Ana Sayfa İZMİR BALKAN GÖÇMENİ BAŞKANDAN SADIK AHMET'E VEFA

BALKAN GÖÇMENİ BAŞKANDAN SADIK AHMET'E VEFA

İzmir'in Kınık ilçesinin Belediye Başkanı Sadık Doğruer Kınık'ın Poyracık Mahallesinde yeni yapılan parka Batı Trakya Türklerinin efsane lideri olan ve 1995 yılında şüpheli bir trafik kazasında hayatını kaybeden Dr. Sadık Ahmet'in ismini verdi hasat festivalinin 2. günü yapılan açılış törenine Sadık Ahmet'in eşi Işık Ahmet'te katıldı. Işık Ahmet açılış için geldiği Kınık ilçesinde ilk olarak Batı Trakya göçm

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2018 Cuma 12:14
BALKAN GÖÇMENİ BAŞKANDAN SADIK AHMET'E VEFA

Cevdet Şen

İzmir'in Kınık ilçesinin Belediye Başkanı Sadık Doğruer Kınık'ın Poyracık Mahallesinde yeni yapılan parka Batı Trakya Türklerinin efsane lideri olan ve 1995 yılında şüpheli bir trafik kazasında hayatını kaybeden Dr. Sadık Ahmet'in ismini verdi hasat festivalinin 2. günü  yapılan açılış törenine Sadık Ahmet'in eşi Işık Ahmet'te katıldı.

 

Işık Ahmet açılış için geldiği Kınık ilçesinde ilk olarak Batı Trakya göçmenlerinin yoğun olarak yaşadığı Osmaniye Mahallesinde bayanlarla bir evde buluşup sohbet etti.

 

Merhum eşi Sadık Ahmet Parkının açılışın katılan Işık Ahmet kurdele kesiminde duygulanıp gözyaşlarına boğuldu.Işık Ahmet Hasat Festivalinin etkinliklerine katıldı.

 

Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer'i makamında ziyaret eden Işık Ahmet merhum eşi sadık Ahmet'e gösterdiği vefadan dolayı teşekkür etti Kınık Belediye Başkanı sadık Doğruer yaptığı konuşmada

 

'Benim için Sadık Ahmet isminin apayrı yeri vardın Balkan göçmeni bir ailenin oğlu olarak hem mesleği hemde isimlerimiz aynı Sadık Ahmet'in ismini taşımak benim için büyük bir onurdur dedi. Doğruer Işık Ahmet'e ilçede düzenlenen festivale katıldığından dolayı Işık Ahmet'e plaket ve Kınık Kilimi hediye etti Işık Ahmet Kınık Hasat festivalinde açılan stantlar ıve Kınık Albümü Fotoğraf sergisini Kınık Belediye Başkanı ile beraber ziyeret ettikten sonra Kınık'tan ayrıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MHP’li Dikmen; Karşıyaka’nın Sorunlarının Çözümü İçin Oylarınıza Talibiz

MHP’li Dikmen; Karşıyaka’nın Sorunlarının Çözümü İçin Oylarınıza Talibiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık