Ana Sayfa GÜNDEM Başkan Delican; " Öğretmenlerimiz, geleceğin kurucularıdır"...

Başkan Delican; " Öğretmenlerimiz, geleceğin kurucularıdır"...

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeni ile bir mesaj yayımladı. Delican; Öğretmenlik mesleğinin ve eğitimin; ülkeler ve toplumlar için önemini işaret ettiği mesajında şu ifadelere yer verdi:

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2017 Cumartesi 13:47
Başkan Delican;

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeni ile bir mesaj yayımladı. Delican; Öğretmenlik mesleğinin ve eğitimin;  ülkeler ve toplumlar için  önemini işaret ettiği mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

Öğretmenlerimiz; geçmişin öğreticileri ve geleceğin kurucularıdır.  Bir ülkenin geleceği, devletin gücü, bir topluluğun millet olması, insani ve milli değerlerine sahip çıkan yeni nesiller ve çok daha fazlası onların emeğine muhtaçtır. Elbette her meslek önemlidir, ancak her meslek sahibinin bir öğretmenin eseri olduğunu unutmamak gerekmektedir. Kişinin birey olması, topluma kazandırılması ve üretimini şekillendiren öğretmenlerimiz; aynı zamanda toplumsal barışın da tesisinde önemli ve etkin bir rol üstlenir. Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk " Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir." sözleriyle; eğiticilerimizin, öğretmenlerimizin güç ve etkisini çarpıcı bir şekilde özetlemiştir.

İhmal ve istismara izin vermeyeceğiz...

1928 yılında Millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 'baş öğretmen' unvanının verildiği bu anlamlı gün, onlara olan şükran borcumuzun ne kadar büyük olduğunu hatırlamamıza vesiledir. Tüm bu nedenlerle; öğretmenlerimizin bir sanatkar gibi büyük incelikler ve fedakarlıklarla yaptıkları işlerinde imkanlarını iyileştirmek, önlerini açmak gerekmektedir. 

Biz inanıyoruz ki; Türkiye'nin 2023 hedeflerini gerçekleştirebilmesi de yine vatan sevgisi ile yetişen, bilim, kültür ve sanata eğilimli;  bilinçli, birikimli, milli değerlerine ve  maneviyatına sahip çıkan nesillerle mümkün olacaktır. Mücadelemiz, çabamız ve attığımız her adım bu gerçekten yola çıkmaktadır. Darbelerin ve FETÖ gibi karanlık yapıların tek tipleştirmesine, istismar etmesine maruz kalan eğitim sistemimizi yılların ihmal ve yanlışlarından kurtarmak için çalışıyoruz. İlk emri 'oku' olan bir toplumun, bir medeniyetin mensupları olarak biliyoruz ki; ayakta kalmanın, güçlü olmanın ve yüzümüzü daima geleceğe dönük tutmanın koşulu; eğitimimize ve öğretmenlerimize yatırım yapmaktır.

Yüreğini, aklını, bilgi ve deneyimini; aslında tüm hayatını mesleğine adamış öğretmenlerimizin emekleri karşısında saygı ve minnetle eğiliyor, 24 Kasım Öğretmenler Günlerini kutluyorum. Terör saldırılarında ve görevleri başında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere; aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Para cezası olanlar dikkat

Para cezası olanlar dikkat

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık