Ana Sayfa GÜNDEM Barzani'den flaş referandum açıklaması

Barzani'den flaş referandum açıklaması

Kuzey ırak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'den referandumla ilgili yeni açıklama: Referandumun yerine bir alternatif için artık çok geç

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2017 Cumartesi 15:37
Barzani'den flaş referandum açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün katıldığı canlı yayında Kuzey Irak yönetiminin referandum kararıyla ilgili bunları söylemişti: Sayın Barzani, bizim bu konuda ne düşündüğümüzü gayet iyi biliyor. Yaptığı açıklama, bana göre hakikaten çok çok yanlış bir açıklama. Çünkü bizim yıllardır Irak'ın toprak bütünlüğü konusundaki hassasiyetimizi biliyor.

Irak'ın toprak bütünlüğü konusundaki hassasiyetimizi bildiği halde, bunun yanında Kerkük özellikli bir bölge, bunu da bildiği halde, kalkıp hala buralarda kendine göre bazı operasyonlar yapma gayretinin içerisine girmesini hiç mi hiç doğru bulmuyorum.

'ADIMLAR YENİ KARAR SÜRECİNE İTTİ'


Şu anda bu atılan adımlar bizi ister istemez yeni bir karar sürecine itti. Biz bu ayın 27'sinde Milli Güvenlik Kurulu toplantısı yapacaktık. Şimdi Amerika dönüşü 22'sinde, içinde bu referandum olayını da gündeme aldığımız, ayın 22'sine Milli Güvenlik Kurulu toplantısını çektik ve Milli Güvenlik Kurulu toplantısını ayın 22'sinde saat 15.00'te yapacağız. Milli Güvenlik Kurulu toplantının arkasından Hükümet, Bakanlar Kurulu toplantısını yapacak ve bu konuyla ilgili nihai kararımızı da bizler teklif olarak, hükümet de Bakanlar Kurulu olarak ayın 22'sinde verecek.

Demek ki bizim şeylerimizden bir şey anlamamış. 'Hala bir şey denmiyor, böyle bir şey söylenmedi, farklı teklifler yok.' Bizim kanaatimiz belli ama şimdi artık bizim bu konudaki hassasiyetimizin ne denli ileride olduğunu ayın 22'sindeki Milli Güvenlik Kurulu toplantısı ve Bakanlar Kurulu toplantısından sonra kendisi çok daha net, açık görecektir.


BARZANİ'DEN YENİ AÇIKLAMA


Kuzey ırak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'den referandumla ilgili yeni açıklama geldi. Açıklamasında, "Referandumun yerine bir alternatif için artık çok geç" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık