Ana Sayfa GÜNDEM Asıl kabine değişikliği 2018'de yapılacak

Asıl kabine değişikliği 2018'de yapılacak

Gazeteci Selvi, gelecek günlerde yapılması beklenen kabine değişikliğiyle ilgili olarak kulis yazdı.

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2017 Çarşamba 10:24
Asıl kabine değişikliği 2018'de yapılacak

Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi gelecek günlerde yapılması beklenen kabine değişikliğiyle ilgili olarak kulis yazdı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın asıl köklü değişikliği 2019 yılında yapılacak seçimlerden önce gerçekleştireceğini savunan Selvi, "Cumhurbaşkanı, kongreleri 6 ay içinde tamamlayın talimatını verdi.  2017 sonunda il kongreleri bitip, 2018 yılı Şubat ya da Nisan ayında büyük kongre toplanabilir" iddiasını aktardı.

Abdulkadir Selvi'nin "Darbe tehdidinden kabine değişikliğine kulisler" başlığıyla yayımlanan (7 Haziran 2017) yazısından ilgilli kısım şöyle: 

Köklü değişiklik 2018'de mi?

Peki köklü bir değişiklik hiç olmayacak mı? Hani 16 Nisan’dan sonra önce partide, ardından  kabinede  sonra da yerel yönetimlerde değişiklik yapılacaktı? AK Parti’nin önemli isimlerinden birine göre, şimdi mini bir revizyon yapılacak. Cumhurbaşkanı, asıl köklü değişikliği 2019 seçimlerinden önce gerçekleştirecek. Ne zaman olabilir? “Cumhurbaşkanı, kongreleri 6 ay içinde tamamlayın talimatını verdi.  2017 sonunda il kongreleri bitip, 2018 yılı Şubat ya da Nisan ayında büyük kongre toplanabilir. AK Parti’yi 2019 seçimlerine götürecek kadrolar oradan çıkacak. 2019’da hem yerel seçimlere hem de Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimine topluma heyecan verecek bir ekiple gidilebilir.  Kongreden sonra köklü bir kabine değişikliği yapılabilir. Cumhurbaşkanı, AK Parti’yi 2019’a götürecek A takımını o zaman çıkarabilir”

Kabine değişikliği şimdi de 2018 yılına ertelendi diye düşünmeyin. Siyasette ciddiyeti olan her ihtimali değerlendirmekte yarar var. Ama küçük çaplı bir kabine değişikliği her an bekleniyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Akpınar makamını ‘Dünya Çocuklarıyla’ paylaştı

Akpınar makamını ‘Dünya Çocuklarıyla’ paylaştı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık