Ana Sayfa İZMİR BOSNA SANCAK DERNEĞİ ATATÜRK İÇİN LOKMA DÖKTÜRDÜ

BOSNA SANCAK DERNEĞİ ATATÜRK İÇİN LOKMA DÖKTÜRDÜ

BAŞKAN GÜL; ATATÜRK BİZ BOŞNAKLAR VE BALKAN KÖKENLİLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2017 Cuma 17:19
BOSNA SANCAK DERNEĞİ ATATÜRK İÇİN LOKMA DÖKTÜRDÜ

Doğan PREPOL / HABER MERKEZİ
İzmir Bosna Sancak Derneği geleneksel hale getirdiği Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde dernek binasında lokma döktürdü. Lokma mahalle esnafına ve mahalle sakinlerine dağıtılırken aynı zamanda dernek önünden geçen vatandaşlarda lokmadan aldı.

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül; Ulu Önderimiz Boşnaklar ve Balkan kökenliler için çok önemli bir lider. Bu yılda büyük hatırasına lokma döktürdük.
Gül sözlerini şöyle sürdürdü;
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümü nedeniyle ruhuna lokma döktürmek için dernek binamızda toplandık.


Kayıtsız şartsız bağımsız, laik, demokratik yeni bir Türk Devleti kurmak üzere başlattığı mücadele ile dünya tarihine damgasını vurmuş üstün bir  mücadeleye önderlik eden, dünya devletleri ve toplumlarının üstün saygısını kazanmış dahi bir lidere sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Bizler bu günde burada bir araya gelerek Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e vefa duygumuzu ortaya koyarak görevimizi yerine getiriyoruz.


Biz Balkan kökenlileri hiçbir zaman ötekileştirmeyen ve her zaman destekleyen ve Balkanlarda zor şartlarda yaşayan Türk halkına kucak açarak Türkiye ye gelmelerini sağlayan ve kapıları açan büyük bir devlet adamıdır.


Türk milletinin kalbinde ebediyen yaşayacak olan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü özlem, minnet ve rahmetle anıyorum. Eşsiz lider, ruhun şad olsun.
Son olarak Atatürk’ün Balkanlılar muhacirler için söylediği şu sözleri hatırlatmak isterim,
“Muhacir diye küçümsenenler, tarihin yazdığı savaşlarda en geriye kalanlar, yani düşmanla sonuna kadar dövüşenler, çekilen ordunun ri’cat hatlarını sağlamak için kendilerini feda edenler ve düşman karşısında kaçmak, çekilmek nedir bilmeyenlerdir. Muhacirler, kaybedilmiş topraklarımızın milli hatıralarıdır.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz KARŞIYAKA’LI KANARYA SEVERLER’E KANARYA EĞİTİMİ

KARŞIYAKA’LI KANARYA SEVERLER’E KANARYA EĞİTİMİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık