Ana Sayfa GÜNDEM Ardahanlı Ülkücüler Şehitler İçin Kuran Okuyarak Dua Etti

Ardahanlı Ülkücüler Şehitler İçin Kuran Okuyarak Dua Etti

Ardahan Ülkü ocakları her Perşembe akşamı düzenli olarak şehitler için Kuran-ı Kerim okuyarak dua etmeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2017 Cuma 18:32
Ardahanlı Ülkücüler Şehitler İçin Kuran Okuyarak Dua Etti

Ardahan Ülkü ocakları her Perşembe akşamı düzenli olarak şehitler için Kuran-ı Kerim okuyarak dua etmeye devam ediyor.

Ardahan Ülkü Ocakları Başkanlığında, şehitler için program düzenlendi. Onlarca gencin katıldığı programda  Kuran okunarak şehitler anılıyor ve dualar eşliğinde program son buluyor.

Ardahan Ülkü Ocakları başkanı Bora Pehlivan programda yaptığı konuşmada, "Toplumların gelecek idealini sürekli olarak yeniden inşa eden gençliktir. Gençliğin yeni ufuklara doğru ilerlemek amacıyla milli ülküler edinmesi ise toplumun geleceğini garanti altına alır. Gençliğin milli ülküleri benimsemesi için de yol göstericilerin, aydınların ve liderlerin milli düşüncelere yönelik politika ve gayeleri olmalıdır. Bu yol göstericiler, gençliğin bir arada toplanması için milli ülküleri en doğru biçimde özümsemelerini sağlayacak oluşumları ve yapılanmaları kurmalıdırlar. Ancak bu sayede toplumun geleceği olan gençler milli ülküler ile donanır ve toplumu en iyi şekilde daha ileriye götürür. Bizde  Ardahan Ülkü ocakları olarak bu uğurda can vermiş vatanı milleti için canından vazgeçmiş şehitlerimizi anmak için  Ardahan'da ki gençlerimiz ile her Perşembe gecesi kuran okuyoruz. Biz biliyoruz ki "Ülkücü" olmak hangi yaftayı yerse yesin birleştirici ve bütünleştirici olmaktır. Milli değerlerine sahip çıkmaktır. Yemeğini aç olanla paylaşmaktır "Ülkücü" olmak. İnsanları sevindirmektir, ilk görevi olan eğitim hayatında başarılı olmaktır. Ailesine, sevdiklerine ve her şeyden önce milletine, devletine, davasına boynu bükük olmamaktır. Boynu dik yürümektir "Ülkücü" olmak. Dinine örfüne, adetine sadık olmaktır.

Bizi birleştirici ve birbirimize bağlayan en güzel şey dinimizdir. Her Perşembe  Ardahan Ülkü ocaklarında gençlerimizi bekliyoruz. Daha çok gencimiz ile kuran dinlemek ve dua etmek isteriz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Allah bu vatanı daima korusun" dedi. - ARDAHAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz BU HEDİYENİN EŞİ BENZERİ YOK

BU HEDİYENİN EŞİ BENZERİ YOK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık