Ana Sayfa GÜNDEM Ardahan Kış Turizmine Hazırlanıyor

Ardahan Kış Turizmine Hazırlanıyor

Türkiye'nin nüfus bakımından en küçük ili olan Ardahan'daki Yalnızçam Dağı'nda yapımına başlanılan ve 6,2 milyon liraya mal olacak 800 kişi taşıma kapasiteli telesiyej hattı ile tesisteki iyileştirme çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2017 Salı 18:41
Ardahan Kış Turizmine Hazırlanıyor
  Türkiye'nin nüfus bakımından en küçük ili olan  Ardahan'daki Yalnızçam Dağı'nda yapımına başlanılan ve 6,2 milyon liraya mal olacak 800 kişi taşıma kapasiteli telesiyej hattı ile tesisteki iyileştirme çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.

Ardahan'ın Yalnızçam Dağı'nda yer alan kayak tesisindeki iyileştirme çalışmaları ile  Avrupa Birliği ( AB) desteğinde bu yıl yapımına başlanılan 3 kilometrelik modern telesiyej hattının tamamlanmasına sayılı günler kaldı.

Ardahan Valisi Mehmet  Emin Bilmez ve  AK Parti  Ardahan  Milletvekili  Orhan Atalay, tesiste incelemelerde bulundu.

Bilmez, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, söz konusu projenin örnek olduğunu ifade etti.

Bu yatırım ile bölgenin cazibe merkezi haline geleceğine inandıklarını belirten Bilmez, şunları kaydetti: 

"Var olan kayak tesisimizi en modern teknoloji ile geliştirmeye çalışıyoruz. Tesisteki telesiyej hattı inşallah saatte 800 kişiyi taşıyıp yolcularını yaklaşık 10-15 dakikada zirveye ulaştıracak. Ardahanlıları kayakta güzel günler bekliyor. Bu çalışmamızla sadece  Ardahan'a değil bölgemize hitap etmiş olacağız."

Atalay da uzun yıllardır bu anı beklediklerini belirterek, "Bu projeyle kışın, karın ceremesini gelire dönüştürmüş olacağız, yaz turizminin yanında kış turizmini yapacağız. Çünkü kış turizmi dünyada artan bir trend.  Kar çilesinden avantajlar elde etmiş olacağız. İl Özel İdarenin bu konuda önemli katkısı oldu. İnsanlarımızı, kışın çilesini hafifletmek için kayağa davet ediyoruz." şeklinde konuştu.

Bilmez ve Atalay, ardından telesiyej hattında çalışanlar ile sohbet ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ERSU HIZIR, TÜRKİYE MECLİS ÜYELERİ BİRLİĞİ’NE

ERSU HIZIR, TÜRKİYE MECLİS ÜYELERİ BİRLİĞİ’NE

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık