Ana Sayfa İZMİR 15 TEMMUZ'DA ÖDEMİŞ TEK YÜREK OLDU

15 TEMMUZ'DA ÖDEMİŞ TEK YÜREK OLDU

Hain FETÖ darbesine karşı milli direnişin gösterildiği 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Ödemiş’te düzenlenen etkinlikler Saracoğlu Stadyumu önünde gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2017 Pazartesi 20:09

15 TEMMUZ'DA ÖDEMİŞ TEK YÜREK OLDU

Hain FETÖ darbesine karşı milli direnişin gösterildiği 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Ödemiş’te düzenlenen etkinlikler Saracoğlu Stadyumu önünde gerçekleşti.

Cumartesi akşamı saat 21:00’de başlayan programa; Kaymakam Celil Ateşoğlu, Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Dr. Mert Gümüşay, Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin, Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Hüyüktepe, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Çankaya, AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Halil Demir, MHP Ödemiş İlçe Başkanı İsmail Poyraz, Saadet Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Şahap Bozkurt, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aka, Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Eriş, belediye meclisi üyeleri, kamu kurumlarının  müdürleri ve çalışanları ile vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal marşının söylenmesinin ardından Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Mehteran Takımı marşlar çaldı.

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem yaptığı konuşmada; “Çanakkale’de işgalcilere dur diyenlerin daha sonra 1919’da İzmir’de Ödemiş’te işgalcilere dur diyenlerin torunlarını dikkate almadan hesap yapanların hesabının boşa çıktığı günün yıl dönümündeyiz. Bu ülke 1960’da, 1971’de, 1980’de 1997’de 2005’te  darbe ya da darbe girişimleri gördü.  Bu ülkede Başbakanlar asıldı. O gün yapılanlar yine halka karşı fakat siyasi iktidarı öne çıkaran bir darbe idi. O hainler bugün adil, asil Türk yargısının elinde hesap veriyorlar. Hatırlayın bundan bir yıl önce bir aya yakın her akşam buradaki nöbetlerde, Bunlar son olacak, adil Türk yargısının önünde hesap verecekler demiştik. Evet, şimdihesap veriyorlar. Her ne kadar aklımızla alay etmeye çalışsalar da adil Türk yargısı gereğini yapacaktır. İlahi Adalet inanıyoruz ki bu ülkenin insanlarına reva görmek istediklerinin karşılığını onlardan alacaktır" dedi.

 

 

Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu yaptığı konuşmada;  "Bu millet tarih sahnesine çıktığından beri hep böyle imtihanlarla karşı karşıya kaldı. Müslüman Türk Milleti olarak yaşatmak istemeyen yedi düvelle biz sürekli mücadele ettik. En son Kurtuluş Savaşı'ndan sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Gençliğe Hitabı'nda demişti: 'Ey Türk Gençliği birinci vazifen Türk istiklal ve Cumhuriyetin ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir'. Bakın buradaki vurgu çok önemli; 'Muhafaza ve müdafaa etmektir'. Demek ki bu Cumhuriyet'i muhafaza etmemiz gerekiyor, müdafaa etmemiz gerekiyor. Demek ki bizim düşmanlarımız hiç eksilmedi, hiç eksilmeyecek. Atamızın belirttiği gibi, düşmanlarımız sadece harici olmayacak, dahili düşmanlarımız da olacak. Maalesef bir grup vatan haini kandırılmış diyebileceğimiz ama o silahına mermiyi yükleyip Meclis'e bomba bırakanın kandırılmışlıkla bir ilgisi yok. Bunlar vatan haini. Bu hainler hep olacak. Bunlar Türk Milleti'nin mücadele gücünü hep sınayacaklar. Hep mağlup olup tarih sahnesinden çekilip gidecekler" dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa hitap konuşması etkinlik alanına kurulan dev ekrandan izlendi. Şehitler için Kuran Tilaveti ve dualar yapılarak gece boyunca Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan belgesel ve klipler yayınlandı. İki gün süren demokrasi nöbetinde Ödemiş Belediyesi’nce katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

15 Temmuz Fotoğraf Sergisi

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Engelsiz Kahve önünde fotoğraf sergisi açıldı. 15 Temmuz 2016 tarihinde ülke genelinde yaşananların fotoğraflarının bulunduğu sergi iki gün boyunca açık kaldı.

 

İzmir’deki etkinliklere destek

15-16 Temmuz’da İzmir’de düzenlenen etkinliklerde Ödemiş Belediyesi destek verdi. Ödemiş Belediyesi olarak açılan stantta, su başta olmak üzere katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz BEYAZAY, BEYAZ BASTON TÖRENİ

BEYAZAY, BEYAZ BASTON TÖRENİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık