Ana Sayfa İZMİR 46 YILLIK MUHTARA PLAKET VE BAŞARI BELGESİ

46 YILLIK MUHTARA PLAKET VE BAŞARI BELGESİ

İzmir'in Kınık ilçesinde 46 yıl aralıksız muhtarlık yapan 89 Yaşındaki Mustafa Ali Dereler'e Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün ile Kınık Belediye Başkanı Ak Partili Sadık Doğruer tarafından Plaket ve Başarı Belgesi verildi.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2018 Çarşamba 07:46
46 YILLIK MUHTARA PLAKET VE BAŞARI BELGESİ

CEVDET ŞEN  KINIK

İzmir'in Kınık ilçesinde 46 yıl aralıksız muhtarlık yapan 89 Yaşındaki Mustafa Ali Dereler'e Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün ile Kınık Belediye Başkanı Ak Partili Sadık Doğruer tarafından Plaket ve Başarı Belgesi verildi.

 

Kınık Poyracık Beldesi Aşağı mahallesinde yaşayan Ayakkabıcı esnafı Mustafa Ali Dereler 1968 yılında Muhtar adayı olarak muhtar seçildi. Muhtarlık görevini 2014 yılına kadar sürdürdü Büyükşehir Yasa tasarısı ile Beldelerin mahalleye dönüştürülmesi ve yaşlılığı nedeniyle ile aday olmadı.

 

 Mustafa Ali Dereler bir süredir  sağlık sorunları nedeniyle evinden dışarı çıkamadığını öğrenen Kınık Belediye Başkanı Dr Sadık Doğruer, Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün ile beraber 46 yıllık muhtarı evinde ziyaret etti.

 

Mustafa Ali Dereler'e ziyaret esnasında Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün tarafından Başarı Belgesi, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer Plaket takdim etti. 46 yıllık Muhtar Mustafa Ali Dereler ziyaret esnasında duygularına hakim olamayarak sevinç gözyaşı döktü, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti, Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün yaptığı açıklamada 'Muhtarlar Mahallelerinde devletin temsilcisidir bugün 46 yıl boyunca devleti başarı ile temsil eden bir büyüğümüzü ziyaret etmenin mutluluğunu yaşıyorum dedi.

 

Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ise yaptığı açıklamada 'Muhtarımızı Kınık'a atandığım 1996 yılından beri tanıyorum, mahallesinde yaşayan vatandaşlarının her türlü sorunu ile 

yakından ilgilendiğine defalarca Sağlık Grup Başkanı iken şahit oldum, kendisine bugün Belediye Başkanı olarak bu plaket vermekten büyük mutluluk duydum bundan sonra da Mustafa Ali Dereler muhtarımızın her türlü sorununu çözmek için Kınık Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız' dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Aysun Önal Uyar 'Buca Yenilenmeli' Sloganıyla Yola Çıktı

Aysun Önal Uyar 'Buca Yenilenmeli' Sloganıyla Yola Çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık