Ana Sayfa İZMİR Atmaca’dan dünyaya ‘Ege Ezgileri’

Atmaca’dan dünyaya ‘Ege Ezgileri’

Kolombiyalı – Yunan María Francisca Rocca Arbeláez ve Bergama Atmaca Mahallesi’nden birbirinden yetenekli RomanMüzisyenler BerKM'de muhteşem bir konserde bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 30 Eylül 2017 Cumartesi 17:12
Atmaca’dan dünyaya ‘Ege Ezgileri’

Müziğin evrenselliğinin Ege'nin iki yakasını buluşturduğu konserde dünya ve Türk müziğinin en sevilen eserlerini seslendiren Keman sanatçısı Yunanlı müzisyen Maria Francisca'ya' klarnette Ahmet Duraç, kemanda Metehan Uyaroğlu, Nazım Yarar, İsmail Yiğit Usluy, Furkan Devrilmez, perküsyonda Burak Gezgin, saksafonda Vedat Duraç, trompette Fuat Duraç, gitarda Mehmetcan Akkuş eşlik etti.

                Bergamalı izleyicilerin salonu doldurduğu konseri Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kahyaoğlu, Kolombiya Ankara Büyükelçiliği’nden Kültür AteşesiDanielaBohorquez ve konserin koordinatörü María Francisca Rocca Arbelaez’ın annesiAngela Maria Arbelaez ile birlikte izledi.

Midilli Adası’nda mültecilerle yaptığı gönüllü müzik çalışmalarından dolayı Kolombiya Cumhuriyeti’nin her yıl düzenlediği Genç Gönüllü Ödülü’ne bu yıl María Francisca Rocca Arbelaez'in layık görülmesi ve ödülünü almaya Kolombiya’ya gidemediğinden Kolombiya Ankara Büyükelçiliği’nden Kültür AteşesiDanielaBohorquez konserde kendisine ödülünü takdim etti.

Konserde kısa bir konuşma gerçekleştiren Kolombiya Ankara Büyükelçiliği’nden Kültür AteşesiDanielaBohorquez "Müziğin Türkiye, Yunanistan ve Kolombiya’yı ahenkle bir araya getirdiğini görmek çok etkileyici. Müzik köprüleri kurararak değerlerimizi ve kültürel mirasımızı paylaşıyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kurban bağışları Dost Market aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşacak

Kurban bağışları Dost Market aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık