Ana Sayfa İZMİR Bergama Köy Yolları Kocaoğlunu Bekliyor

Bergama Köy Yolları Kocaoğlunu Bekliyor

Büyük şehir yasasının çıkmasıyla Kara yollarından ayrılan köy yolları delik deşik vaziyette yapılmayı bekliyor.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2017 Salı 20:38
Bergama Köy Yolları Kocaoğlunu Bekliyor

Büyük şehir yasasının çıkmasıyla Kara yollarından ayrılan köy yolları delik deşik vaziyette yapılmayı bekliyor.
Köylerin çokluğu bahane edilerek ulaşımın ve hizmet vermenin güçlüğünden söz eden belediye yetkililerine Bergama köylüleri adeta isyan ediyorlar.
Köylü vatandaşlar, "Bergama'nın 114 köyü bulunmaka ve bunların hepside hizmet bekliyor. Ancak ulaşıme eleman yetersizliği bahane edilerek köy yolları kaderine terk edilmiş durumda. Hiç kimse ilgilenmiyor. İlk bahar aylarından bu yana hep böyle. Yaz ayından sıcaklarda yapılırmı acaba dedik bekledik ama hiç bir sonuç alamadık kimse gelip yapmadı. Şimdi ise kış geldi tüm köy yollarının durumu fotoğraflardaki gibi delik değiş diyerek İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğluna acilen yollarımızı yapın" çağrısında bulundular.
Bergama Eğrigöl'den Karahıdırlı mıntıkası ile yuntdağ güzelgahına giden karayolu ile, İvrindi istikametinden yer alan Madra köy yollarının bu şekilde delik deşik olması köylüleri adeta isyan ettirdi. Köylüler, gece gündüz deliklere giren araçlarımız arızalınıyor her hafta tamircilere gidiyoruz şeklind şikayetlerini dile getirerek, bir kez olsaun İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Aziz Kocaolundan köyleri ziyaret etmesini istiyorlar.
Tahsin TUNA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

"29 Ekim'i devlet kutlamazsa, millet kutlamayı bilir"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık