 yılları arasında CHP İzmir İl Gençlik Kollarında aktif görev aldı.
İlk iş deneyimi olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Şantiye Şefliği görevini 2013 – 2014 yılları ararsında başarılı bir şekilde sürdüren Feroğlu, 2015 yılında Tire – Bayındır Yerel Hizmetler Şube Müdürlüğü görevine atandı. 27 yaşında müdürlük görevine atanarak İzmir Büyükşehir Belediye’sinin -en genç bürokratı- oldu. Halen İzmir’de -en genç bürokrat- olma unvanını korumaktadır.
Mustafa Anıl Feroğlu, İngilizce Öğretmeni Begüm Feroğlu ile evli olup, Beren adında 11 aylık bir kız çocuk babasıdır.


YORUMLAR

  • 0 Yorum