Ana Sayfa GÜNDEM Atatürk olmasaydı

Atatürk olmasaydı

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonu Kadın Kollarının havuz düğün salonunda düzenlediği kahvaltıya katıldı. Başkan Karabağ, “Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlık yapanlar din kisvesi altında ona saldırıyor. Bazı şeyleri unutuyorlar. Eğer Atatürk ve silah arkadaşları bu ülkeyi kurtarmamış olsaydı isimleri Hans, George, Eleni, Maria olacaktı. Atatürk ve silah arkadaşlarının mücadelesi olmasaydı her yerde çan sesleri olacaktı. Asla camiler olmayacaktı” dedi.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2017 Salı 11:07
Atatürk olmasaydı

Toplantıya Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonu Başkanı Hakan Eladağ, Federasyonun kadın kolu Başkanı Hatice Koç ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

 

ATATÜRK OLMASIYDA İSİMLERİNİZ NE OLACAKTI?

 

Atatürk’e düşmanlık yapanların dindarlık kisvesi altında Atatürk’e saldırdığını belirten Başkan Karabağ, “Bunlar bazı şeyleri unutuyor. Hatırlatmak da bize düşüyor. Eğer Atatürk ve silah arkadaşları bu ülkeyi kurtarmamış olsaydı isimleri Hans, George, Eleni, Maria olacaktı! Bunlar dindarlık kisvesi altında saldırırken düşünmeleri gereken bir konu daha var. Anadolu’nun her yerinde bütün dinlere saygılıyız. Atatürk ve silah arkadaşlarının mücadelesi olmasaydı her yerde çan sesleri olacaktı. Asla camiler olmayacaktı. Atatürk'e dinle saldıranlar bilmiyor ki kurtuluş savaşı sonrası 1500 camiyi tamir ettirmiş kendi adına cami yaptırmış. Kurtuluş savaşını sağında Alevi dedesi solunda İmamla bir cuma günü Kuranla ve dua ile meclisi açmış adamdır Atatürk” dedi.

 

ÇABANIZI DESTEKLİYORUM

 

Karabağ, Kars Federasyonları Kadın Kollarının çabalarının devamını dileyerek, “Demokrasi mücadelesi sadece partilerle olmaz. Derneklerle sivil toplum örgütleriyle, odalarla, sendikalarla kısacası halkla olur. Benim partimin de her ferdinin dernekler sahip çıkması gerekiyor. Sonuna kadar sizin arkanızdayım. Bunu bilin. Ve soyadı Karabağ olan biri olarak ta şunu söyleyeyim; bir Azeri kökenli babanın ailesinden gelmekteyim.  Sizin topraklardan gelmekteyim. Daha sonra ailem Kula'ya yerleşmiş Kula’da doğmuşum. Kars Kalesinde iki şey var; bir Atatürk'ün resmi bir Türk bayrağı! Kars'ın taşına toprağına kurban olurum, Ardahan'ın taşına toprağına kurban olurum, Iğdır'ın taşına toprağına kurban olurum. Türkiye'nin taşına toprağına kurban olurum” dedi. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ERSU HIZIR, TÜRKİYE MECLİS ÜYELERİ BİRLİĞİ’NE

ERSU HIZIR, TÜRKİYE MECLİS ÜYELERİ BİRLİĞİ’NE

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık