Ana Sayfa GÜNDEM Ardahan'da Yüzlerce Kaz Telef Oldu, Aileler Perişan Durumda

Ardahan'da Yüzlerce Kaz Telef Oldu, Aileler Perişan Durumda

"Kaz eti" denince akla ilk gelen illerden biri olan Ardahan'da son 1 ayda yüzlerce kazın telef olması geçimini kaz satarak sağlayan vatandaşları kara kara düşündürüyor.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2017 Cumartesi 14:20
Ardahan'da Yüzlerce Kaz Telef Oldu, Aileler Perişan Durumda

Ardahan'da bölge halkının kışlık yiyeceklerinin başında gelen ve son dönemlerde aileler için iyi bir gelir kapısı olan kazlar, bilinmeyen bir hastalık sonucu art arda telef olmaya başladı.

AİLELER KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

Fakir Yılmaz'ın haberine göre; İlk bahardan itibaren büyük emekler vererek yetiştirdikleri ve kışa doğru kesip hem kışlık yiyeceklerini karşıladıkları hem de satıp geçimlerini sağladıkları kazların telef olması aileleri kara kara düşündürürken, vatandaşlar Ardahan Tarım İl Müdürlüğü'nün duyarsızlığından yakınıyor.


YÜZLERCE KAZ TELEF OLDU

Son iki aya yakındır bilinmeyen bir nedenle yüzlerce kazın telef olduğu Ardahan'da konuyla ilgili açıklama yapan Veteriner Hekim Olgun Gözcü, bölgede büyük bir veba yani tıp dilinde "Salmonella" denen hastalığın yaşandığını belirterek, "Yalancı veba olarak adlandırılan bir hastalık sonucu şimdiye kadar yüzlerce kaz telef oldu. Telef olan bu hayvanların akarsulara, çöplere atılması daha ciddi sorunları ortaya çıkartabilir" dedi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık