Ana Sayfa GÜNDEM Bin dolara almıştı, değeri 2 milyon doları geçti!

Bin dolara almıştı, değeri 2 milyon doları geçti!

ABD’nin Chicago kentinde yaşayan İkinci Dünya Savaşı gazisi Russ Gremel, bin ABD dolarına aldığı “Wallgreen” hisselerini, değeri 2 milyon ABD dolarını aşınca Doğal Yaşamı Koruma Vakfı'na bağışladı

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2017 Çarşamba 10:26
Bin dolara almıştı, değeri 2 milyon doları geçti!

Chicago’nun Jefferson Park bölgesindeki mütevazı bir evde yaşayan 98 yaşındaki gazi Russ Gremel’in kuş ve doğal yaşamı koruma vakfı Illinois Audubon Topluluğu’na yaptığı astronomik bağış ABD’de gündem oluşturdu. Gazi Gremel gazetecilere yaptığı açıklamada, insanların ilaca olan taleplerinin her geçen gün artacağı düşüncesiyle “eczane” hissesi almayı tercih ettiğini ifade etti. 

Hiç evlenmeyen ve 95 yıldır aynı evde yaşayan Gremel, yaşadığı tüm zorluklara rağmen hisseleri satmayı düşünmediğini belirtti. Mütevazi bir hayat sürmeyi tercih ettiğini sözlerine ekleyen Gremel, yulaf ezmesi ve dondurmanın en favori yiyecekleri olduğunu kaydetti. Gremel, bin dolara aldığı ve aradan geçen 70 yılda 2 milyon doların üzerinde bir servete dönüşen hisselerin doğal yaşamı korumak için kullanılacak olmasından büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. 

Illinois Audubon Topluluğu’nun söz konusu bağışı, 200 kuş ve 400 bitki türüne barınak sağlayacak yaklaşık 400 dönümlük “Gremel Vahşi Hayatı Koruma Alanı”nı oluşturmak için kullanacağı öğrenildi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz EGE TELGRAF'TAN BİR YILDIZ KAYDI

EGE TELGRAF'TAN BİR YILDIZ KAYDI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık