Ana Sayfa İZMİR Bademli Sokak Sağlıklaştırma Projesi Uygulanmaya Başlandı

Bademli Sokak Sağlıklaştırma Projesi Uygulanmaya Başlandı

Ödemiş Belediyesi, Bademli Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ni uygulamaya başladı. Proje kapsamında toplam 50 parselde çalışma yapılacak. Tarihi dokunun korunmasına

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2017 Salı 22:50
Bademli Sokak Sağlıklaştırma Projesi Uygulanmaya Başlandı

Ödemiş Belediyesi, Bademli Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ni uygulamaya başladı. Proje kapsamında toplam 50 parselde çalışma yapılacak.

Tarihi dokunun korunmasına ve gelecek nesillere aktarılması konusunda çalışmalarını özenle sürdüren Ödemiş Belediyesi, Bademli Mahallesi’nde sokak sağlıklaştırma çalışmalarına başladı. Çalışmaları teknik ekiple birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı A.Mahmut Badem; Bademli, konumu ve tarihi değerleri bakımından ziyaretçilerin görmesi gereken yerlerimizden biri. Bademlinin  turizme açılması anlamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sokak sağlıklaştırma projesiyle elektrik ve telefon kablolarının düzenlenmesi, yol kaplaması, binaların çatı, bahçe duvarı gibi cephe iyileştirmeleri yapılarak daha güzel ve düzenli bir görünüme kavuşturulacak” dedi. Doğası ve konumu itibariyle ilçenin önemli bölgelerinden biri olan Bademli Mahallesi’nde toplam 50 parselde uygulanacak projenin 2018 yılı sonunda kadar tamamlanması planlanıyor. İhale bedeli 1.618.606,94 TL projenin %80’ni İzmir Valiliğinden hibe olarak karşılanıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hiçbir İşçimizin İşine Son Verilmeyecek

Hiçbir İşçimizin İşine Son Verilmeyecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık