Ana Sayfa GÜNDEM STK’LARDAN 15 TEMMUZ NÖBETİNE DAVET

STK’LARDAN 15 TEMMUZ NÖBETİNE DAVET

İzmir’in farklı ilçelerinden önde gelen Sivil Toplum Kuruluşları, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı demokrasi bildirisi yayınladı.

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2017 Perşembe 19:01
 STK’LARDAN 15 TEMMUZ NÖBETİNE DAVET

EGE Toplumsal Düşünce Derneği, Buca-Kars-Ardahan-Iğdır Derneği, Ardahan Göle Tahtakıran Köyü Derneği, Anadolu Birliği, Evrensel Kültürel Sosyal Sağlıklı Yaşam Derneği, İnliceliler Derneği, Uluslar arası Basın TV ve Gazetecilik Derneği, Buca Güçbirliği, Hukuki Araştırmalar Derneği, Kuzey Doğu Anadolu Birliği, İnsan İçin Umut Derneği, Başgöze Derneği, İzmir Sarıkamışlılar Kültür ve Dayanışma Derneği, Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu, Beyşehir Sadıkhacı Kasabası Derneği, Batı Anadolu Konut Yapı Kooperatifler Birliği, Çamlıcalılar Derneği, İzmir Ege Manisa Federasyonu, İzmir Genç Manisaspor, Evladı Fatihanlar Derneği, Giritliler Derneği, Gureliler Derneği, Ege Girişimciler Eğitim Proje Derneği, Müstakil İş Kadınları Derneği, Bornova Yeşil Kağızmanlılar Derneği, Mersinliler Federasyonu, Doğanbey Vakfı, Hasanşeyh Derneği, Damlapınar Derneği, Eğirler Derneği, Bukre Köyü Derneği, Yaylacık Köyü Derneği, Çavuşlar Derneği, Saracık Köyü Derneği, Konyalılar Federasyonu’ndan oluşan Sivil Toplum Kuruluşları darbe girişimine karşı ortak basın bildirisi yayınladı.


Bildiriyi okuyan EGE TODD Genel Başkanı Cem Kavur, 15 Temmuz’un yıldönümünde millet yine nöbette olacak diyerek İzmir’e çağrı yapıp, meydana davet etti.
Cem Kavur’un okuduğu STK'ların ortak bildirisinde şu ifadeler yer aldı:
“15 Temmuz 2016 tarihinde, Türk Silahlı Kuvvetleri içine gizlenmiş asker kılığındaki bir grup Fetullahçı terörist, Cumhurbaşkanımıza, seçilmiş Hükümete, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ve aziz milletimize yönelik kanlı bir darbe girişiminde bulundular.


Din ve hizmet maskesi giyen Pensilvanya’daki alçağın hizmetine sunulmuş bir Türkiye hayali kuranların, halkımızın cesareti, direnişi ve feraseti ile şanlı direnişi karşısında şaşkına döndüğü ve tüm ezberlerin bozulduğu tarihi bir olaya şahitlik ettik.


Hangi partiden, hangi STK, düşünceden ve hangi yaşam biçiminden olursa olsun, milletin bu alçak kalkışma karşısında gösterdiği birlik, beraberlik, kardeşlik, inanç ve cesaretin, tüm dünyanın gıpta ettiği bir demokrasi şuuru olarak hafızalara kazınmıştır.
Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz millet, her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir.
Bizim 15 Temmuz gecesini unutmamız mümkün değildir.
15 Temmuz’da yapılan hain saldırıyı da, bu saldırıya karşı gösterilen kahramanlığı da, asırlar boyunca, nesilden nesile, hem bir ibret hikâyesi, hem de bir kahramanlık destanı olarak anlatacağımız herkes tarafından bilinmelidir.
Bizler, aşağıda imzası bulunan sivil toplum kuruluşları olarak, Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümetimizin darbe girişiminin arkasındaki küresel güçlerle hesaplaşacağına inanıyor; bu mücadelede gereken her türlü desteği vermeye, her türlü bedeli ödemeye hazır olduğumuzu ilan ediyoruz.
Bizler; yine İzmir STK'ları olarak, Milletimizin birliğini, devletimizin bekası, bayrağımızın şanla şerefle dalgalanması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız
Türk tarihine kara bir leke olarak geçecek olan 'Paralel İhanet'in bertaraf edilmesinde Türk milletine yol ve yön göstererek onurlu duruşuyla tarihin akışını değiştiren ve bir gecede yeni bir demokrasi savaşı kazanılmasını sağlayan kahraman Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Gazi Meclisimiz'in değerli başkanı Sayın İsmail Kahraman'a, Anadolu'nun yiğit evladı Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a, demokratik duyarlılık göstererek darbeye karşı olduklarını vurgulayan siyasi partilerimizin genel başkanlarına, peygamber ocağını şerefli paşası Genelkurmay Başkanımız Sayın Orgeneral Hulusi Akar'a ve emniyet güçlerimizi şerefli mensuplarına ve canları pahasına ihanet şebekelerine geçit vermeyen yüce Türk milletimize sivil toplum kuruluşları olarak en kalbi saygı ve dualarımızı sunuyoruz."
Sivil toplum kuruluşları olarak darbe girişimine ortak bir tavır ve ortak bir dille, kesin olarak karşı durmaktayız. Milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen de sahip çıkacağız.
Tüm dünya görmüştür ki Türkiye'de, bu vatanın, bayrağın, cumhuriyetin, bu demokrasinin sahibi vardır ve o sahip, askeriyle, polisiyle, tankların önüne bedenini siper edinenden, bayrağıyla kurşunların üzerine yürüyen isimsiz kahramanlarına kadar bütün bir milletin kendisidir.
Gösterdiği dirayet, ortaya koyduğu yürek, sergilediği demokrasi ve kardeşlik şuuruyla tarihin en şerefli sayfalarında yer almayı hak eden milletimize bir kere daha teşekkür ediyor, minnetimizi bildiriyor, vatan ve demokrasi müdafaasında hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
Bir kez daha vurgulamak isteriz ki egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. 15 Temmuz gecesi olduğu gibi meydanlar kayıtsız şartsız milletindir. Yine halk ile beraber cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak hain darbe girişiminin yıl dönümünde meydanlarda olacağız.


İzmir’deki tüm STK’lara Konak Meydanı’nda tutulacak demokrasi nöbetine katılmaları çağrısında bulunuyoruz.
11 Temmuz akşamından 16 Temmuz sabahına kadar tutulacak bu anlamlı nöbete katılmak ve yapılacak dualara eşlik etmek için tüm arkadaşlarımızı meydanlara davet ediyor bunun birliğimizi, beraberliğimizi sımsıkı ve daim tutarak, ülkemizin, devletimizin, milletimizin aydınlık geleceğine katkı sunacağınıza inanıyoruz.
Katıldığınız için hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

BİLDİRİYE DESTEK VEREN STK’LAR
1-Buca-Kars-Ardahan-Iğdır Derneği
2-Ardahan Göle Tahtakıran Köyü Derneği
3-Anadolu Birliği
4-Evrensel Kültürel Sosyal Sağlıklı Yaşam Derneği
5- Uluslararası Basın TV ve Gazetecilik Derneği
6-Buca Güçbirliği, Hukuki Araştırmalar Derneği
7-Kuzey Doğu Anadolu Birliği
8-İnsan İçin Umut Derneği
9-Çavuşlar Derneği
10-İzmir Sarıkamışlılar Kültür ve Dayanışma Derneği
11-Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu
12-Yaylacık Köyü Derneği
13-Çavuşlar Derneği
14-Batı Anadolu Konut Yapı Kooperatifler Birliği
15-İzmir Ege Manisa Federasyonu
16- Beyşehir Sadıkhacı Kasabası Derneği
17- Başgöze Derneği
18-Çamlıcalılar Derneği
19-İzmir Genç Manisaspor, Evladı Fatihanlar Derneği
20-Giritliler Derneği
21-Gureliler Derneği
22-Konyalılar Federasyonu
23- Ege Girişimciler Eğitim Proje Derneği
24- Müstakil İş Kadınları Derneği
25- Bornova Yeşil Kağızmanlılar Derneği
26- Mersinliler Federasyonu
27- Doğanbey Vakfı
28-Hasanşeyh Derneği
29-Damlapınar Derneği
30-Eğirler Derneği
31-Bukre Köyü Derneği
32-Saracık Köyü Derneği
33- Beyşehir Sadıkhacı Kasabası Derneği
34- Başgöze Derneği
35-Çamlıcalılar Derneği
36- İnliceliler Derneği
37- EGE Toplumsal Düşünce Derneği

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

"20 sene daha buradayız hesaplarını ona göre yapsınlar"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık