Ana Sayfa GÜNDEM Black Friday indirimi başlıyor: 'Efsane Cuma'da en karlı alışveriş nasıl yapılır?

Black Friday indirimi başlıyor: 'Efsane Cuma'da en karlı alışveriş nasıl yapılır?

Amerika’da Kasım ayının dördüncü perşembesi kutlanan ‘Şükran Günü’nün ardından gelen cuma günü yapılan büyük alışveriş indirimi ‘Kara Cuma’ (Black Friday) olarak adlandırılıyor. Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitesi ‘hepsiburada.com’un ‘Efsane Cuma’ adıyla sahiplendiği bu alışveriş çılgınlığında milyonlarca ürün 24 saat boyunca yüzde 80’e varan indirimlerle satılacak

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2017 Perşembe 18:31
Black Friday indirimi başlıyor: 'Efsane Cuma'da en karlı alışveriş nasıl yapılır?

Büyük indirimlerle satış yapılan ve sadece 24 saat süren ‘Kara Cuma’ (Black Friday) Amerika’da başladı ama kısa sürede İngiltere, Kanada ve ardından tüm dünyaya yayıldı.

Bugüne ‘Kara Cuma’ denmesinin sebebi, indirimlerden yararlanmak isteyen müşterilerin mağaza önlerinde yaralanmalara hatta ölümlere neden olacak kadar izdiham yaratmasıydı. Bugünlerde artık ölüm ya da yaralanma meydana gelmese de ‘Kara Cuma’ adı altındaki alışveriş çılgınlığı son hız devam ediyor. Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitesi hepsiburada.com‘efsane avantajlar’ yarattığı için bu özel günü geçen yıl ilk kez ‘Efsane Cuma’ adı altında sahiplendi.


10 MİLYON ZİYARET


Hepsiburada.com sitesi geçen yıl ‘Efsane Cuma’da 4 milyon kez ziyaret edildi. Hepsiburada.com uygulamaları 2.5 milyon kez görüntülendi. Geçen yıl en çok sağlık ürünleri sipariş edildi, en fazla para cep telefonlarına ve aksesuarlarına harcandı. Geçen yıl dakikada 35 ürün satıldı. Bu yıl 23 Kasım Perşembe’yi, 24 Kasım Cuma’ya bağlayan gece 24.00’te başlayacak ve 24 Kasım Cuma’yı, 25 Kasım Cuma’ya bağlayan gece 24.00’te bitecek olan ikinci ‘Efsane Cuma’da, hepsiburada.com internet sitesine 10 milyon ziyaret bekleniyor. Bu sayı, Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezine 1 ayda yapılan ziyaretin tam iki katı.


1 YILLIK HAZIRLIK


Şu an hepsiburada.com deposunda 2.5 milyon indirimli ürün mevcut. Bu, 500 TIR dolusu ürün demek. Ürünlerin toplamı 14 futbol sahası genişliğinde bir alanı kapsıyor. Bu sayıya, hepsiburada.com’un sitesinden kendi satışlarını gerçekleştiren firmaların ürünleri dahil değil. Hepsiburada.com’un 10 bine yakın iş ortağı da kendi ürünlerini indirimli olarak sunacak. Sitenin çalışanları tam 1 yıldır ‘Efsane Cuma’ya hazırlanıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Para cezası olanlar dikkat

Para cezası olanlar dikkat

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık