Ana Sayfa GÜNDEM AZİZ’İN AZİZLİĞİ

AZİZ’İN AZİZLİĞİ

İzmir Büyük Şehir Belediye Meclisinde pankartlı protesto, Sosyal Demokrat Belediyeciliği bir kez daha masaya yatırmaya neden oldu

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2016 Salı 17:50
AZİZ’İN AZİZLİĞİ

 İzmir Büyük Şehir Belediye Meclisinde pankartlı protesto, Sosyal Demokrat Belediyeciliği bir kez daha masaya yatırmaya neden oldu.

Emir ATİLHAN. EGEMETROPOL/  Haziran ayı ilk meclis oturumuna Başkan Kocaoğlu katılmazken, başkan vekili Sırrı Aydoğan başkanlığında başlayan meclise seyirci, balkonunda bulunan ve Eshot-İzsu dan emekli olana vatandaşların açtığı pankartlar gündeme damgasını vurdu. Meclis görüşmeleri esnasında “Pasomu Geri İstiyorum” , “Hani İnsan Odaklı Belediyecilik” ve “25 Yıllık Emeğimizin Karşılığı Bu Olmamalı” yazı pankartları sessizce açan guruba müdahale eden Aydoğan pankartların kapatılmasını istedi uyulmayınca da güvenlik görevlileri  tarafından o kişilerin salondan çıkartılmasını istedi. Sessiz bir şekilde ve sukunetle salondan ayrılan kişilerden konuyla ilgili bir açıklamam yapmalarını istedik, Eshot emeklisi Mehmet Düşünceli kamuoyu için hazırladıkları bildiriyi vererek éherhangi bir taşkınlık yapmak yada rahatsızlık vererk meclisi bölmek için gelmedik sadece elimizden gaspedilen haklarımızın geri verilmesini istediğimiz için bu eylemi gerçekleştirdik, halkımızdan ve siz değerli basın mensuplarından bizden yana tavır koyarak haklarımızın iadesi için verdiğimiz savaşta yanımızda olmanızı istiyoruz” dedi.

  Bildiride aynen şunlar yazıyor “ ESHOT’un kurulduğu 1943 yılından beri İzmir Halkına ve Belediyesine hizmet verdikleri için kimlik kartlarını kullanarak otobüslerden ücretsiz olarak yararlandılar. ESHOT yönetmeliğine de en az on yıl Eshot- İzsu ve Büyükşehir belediyesine hizmet veren ve bu kuruluşlardan emekli olanların otobüslerden ücretsiz olarak yararlanacağı ifade edilmekteydi.

 Belediyeye bağlı şehir içi ulaşımına vapur ve metro hizmetleri dahil olunca 2000 yılından itibaren Rahmetli Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Priştina zamanında metro ve vapurlardan da ücretsiz yararlanma hakkı tanındı.

 

SOSYAL DEMOKRATLIK HAKLARI GESPETMEKLE Mİ OLUYOR

 

  Bu hakları belediye çalışanları ve emeklileri üç yıl öncesine kadar sürdürdü. Kocaoğlu önce vapura binme hakkımızı sessizce elimizden aldı. Bzi belediye emeklileri sessiz kaldık, mahrum edildik. Bir yıl sonra “Sarı Öküz” hikayesinde olduğu gibi bu sefer de metrodan yararlanma hakkımız elimizden alındı.

  CHP il başkanından randevu istedik alamadık, Onur kartı mücadelemizi sürdüreceğimizi Büyükşehir önünde basın açıklaması ve oturma eylemimizle ifade ettik. Sayın Kocaoğlu’undan randevu talep ettik geri dönüş olmadı.

  Bu günde kararlılığımızı yineliyor, Büyükşehir meclisinde talebimizi dile getiriyoruz. Sayın Kocaoğlu’ndan Sosyal belediyecilik, Halkçı belediyecilik sözlerinin arkasında durarak belediye emeklilerine karşı gerçekleştirdiği haksız uygulamalardan vaz geçmesini bekliyoruz.

  Mesai saati dışında Polislere ulaşım araçlarından ücretsiz yararlandırılıyor, öğretmenler indirimli faydalanıyor (karşı değiliz) 65 yaşını dolduran vatandaşlarımıza ve engelli kartı sahiplerine ücretsiz, 60 yaş kartı sahiplerine cüzi bir  ücret karşılığı ulaşım hakkı tanınıyorken.

   Antalya belediyesi tüm emeklilerine indirimli ulaşım hakıı tanıyorken…

 Sosyal belediyecilik, Halkçı belediyecilik uygulamalarını dilinden düşürmeyen Kocaoğlu’nu belediye emekçilerinin ONUR KARTLARI ile Oynamamaya Davet ediyoruz.

   Biz İzmir belediye emeklileri Sayın Kocaoğlu’nu uyarıyoruz. İzmirli “Ben Yaptım Oldu” anlayışını hiçbir zaman kabul etmedi, etmeyecektir. İzmir’liler Biat edenlerden olmadı, olmayacaktır.

  Tüm yetkilileri ve  Sayın Kocaoğlu’nu uyarıyoruz. İzmirli “Ben Yaptım Oldu” anlayışını hiçbir zaman kabul etmedi, etmeyecektir. İzmir’liler Biat edenlerden olmadı, olmayacaktır.

  Tüm yetkilileri ve etkili kuruluşları Onur Kartlarımızla ilgili kararı bir kez daha değerlendirmeye, belediye emeklilerini “ EVLERİNE HAPSEDEN” Bu uygulamadan vaz geçmeye çağırıyoruz. Deniyor

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz SARIDAN SİYASETE BURUK VEDA

SARIDAN SİYASETE BURUK VEDA

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık