Ana Sayfa GÜNDEM Başlık parasını alamayınca gizlice karısının böbreğini çalıp sattı!

Başlık parasını alamayınca gizlice karısının böbreğini çalıp sattı!

Hindistan'da bir adam, kız tarafının kendisine vaat ettiği 3 bin dolarlık başlık parasını alamayınca, karısının böbreğini gizlice çalıp sattı

Giriş Tarihi: 7 Şubat 2018 Çarşamba 10:08
Başlık parasını alamayınca gizlice karısının böbreğini çalıp sattı!

Hindistan Times Gazetesi'nin haberine göre, Batı Bengal eyaletinde yaşayan Rita Sarkar isimli kadın, kocası tarafından böbreğinin gizlice satıldığı iddiasıyla polise suç duyurusunda bulundu.

Geleneklere göre erkek tarafının değil, kız tarafının başlık parası verdiği Hindistan'da 12 yıl önce evlenen Rita Sarkar'ın ailesi, kızlarının kocası Biswajit Sarkar'a 3 bin dolar başlık parası ödemeyi kabul etti ancak Rita'nın ailesi maddi imkansızlıklardan dolayı bu sözü yerine getiremedi.
 
Rita, 2 yıl önce yaşadığı mide ağrısı şikayetinin ardından tedavi amacıyla kocası ve kayınbiraderi tarafından Kolkata şehrinde özel bir kliniğe  götürüldü.
 

AĞRILARI ARTTI ANCAK KADINI HASTANEYE GÖTÜRMEDİ

 
Hastane yetkilileri, apandisti alındıktan sonra midesindeki ağrının dineceğini belirterek kadını ameliyata aldı. Ameliyatın ardından mide ağrıları daha da artan kadın, eşine kendisini yeniden hastaneye götürmesi için yalvardı.
 

DOKTOR SAĞ BÖBREĞİNİN OLMADIĞINI SÖYLEDİ


Koca Sarkar, ısrarlarına rağmen karısını hastaneye götürmedi ve  ameliyatından hiç kimseye bahsetmemesi için baskı uyguladı. Kocasından habersiz  akrabalarının yardımıyla 3 ay önce hastaneye giden kadına doktorlar sağ  böbreğinin olmadığı söyledi.
 
Bunun üzerine büyük şaşkınlık yaşayan Rita, "O zaman kocamın neden  ameliyat hakkında sessiz kalmam için bana baskı yaptığını anladım. Ailem başlık  parasını ödeyemediği için böbreğimi sattı." diye konuştu.
 
Rita, ailesinin 3 bin dolarlık 'başlık parasını' ödeyememesi  nedeniyle böbreğinin habersizce kocası tarafından satıldığını düşünerek polise  başvurdu.
 

İŞ ADAMINA SATTIKLARINI İTİRAF ETTİLER


Karısının böbreğini gizlice sattığı iddiasıyla Sarkar ve kardeşi  gözaltına alındı.

Polisten yapılan açıklamaya göre, koca Sarkar ve kardeşi, Rita  Sarkar'ın böbreğini bir iş adamına sattıklarını itiraf etti. Olaydan dolayı  ameliyatın yapıldığı hastane ile ilgili de işlem yapılacağı belirtildi.
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yok böyle zam! Fiyatı 14 liraya çıktı

Yok böyle zam! Fiyatı 14 liraya çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık