Ana Sayfa GÜNDEM 1881 Derneği Karşıyaka’da Kuruldu.

1881 Derneği Karşıyaka’da Kuruldu.

İzmir Karşıyaka’da Atatürk’ün gösterdiği çağdaş, uygarlık seviyesini hedef seçmiş, Atatürk gibi düşünmeyi ve Türk kültürünü araştırıp yaşatmayı amaçlayan dernek faaliyetlerine başladı.

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2016 Cuma 18:11
1881 Derneği Karşıyaka’da Kuruldu.

 

İzmir Karşıyaka’da Atatürk’ün gösterdiği çağdaş, uygarlık seviyesini hedef seçmiş, Atatürk gibi düşünmeyi ve Türk kültürünü araştırıp yaşatmayı amaçlayan dernek faaliyetlerine başladı.

 Dernekten yapılan açıklama şu şekilde: 

1881 DERNEĞİ

Bizler; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet ettiği Türk gençleri, ATATÜRK devrimlerinin savunucusu ve yılmaz bekçileriyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomik, eğitim, siyasi ve askeri yönden tam bağımsızlığını savunan, hiçbir siyasi partiye bağlı olmayan ve olmayacak, ATATÜRK’ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesini hedef seçmiş, gücünü Türk tarihinden alan, aklı ve bilimi yol gösterici kabul eden, ATATÜRK gibi Türk milliyetçilerinden oluşan adamlar birliği olarak 19.02.2016  tarihinde 1881 Derneği'ni kurduk.

 Derneğimizin amacı; 

Türk'lüğün ebedi önderi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün hayatını, ilke ve devrimlerini incelemek, araştırmak, belgeleriyle kamuoyunu bilgilendirmek, Atatürk'ün yaşam felsefesini anlamak, Atatürk gibi düşünmeyi öğretmektir. 

Türk kültürünü araştırmak, yaşatmak, tanıtmak ve yaymaktır. 

 Dernek faaliyetlerimiz;

 1- ATATÜRK ile ilgili belge ve bilgi arşivi oluşturmak. 

 2- ATATÜRK konulu toplantı ve oturumlar yapmak. 

 3- ATATÜRK'ün Türk tarih ve dil çalışmalarını araştırmak. Türk tarihi, Türk kültürü ve Türkçe üzerine uzmanlarla çalışmalar yapmak. 

 4- Dernek amacına uygun kültürel ve sosyal faaliyetler düzenlemek veya bu tarz faaliyetlere destek vermek. 

 5- Ortak tarih ve kültürümüz olan ülkelerle kültürel bağların gelişmesini sağlamak ve ülke tanıtımımıza katkı yapmak amacıyla, benzer amaçlara sahip yurtdışı derneklerle iletişim içinde olmak. 

 Dernek çalışmalarında; temel prensibimiz gereği, inanç ve güncel siyasetle ilgili konular yer alamaz, tartışmaya açılamaz ve propagandası yapılamaz. 

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erkeklerle hemen yattım ve kaybettim

Erkeklerle hemen yattım ve kaybettim

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık