Ana Sayfa GÜNDEM Afrin için yardım TIR’ları uğurlandı

Afrin için yardım TIR’ları uğurlandı

Memur-Sen İzmir İl Temsilciliği ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) İzmir Şubesi öncülüğünde Afrin’e yönelik başlatılan operasyona destek olmak için bölge halkına yönelik toplanan 14 TIR’lık yardım malzemesi, cuma namazı sonrası düzenlenen törenin ardından yola çıktı.

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2018 Cumartesi 21:26

Afrin için yardım TIR’ları uğurlandı

Memur-Sen İzmir İl Temsilciliği ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) İzmir Şubesi öncülüğünde Afrin’e yönelik başlatılan operasyona destek olmak için bölge halkına yönelik toplanan 14 TIR’lık yardım malzemesi, cuma namazı sonrası düzenlenen törenin ardından yola çıktı.

Memur-Sen İzmir İl Temsilciliği ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) İzmir Şubesi öncülüğünde Afrin’e yönelik başlatılan operasyona destek olmak için bölge halkına yönelik toplanan 14 TIR’lık yardım malzemesi, dün Gaziemir Gülhane Camisi’nde kılınan cuma namazı sonrası düzenlenen törenin ardından dualarla yola çıktı. Törene, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez, Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina, İHH İzmir Şube Başkanı Rasim Çalar, Memur-Sen üyeleri ve hayırseverler katıldı. İçerisinde 25 ton un, 26 ton bulgur, 2 bin 207 adet çocuk montu, 2 bin 207 adet çocuk botu, 20 bin adet muhtelif kadın giysisi, 480 çocuk eşofman takımı, 400 çift ayakkabı, bin 200 adet BİM alışveriş kartı, çeşitli muhtelif gıda, şeker, yağ ve salça bulunan TIR’lar, yapılan duanın ardından Afrinlilere ulaştırılmak üzere uğurlandı.

    MODEL OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Uğurlama töreninde konuşan Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina, “Mehmetçiklerimiz tarafından temizlenerek sivil halkın tekrar yerleştirildiği köylere İzmir’den yardım tırlarımızı uğurluyoruz. Kampanyada emeği geçen ve bugün yardım bölgesine İzmir’den 14 TIR gönderilmesine destek olan tüm üyelerimize, İHH İnsanı Yardım Derneği’ne ve diğer sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ederiz. Memur-Sen olarak mücadelemiz sadece üyelerimizin kazanımları mücadelesi değildir. Aynı zamanda erdemli insanların mukaddes mücadelesidir. Ülkemiz son 16 yılda hedef belirleyen, geleceğe yönelik çalışan, bütün ümmete sahip çıkan bir ülke pozisyonuna geldi. Dün Irak, bugün Suriye üzerinde oynanan oyunlar hepimizin takibinde. Hemen yanı başımızdaki bu yangına dün duyarsız kalmadığımız gibi bugün de duyarsız kalmıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye; soydaşlık, dindaşlık ve komşuluk ilişkileri özelinde üzerine düşeni yapıyor. Bu iradeyi ortaya koyan tüm yetkilere teşekkür ediyoruz. Memur-Sen 1 milyon üyesiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin aldığı tüm kararların yanındadır. Bu doğrultuda 11 iş kolundaki sendikalar olarak Memur-Sen’in çıktığı infak ve irfan çalışmalarında model olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

AFRİN MİLLİ BİR MESELEDİR

Konuşmasının devamında Afrin harekâtının milli bir mesele olduğunu ve siyaset üstü olduğunu dile getiren Bina, “Tüm terör örgütleri temizlenene kadar operasyonların devam etmesini istiyoruz. Bu anlamda operasyona ilişkin ana muhalefet yetkililerin talihsiz söylemlerini de kınıyoruz. CHP, terör örgütünün sözcüsü gibi söylemlerde bulunan, terör örgütü olduğunu bile kabul etmeyen siyasetçileri parti meclisine alarak hem İzmir'e hem de Türkiye’ye ihanet etmektedirler. Afrin, milli bir meseledir, siyaset üstüdür. Yekvücut olmayanlar, emperyalistlere, terör örgütlerine payanda olmaktadırlar. Şiddetle kınıyoruz. Ana muhalefet partimizi içindeki safraları temizlemeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YAHŞİ: AYNI MÜCADELE RUHU İLE

Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’na toplumun her kesiminin destek verdiğini anımsatan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “Afrin’e yapılan operasyonla ilgili Türkiye’nin her yerinden güzel seslerin geldiğini, tek vücut şekilde destek verildiğini görmekteyiz. İzmir’in de buna yürekten katkı sağladığını göstermek amacıyla TIR’larımızı uğurlamak üzere burada toplandık. Dün Çanakkale’deki, Kurtuluş Savaşı’ndaki ruh neyse bugün aynı şekilde Afrin’deki mücadelenin de aynı ruhla verildiğini biliyoruz. Az veya çok önemi yok. Önemli olan aynı şekilde saf tutarak, birlik ve beraberliğimizi göstermemiz. Rabbim yardım edenlerden, destek verenlerden, bu yardımları her çocuğa, her gence, her yaşlıya ulaştıranlardan Allah razı olsun” dedi.

ÇALAR: YARDIMLARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK

İHH İnsani Yardım Derneği İzmir Şube Başkanı Rasim Çalar ise, şunları söyledi: “Bu yardımlar artarak devam edecek. Bugüne kadar 2006-2007 yılında 98 TIR yardım gönderdik. TIR’larımızda 25 ton un, 26 ton bulgur, 2 bin 207 adet çocuk montu, 2 bin 207 adet çocuk botu, 20 bin adet muhtelif kadın giysisi, 480 çocuk eşofman takımı, 400 çift ayakkabı, bin 200 adet BİM alışveriş kartı, çeşitli muhtelif gıda, şeker, yağ ve salça bulunuyor. Bu TIR’larımızın hazırlanmasında bizlere yardımcı olan Memur-Sen İl Başkanlığı’na olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Operasyonda şehit olan askerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımızı acil şifalar diliyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oğlunu piton saldırısından kurtardı

Oğlunu piton saldırısından kurtardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık