Ana Sayfa GÜNDEM ARDAHAN'IN YAYLALARINDA DA SU SORUNU

ARDAHAN'IN YAYLALARINDA DA SU SORUNU

Ardahan merkez de olduğu gibi köylerinde de yaşanan içme su sorunu devam edilirken, yaylaların büyük bölümünde de aynı sorun insanları olduğu gibi hayvanları da olumsuz yönde etkiliyor.

Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2017 Cuma 17:50
ARDAHAN'IN YAYLALARINDA DA SU SORUNU

**Bir Vekil, İki de Başkan Bir Suyu Bulamadılar!..

 

Ardahan'ın nüfus bakımından en büyük ilçesi konumunda bulunan Göle ilçesinin su sorunu bir türlü çözülemedi.

Son 15 yıldır iktidar partisinin yönetiminde bulunmasına karşı bir türlü gelmeyen hizmetler gibi bir türlü çözüm bulunamayan ilçenin su sorununa bizzat el atan Göleli AK Parti Ardahan Milletvekili ile ilçenin belediye başkanı da ile iktidar partisinin Göle İlçe Başkanı bu yılda başarısız kaldılar.

**Bu Temmuz'da susuz.. Kaşar festivaline katılmak ve yaz tatillerini geçirmek için Göle'ye gelen gurbetçiler başta olmak üzere nüfus bakımında Ardahan'ın en büyük ilçesi konumunda bulunan Göle bu festivali ve Temmuz ayını da susuz geçirdi. Su müteahhidi ile sık sık kahvaltıda buluşup, çare arayan vekil ile başkanın çözüm bulamadığı Göle'nin içme suyu sorunu dolaysıyla sıcakların kendisini iyiden iyiye his ettirdiği Temmuz ayını da susuz geçiren Göleliler yaşanan soruna tepki göstermekteler. **Dağa Gidip, Hortuma Bakıp Geliyorlar.. Yıllardır çözüm bekleyen ilçenin içme suyunu karşılayan Kızılgedik Dağına çıkıp, Bakır Derede ki su kaynağını bir türlü Göle'ye akıtamayan vekil ile başkanı yeniden çıktıkları dağdan yine susuz ilçeye döndüler. **Ajan S Muhabirleri Leylek Yavrularını Yaza Dursun.. Ardahan merkezde olduğu gibi ilçelerinde ve de köylerinde yaşanan sorunları görmezden gelip, resmi dairelerin programlarını haber yapan, bununla kalmayıp, yuıvalarından düşen leylekleri yazıp, duran Ajans muhabirlerinin bunca sorunu görmezden gelmelerinin nedeninin belediye ve resmi dairelerin abonesi olmasına bağlayan vatandaşlar ise su sorunu ve diğer sorunları dile getirmeyen sözde gazetecilerde tepki gösterdikleri dikkatlerden kaçmıyor.   **İşte insanların sorunları görmeyip, leylekelri takip eden Ajans muhabirlerinin en son haber. Hemde son dakika..   ARDAHAN'ın merkeze bağlı Ağzıpek Köyü'nde yuvadan düşen iki yavru leylek, köylüler ve elektrik dağıtım şirketi ekibi tarafından yeniden yuvalarına koyuldu. 
Kent merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Ağzıpek Köyü'nde elektrik direğinin tepesine yuva kuran leyleğin iki yavrusu, uçmaya çalışırken yuvadan düştü. Leylekleri gören köylüler, elektrik dağıtım şirketi Aras Edaş'ı telefonla arayarak yardım istedi. İl Koordinatörü Meryem Akpınar'ın yönlendirmesi ile bir ekip sepetli araçla yavruları yuvalarına yerleştirdi. Yetkililer, leylek yavrularının sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 17. Uluslararası Çıldır Göl Festivali

17. Uluslararası Çıldır Göl Festivali

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık