Ana Sayfa İZMİR BALBAY KUŞ CENNETİNİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

BALBAY KUŞ CENNETİNİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

“BAKANLIĞIN AÇIKLAMASI TATMİN EDİCİ DEĞİL, PROJEYİ BİLMEK İSTİYORUZ”

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2017 Çarşamba 18:42
BALBAY KUŞ CENNETİNİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından İzmir Kuş Cenneti Koruma ve Geliştirme Birliği (İZKUŞ) ile olan protokol feshi kararının peşini bırakmıyor. Balbay, ‘Bakanlığın açıklaması tıpkı ilk açıklamalarında olduğu gibi içi boş “İzmir’e hizmet ibadettir” sözlerine benziyor’ dedi.

 

Balbay Kuş Cennetine ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bütün Akdeniz havzasında flamingoların konakladığı 3 yer var. Biri Türkiye’de. Gerçek anlamda buraya yapılacak yanlış bir müdahale kuşları ürkütebilir ve bölgeyi cehenneme çevirebilir. Bakanlığın açıklamasını dikkatle okudum. İçinde aktif, etkili, daha iyi, daha güzel gibi sözcüklerden başka somut bir şey yok. Onun için bakanlığı daha gerçekçi açıklama yapmaya davet ediyorum. Bakanlık Kuş Cennetine hangi kaynakla hangi projeleri uygulayacak bilmek istiyoruz.”

 

 Geçtiğimiz hafta sonu 4 saatini Kuş Cennetine ayıran Balbay gözlemlerini şöyle paylaştı:

“Kuş Cenneti sahasında araçla gidilebilecek alanda yarım tur attığınızda 20 km yol kat etmeniz gerekiyor. Yılkı atları sulak çayırda otlarken tepelerinden ördekler geçiyor. 300’den fazla kuş türü yılın değişik mevsimlerinde burayı mesken tutuyor. Sembol haline gelen flamingolar dans eder gibi uçarak sığ sulara konarken, pelikanlar biz de varız diyor. Başta İzmirliler olmak üzere herkesi bu cennete sahip çıkmaya davet ediyorum. Bu tür yerleri görmeden, nefes almadan hissedemezsiniz.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık