Ana Sayfa İZMİR Bir Fuar nostaljisi

Bir Fuar nostaljisi

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği “İyi Tasarım İzmir” sergi günlerinde yer alan “Fuar’ın Ressamları Sergisi”, ziyaretçilerini 1920-1970 yılları arasında nostaljik bir tura çıkartıyor.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2017 Cumartesi 16:13
Bir Fuar nostaljisi

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin “İyi Tasarım İzmir 2” sergi günlerinde açılan “Fuar’ın Ressamları: İzmir Fuarı’nın Tarihinde Grafik Tasarımın İzleri" sergisi, 7'den 70'e herkesin uzun yıllardır ilgiyle takip ettiği İzmir Enternasyonal Fuarı'na ilişkin görselleriyle dikkat çekiyor.

Kültürpark Hol 2’de afişler, broşürler, ilanlar, logolar, fotoğraflar ve eskizlerden oluşan sergi, 1920-1970 yıllarının Fuar dönemlerinde İstanbul’dan, Ankara’dan, çevre illerden gelen afiş ve panolarının yanısıra, pavyon ressamları ile tabelacılar ve dekoratörlerin çalışmaları ile çeşitli kurum ve markaların görsellerini içeriyor. Sergi, “grafik tasarımın” henüz bir disiplin olarak anılmadığı dönemlerinde, alanının erken dönem grafik tasarımcılarını anlatıyor. Vedat Mavitan, Kadri Atamal, Naci Kalmukoğlu, Ratip Tahir Burak, Hakkı Arman, Bedri Kökten, Gevher Bozkurt, Atıf Tuna ve Ayhan Akalp gibi İzmir’de yaşamış ya da fuar süresince İzmir’de çalışmış, İzmir’in sosyal-kültürel yaşamında kısa süreli de olsa yer almış, İzmir’i bir anlamda beslemiş İstanbullu ve Ankaralı tasarımcıların çalışmaları, ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor. "Fuar'ın Ressamları" Sergisi, 20 Kasım 2017 tarihine kadar gezilebilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hiçbir İşçimizin İşine Son Verilmeyecek

Hiçbir İşçimizin İşine Son Verilmeyecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık