Ana Sayfa GÜNDEM BİR KADIN DOĞAR, DÜNYA DEĞİŞİR

BİR KADIN DOĞAR, DÜNYA DEĞİŞİR

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir 1. bölgeden milletvekili A.Adayı Ayşe Engür "Eğer seçilirsem sadece İzmir'in değil tüm Türkiyenin milletvekili olacağım, bir ayağım mecliste, bir ayağım İzmir de olacak" diyor.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2018 Salı 12:06
BİR KADIN DOĞAR, DÜNYA DEĞİŞİR

EMİR ATİLHAN / EGE METROPOL GAZETESİ
Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir 1. bölgeden milletvekili A.Adayı Ayşe Engür "Eğer seçilirsem sadece İzmir'in değil tüm Türkiyenin milletvekili olacağım, bir ayağım mecliste, bir ayağım İzmir de olacak" diyor.
İzmir doğumlu olan Engür çeşitli derneklerin yönetiminde faal olarak görevler aldı ve bu görevlerinde çıtayı hep en yükseğe odaklayarak çalıştı.


Başarılarla dolu dolu geçen bir iş yaşantısının yanında, siyasi olarak da kurulduğu günden bu yana Adalet ve Kalkınma Partisi saflarında elde ettiği büyük başarılarla bu gün siyasetin zirvesi olan milletvekiliğine talip oldu.
27/12/1970 yılında İzmir de doğan Engür, aile kuşağı olarak Antalya, Akseki kökenlidir. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmirde tamamladı. Yüksek öğrenimini Eskişhir, Anadolu Üniversitesin de yaptı. Okul öncesi öğretmenliği (lisans) aynı üniversitede kamu yönetimi (önlisans) bölümlerini bitirdi.
Mesleği öğretmenlik olup uzun yıllar çeşitli kurum ve kuruluşlarda eğitmenlik ve yöneticilik yapmıştır. Halen özel ana okullarında yöneticilik yapmaktadır. Evli ve Göztepe de ikamet betmektedir.
Genel merkez Kadın kolları teşkilat başkan yardımcılığı, 5. bölge koordinatörlüğü.
/ Haziran referandum- 1 Kasım seçiğm sürecinde Türkiye genelinde görev verilen çeşitli illerde,seçim ve teşkilet çalışmalarında ve kongre dönemlerinde aktif olarak görevler aldı.
! Kasım seçimlerinde Ak Parti İzmir 1. bölge Milletvekili adayı olarak gösterildi , çok düşükj bir farkla ,mec lis şansını kaçırdı.
Halen parti teşkilatlarında verilen görev ve sorumlulukları büyük fedakarlıklarla yerine getiriyor.
Topluma yararlı hizmetlerde özellikle kadın çocuk ve aile ile ilgili alanlaqrda, mesleki tecrübelerini siyeset ile birleştirerek, toplum de4ğerlerine duyarlı, eğitimli bir Türk kadını olarak, ülkesine ve insanlarına faydalı olmaktan başka bir isteği olmayan eğitimci Engür miletvekilliği adaylığı süresince kendisini taqnıyan, güvenen ve sevenlerin dualarını bekliyor...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Facebook'a tarihi ceza!

Facebook'a tarihi ceza!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık