Ana Sayfa İZMİR Azmettiler, Başardılar

Azmettiler, Başardılar

TEOG puanları yüzleri güldürdü

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2016 Pazartesi 12:55
Azmettiler, Başardılar

Bayraklı Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’nde (BAYGEM) kurs gören öğrenciler ikinci dönem TEOG sınavında da yüksek başarı gösterdi. Öğrencilerden Çağrı Albayrak,  iki soru dışında tüm soruları doğru yanıtladı. Tek yumurta ikizleri Funda-Fulya Aksüt derslerinde birbirlerine yardımcı oldu, sınavda aynı puanı aldı (676). Dereceye giren Öğrencilerden Mehmet Emir Yiğit, Steve Jobs’un bir üniversitede yaptığı konuşmayla kendisini motive etti. Öte yandan BAYGEM’in 271 öğrencisinden ilk 60’nın genel ortalaması birinci TEOG’da 625.2 iken, ikincisinde bu ortalama 626.3 e yükseldi. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Bu sonuçlar yine yüzümüzü güldürdü. Okul puanları işin içine girdiğinde öğrencilerimizin istediği liselere gireceğini umuyoruz” dedi.

BAYGEM’de eğitim gören 271 8. sınıf öğrencisi TEOG-2’de ter döktü. Geçtiğimiz günlerde açıklanan sonuçlar bir kez daha yüzleri güldürdü. 700 puan üzerinden hesaplanan sınavda BAYGEM’li 45 öğrenci 600 puan almayı başardı. 60 öğrenci ise 486 ila 688 arasında puan aldı. En başarılı ilk beş öğrenci ise; Çağrı Albayrak (688), Mehmet Emir Yiğit (680), Funda Aksüt  (676), Fulya Aksüt (676), Duygu Aydın (676) oldu. BAYGEM birincisi Çağrı Albayrak, iki soru dışında tümünü doğru yanıtlamayı başardı.

DÜZENLİ ÇALIŞIP BAŞARDIK

120 sorudan 118’ini doğru yanıtlayarak önemli bir başarının altına imza atan Çağrı Albayrak, “Her gün düzenli olarak 150 soru çözdüm. Azmettim bu sayede istediğim sonucu aldım. Birinci TEOG’da 6 yanlışım vardı. İkinci TEOG’da iki yanlışım oldu. Hep düzenli çalıştım. Yeri geldiğinde arkadaşlarımla da dışarı çıktım. BAYGEM öğretmenleri çok iyiydi. Bize hep yardımcı oldular” dedi.

İKİZLER BİRBİRLERİNE YARDIMCI OLDU

Tek yumurta ikizlerinden Funda Aksüt, “İkizimle hep birlikte çalıştık. Çok sayıda test çözdük. Tekrar yaptık. Derslerimiz günlük olarak hep tekrar ettik. BAYGEM’in bize büyük katkısı oldu. Öğretmenlerimiz bizimle hep yakından ilgilendi” dedi.

STEVE JOBS’UN KONUŞMASIYLA MOTİVE OLDU

Dereceye giren öğrencilerden Mehmet Emir Yiğit, Teknoloji devi Steve Jobs’un bir üniversitede yaptığı ve sosyal medyada milyonlarca kez tıklanan bir konuşmasıyla sınava motive olduğunu söyledi. Yiğit, “Her gün 500’e yakın soru çözdüm. Yeteri kadar soru çözdüğün zaman bu iş oluyor. Uyku düzenimi çok iyi ayarladım. Düzenli çalışarak güzel bir puan aldım. İlk TEOG’da yanlışlarımı gördüm. BAYGEM’de eksiklerimizi giderdik. Sınav öncesi özgüvenimi yüksek tuttum. Videolar izledim. Steve Jobs’ın bir üniversitede konuşması vardı. Her gün onu izledim. ‘Motivasyonunuzu yüksek tutun’ diyordu. Ben de öyle yaptım” dedi. Duygu Aydın ise, BAYGEM’in kendisine büyük katkı sağladığını ifade etti.

BİRİNCİ TEOG’A GÖRE BAŞARI ÇITASI YÜKSELDİ

Öte yandan BAYGEM öğrencileri, TEOG-2’deki başarıları birincisine göre yükseldi. İlk 60 öğrencinin genel ortalaması birinci TEOG’da 625.2 iken, TEOG-2’de bu ortalama 626.3’e yükseldi. 211 öğrencinin ortalaması da 327.2 olarak belirlendi. Temmuz’da okul puanlarının da hesaplanacak, TEOG sınavları da ortalama eklenerek öğrenciler tercih yapacak.

ALDIKLARI PUANLAR BİZİ SEVİNDİRDİ

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, BAYGEM’in başarılarına alıştıklarını belirterek, “Öğrencilerimizin tamamı ilk TEOG’da güzel bir başarı elde etti. Biz bu başarının ikinci sınavda da süreceğinde emindik. Öyle de oldu. Öğrencilerimiz yine yüksek puan almayı başardı. Her birini tebrik ediyorum. Öğretmenlerimiz yıl boyu büyük bir gayretle çalıştı. Onlara da teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki ay çocuklarımız tercih yapacaklar. Umarım istedikleri okullara girmeyi başarırlar” dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DİKKAT SU KESİNTİSİ

DİKKAT SU KESİNTİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık