Ana Sayfa İZMİR Araç satışlarına ekspertiz raporu

Araç satışlarına ekspertiz raporu

Otomotiv sektörünü yakından ilgilendiren düzenleme Nisan’da hayata geçiyor. 2’inci el araçların alım-satım işleminde, ekspertiz raporu zorunlu hale gelecek.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2019 Perşembe 10:29
Araç satışlarına ekspertiz raporu

Yeni yılla birlikte uygulamaya girmesi beklenen yeni yasa düzenlemelerinin tarihleri de belli olmaya başladı. Bu düzenlemelerden bir tanesi de yaşanan ekonomik sıkıntılarla birlikte açmaza giren otomotiv sektörünü yakından ilgilendiriyor.

Buna göre, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan tasarıyla 1 Nisan 2019’dan itibaren ikinci el araç alım satım işlemlerinde gerekli belgelere, yetkili ekspertiz merkezi raporunun da eklenmesi zorunlu hale gelecek. Düzenlemenin hayata geçmesi ile birlikte, otomotiv satıcıları, satacakları taşıta ait ekspertiz raporunun bir kopyasını, alıcılara da vermek zorunda olacak.

Taslakta, satışa sunulan taşıtın üzerinde, araca ilişkin bilgilerin yer aldığı ‘tanıtım kartı’ bulunması öngörülürken, tüketicilerin, ekspertiz raporunun da katkısıyla araca ilişkin bilgilerin doğruluğu konusunda endişe taşımaması amaçlanıyor. Ekspertiz fiyatları şu an için 200 lira dolaylarında seyrediyor.

Kaynak Yeniçağ: Araç satışlarına ekspertiz raporu 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AOSB DE KORKUTAN YANGIN

AOSB DE KORKUTAN YANGIN

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık