Ana Sayfa GÜNDEM Ayşe Arman'dan Kılıçdaroğlu'na: Bu kadar korkunç bir açıklamayı nasıl yaptınız?

Ayşe Arman'dan Kılıçdaroğlu'na: Bu kadar korkunç bir açıklamayı nasıl yaptınız?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Beylikdüzü Zübeyde Ana Kültür Merkezinde belediyenin düzenlediği toplantıya katılarak, kadınların sorularına cevap vermiş, erkeğin maddi anlamda sıkıntı çekmesi halinde hıncını karısından çıkaracağını söylemişti. Ayşe Arman Eşitlik Adalet ve Kadın Zirvesi'nde CHP liderine bu konuyu sordu. Arman, "Bu kadar korkunç bir açıklamayı nasıl yaptınız?" dedi.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2017 Perşembe 14:29
Ayşe Arman'dan Kılıçdaroğlu'na: Bu kadar korkunç bir açıklamayı nasıl yaptınız?

İşte o açıklama...

Bu kadar korkunç bir açıklamayı nasıl yaptınız? CHP'li kadınlar bile tepki gösterdi. Bu söylediklerinize inanıyor musunuz?


Ben siyasetçiyim her eve giderim. Erkek şiddetinin gerekçesi var. Psikolojik nedenleri var. Kültürel dokudan kaynaklı sorunlar var. Ekonomik var, erkeklere yönelik pozitif uygulamalar var...Bunu demek istemedim. Söylemek istediğim şuydu: Ekonomik nedenler kadına yönelik şiddetin oluşmasında yüzde 15. Eve ekmek gelmiyorsa kadın çocuklarını iyi besleyemiyorsa...Anadolu'da sıradan bir hayatı anlatıyorum. Sabah okula giderken çocuğuna harçlık vermeyen baba uyanık olduğu halde uyuyor gibi görünüyor. Ama erkek şiddetinin gerekçesi tabi olamaz bu.

Burada bir dil sürçmesi mi var?

Olabilir. Kadına şiddetin azaltılması yolunda bunu bir toplumsal harekete dönüştürmemiz gerekiyor. Toplumu şiddetten arındırmamız gerekiyor. 

  ADAM RÜŞVET VERMİŞ"
Reza  Zarrab davasıyla ilgili soruya  ise Kemal Kılıçdaroğlu şöyle yanıt verdi:  "Haysiyetli insanların, Zarrab davasından sonra bulundukları makamlardan ayrılması lazım, haysiyetli insanların. Düne kadar Zarrab'ı devlet protokolüne oturttular. Bir de biliyorsunuz Fesli Deli Kadir vardı o da devlet protokolündeydi. Şimdi Zarrab düşman oldu; çünkü itirafçı oldu. Adam rüşvet vermiş. Hepimiz biliyoruz rüşvet verdiğini. Rüşvet alanlar da belli, koruyanlar da belli. Onun için dedim haysiyeti ve onuru olanların görevlerinden ayrılması lazım"
"BİR HISIZLIK OLAYI VAR"
"Zarrab  davası Türkiye meselesi mi AK Parti meselesi mi?" şeklindeki soruyu ise Kılıçdaroğlu şu cevabı verdi:

"Hırsızlık meselesi bir Türkiye meselesi değil ki. Bir hırsızlık olayı var. Bu rüşvetin ve hırsızlığın bitmesini istiyoruz. Bu ülkede herkesin alın teriyle kazanmasını isteriz. Alın teriyle çalışmasını, üretmesini, kazanmasını isteriz. Ama 'ben çıkar sağlayayım, rüşvet alayım, köşeyi döneyim, devletin makamlarında katlarında oturayım, kimse bana dokunamaz' anlayışıyla gidilirse Türkiye'nin sonu felaket olur. Geldiğimiz nokta bu. Olay Türkiye'de oluyor, hepimiz olayı biliyoruz, olayı kapatıyoruz, şimdi Amerika'da yargılanıyor, bizim bakanlar burada, rüşvet alanlar burada. Beni üzen bu, beni kahreden bu. Bu ülkenin mahkemesi yok mu? Bu ülkenin adaleti yok mu? O davalarda 'burada bir şey yoktur' diyen savcılar, dosyaları kapatan hakimler gelecekte çocuklarına hesap veremeyecektir."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Pekdaş mutfaktaki yeteneklerini sergiledi

Başkan Pekdaş mutfaktaki yeteneklerini sergiledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık