Ana Sayfa GÜNDEM Ağıralioğlu: "Yerel seçimlerde iddialıyız"

Ağıralioğlu: "Yerel seçimlerde iddialıyız"

İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, partilerinin iktidar alternatifi olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 8 Ağustos 2018 Çarşamba 09:55
Ağıralioğlu:

Ağıralioğlu, bu kapsamda büyük bir mesuliyet altında olduklarını dile getirdi. Ağıralioğlu, şöyle devam etti: "Kongrede partimiz kendisini tarif edecek. Bir anlamda vizyon kurultayı olacak. İYİ Parti olarak hem seçmenimize hem de milletimize karşı ne tür bir mesuliyetin altında olduğumuzu biliyoruz. Bu sorumluluğu taşıyabilecek bir kadro dizayn edilecek. Bir bakıma gölge kabine kurulmuş olacak. Sayın Meral Akşener'in etrafından gelişmiş bir siyasi cazibe var. Bu cazibeyi Türkiye'nin ümidi haline getirecek kadrolar oluşturulacak. Bir liderin omuzladığı hareketten memleketin her meselesini omuzlayabilecek kadro hareketine dönüşecek."

Kongrenin ardından yerel seçim çalışmalarına başlayacaklarını aktaran Ağıralioğlu, yerel seçimlerde iddialı olduklarını söyledi. Ağıralioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Belediyecilikte kuralsız ve nobranca bir dönem yaşanıyor. AK Parti kadroları iyi belediyecilik yaptıkları algısı ile kendilerine siyasi bir alan açmışlardı. Gelinen noktada yaptıkları yanlışlar nedeniyle seçmen tarafından ciddi şekilde uyarılacağı kanaatindeyim. Yerel seçimlerde iyi adaylarla, iyi belediyecilik iddiamızı buluşturmak istiyoruz. Liyakatli kadrolarla, hizmet merkezli, şeffaf yönetim anlayışını hedefleyeceğiz. Hesap veren belediyecilik anlayışını hakim kılacağız."

İYİ Parti'de ki istifalara da değinen Ağıralioğlu,  "Bu bir hazan ve kuruma değil. Yeni filizler ve yeni sümbüller açması için sağlıklı bir dökülme süreci olarak değerlendirilmeli. Zamansız bir yaprak dökümü değil zamanlı bir yaprak dökümüdür" diye konuştu.

 
  •  
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şırıngayla çamaşır suyu enjekte edip jiletle kesmiş

Şırıngayla çamaşır suyu enjekte edip jiletle kesmiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık