Ana Sayfa İZMİR Bayraklı’da hem esnaf hem vatandaş memnun

Bayraklı’da hem esnaf hem vatandaş memnun

Bayraklı Belediyesi bünyesinde kurulan ölçüler ve ayarlar memurluğu birimi ekipleri pazar esnafının kullandığı tartıların satılan ürünleri doğru tartıp, tartmadığını kontrol ediyor. Bu uygulama vatandaşlarda memnuniyet yaratıyor.

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2017 Pazartesi 09:50
Bayraklı’da hem esnaf hem vatandaş memnun

Bayraklı’daki pazar yerlerinde tartı aletlerini kullanan esnaf, belediye bünyesinde kurulan Ölçüler ve Ayarlar Memurluğu ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından denetleniyor. Ekipler, tartıların vatandaşlar tarafından alınan ürünleri doğru tartıp tartmadığını kontrol ediyor.

 

ÇİN MALI TERAZİLERE İZİN YOK

 

Mühürsüz ve damgası bulunmayan ya da kalibrasyonu doğru olmadığı için yanlış tartan terazileri tespit eden ekipler, pazar esnafını yapılması gerekenler konusunda uyarıyor. Özellikle üzerinde bakanlık onayı bulunmayan terazileri denetleyen ekipler, kaçak yollarla satın alınan Çin malı terazilerin pazar yerlerinde kullanımına izin vermiyor.  

HER İKİ TARAF DA MEMNUN

 

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Bu uygulamayı hem esnafımız hem de vatandaşlarımız için önemsiyoruz. Şunu çok iyi biliyoruz ki esnafımız kendisinden alışveriş yapan vatandaşın ürününü eksik tartmak istemez. Aynı şekilde vatandaşlarımız da aldığı ürünün eksik tartılmasını istemez. Yapılan uygulamadan her iki taraf da memnun. Bir eksik görürsek arkadaşlarımız esnafımızı uyarıp bunun giderilmesi için süre tanıyor” dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İzmir’in birçok ilçesinden on binlerce vatandaş Bayraklı’ya akın etti

İzmir’in birçok ilçesinden on binlerce vatandaş Bayraklı’ya akın etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık