Ana Sayfa İZMİR BOSNA SANCAK’TAN KADINLARA EĞİTİM

BOSNA SANCAK’TAN KADINLARA EĞİTİM

BAŞKAN GÜL; KADINLARIMIZ HAK ETTİĞİ DEĞERE ULAŞACAK

Giriş Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 02:52
BOSNA SANCAK’TAN KADINLARA EĞİTİM

İzmir Bosna Sancak Derneği (İBSD) Sosyal Projelere imza atmaya devam ediyor.

İzmir’de ki hemşeri dernekleri arasında en aktif olanlardan birisi olan İBSD Dernek üyesi kadınlara yönelik verdiği eğitim programlarına bir yenisini daha ekledi. Dernek binasında eğitimine başlanan ‘Kadın Sağlığı Eğitim Programı’ İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Bosna Sancak Derneği’nin işbirliği ile gerçekleştirilen Türkiye Aile Planlaması Vakfı (TAPV) programı olan kadına yönelik,  ‘Kadın Sağlığı Eğitim Programı’ eğitim programı hakkında İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü Eğitmeni Melek Sarıoğlu şunları söyledi;

13 hafta sürecek eğitimin ana konusu Kadının genel sağlığı, Yaşam kalitesini yükseltmeyi sağlık sorunları ile riskleri ortadan kaldırmaya, Ruhsal olarak güvenli ve kaliteli yaşam sunuyor.

Kadının kaliteli yaşamının önünü açan, bilgilendiren, farkındalık yaratan bir program dedi.

 

İzmir Bosna Sancak Denek Başkanı Abdullah Gül şunları söyledi;

Bizler Kadınlarımızın daha bilinçli ve bilgili yaşamaları için çalışıyoruz. Bu ve bunun gibi eğitim programları için önümüze projeler getirerek hayata geçirmemizi isteyen Kadın Kolları üyelerimize teşekkür ediyoruz.  Daha öncede Kadın hakları, Aile Ekonomisi, Sağlık ve buna benzer birçok eğitim projelerini hayata geçirdik. Kadınlarımızın uygulanmasını istediği projeleri önümüze getiriyor bizlerde gerekli araştırmaları yaparak projelerin hayata geçmesini sağlıyoruz.13 hafta sürecek bu eğitim için, bu projede bizlere destek veren İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğüne ve eğitmeni Melek Sarıya teşekkür ederiz dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz KARŞIYAKA’LI KANARYA SEVERLER’E KANARYA EĞİTİMİ

KARŞIYAKA’LI KANARYA SEVERLER’E KANARYA EĞİTİMİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık