Ana Sayfa GÜNDEM 5 bin euro maaşla çalışacak mühendis bulamıyorlar!

5 bin euro maaşla çalışacak mühendis bulamıyorlar!

Trenkwalder başta Almanya ve Avusturya olmak üzere Türkiye dahil Avrupa’nın 17 ülkesinde faaliyet gösteren şirketin yöneticisi: 5 bin euro maaş ile çalışacak mühendise ihtiyaç var ama bulamıyoruz...

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2017 Cuma 11:31
5 bin euro maaşla çalışacak mühendis bulamıyorlar!

17 ülkede 50 binden fazla çalışanı olan grubun davetiyle Viyana’da Trenkwalder’in Avrupa ve Türkiye operasyonlarıyla ilgili gelişmeleri değerlendirdi. Trenkwalder Group’un CEO’su Oktay Erciyaz,Türkiye ekonomisinin büyümesi ve kalkınma için eğitime ağırlık vermesi gerektiğinin altını çizerek, “Türkiye kişi başına 25 bin dolarlık gelir rakamını yakalayamazsa, yurtdışına ucuz işgücü gönderen ülke durumundan kurtulamaz” dedi.

 

5 BİN EURO MAAŞLA ÇALIŞAN BULAMIYORLAR


Oktay Erciyaz, Almanya’da 1.2 milyon boşluğu doldurulamayan nitelikli işgücü ihtiyacının 2030’da 4 milyona çıkacağını söylerken, “Türkiye’nin bu alanda büyüyen nüfusu ile önemli bir avantajı var. Almanya’da aylık 5 bin Euro (21 bin lira)  maaş ile çalışacak onlarca mühendise ihtiyaç var. Ama bu işlere yerleştirmek için eleman bulamıyoruz. Portföyümüzde nitelikli işgücü bulamadığımız için uzun süredir dolduramadığımız 5 binden fazla açık iş ilanı bulunuyor. Avrupa’da en fazla eleman ihtiyacı sağlık sektöründe” dedi. (Hürriyet)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Muharrem İnce rapor iddiasını yalanladı: Hocam ben böyle bir rapor hazırlatmadım

Muharrem İnce rapor iddiasını yalanladı: Hocam ben böyle bir rapor hazırlatmadım

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık