Ana Sayfa GÜNDEM BOŞNAK YEMEKLERİ KADIN FESTİVALİNDE

BOŞNAK YEMEKLERİ KADIN FESTİVALİNDE

İZMİR BOSNA SANCAK DERNEĞİ KADIN FESTİVALİ’NDE YERİNİ ALIYOR, GÜL; BOŞNAK MUTFAĞINI BURADA EN İYİ ŞEKİLDE TANITACAĞIZ

Giriş Tarihi: 7 Mart 2018 Çarşamba 21:59
BOŞNAK YEMEKLERİ KADIN FESTİVALİNDE

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında bu yıl 8.'sini düzenlediği "Kadın Festivali" Kültürpark 2 ve 3 No'lu holde 8-9-10-11 Mart tarihlerinde gerçekleşecek.

İzmir Bosna Sancak Derneği 4 gün sürecek 9. Kadın Festivali kapsamında, İzmir'de yaşayan Boşnak emekçi kadınların el emeği göz nuru ürünlerinin yanı sıra Boşnak börekleri ve tatlılarını 2 Nolu holde, 96-97-98-99 nolu stantta sergileyerek İzmirliler le buluşturacak.

İzmir Bosna Sancak Dernek başkanı Abdullah Gül, "Derneğimiz 2 no'lu holde, 96-97-98-99 no'lu stantları açarak Boşnak kültürünü İzmirliler le buluşturmaya devam edecek.


Dört gün sürecek 'Kadın Festivali'nde İzmir'e göç eden Boşnakların Kültürü'nü tanıtmayı hedefliyoruz. Derneğimizin Kadın kolları açtığımız bu stantta Boşnaklar'a özgü el emeği göz nuru ürünlerin yanı sıra, Boşnak mutfağından örnekler tatlarından Boşnak böreği ve Boşnaklara özgü tatlıların tanıtılmasıdır. Boşnak tarihi ile ilgili Boşnak kökenli her vatandaşın başucu kitabım diyebileceği kitapları bu standımızdan temin edilebilir. Bütün vatandaşlarımızı standımıza bekliyoruz" dedi.


Kadın Kolları üyeleri ise, Bazılarımızın Anne Babaları, bazılarımızın dedeleri Yugoslavya’dan Türkiye’ye göç etmiş bizlerde büyüklerimizden öğrendiğimiz yemekleri İzmir’de yaşayan ve Boşnak mutfağı ile bu güne kadar tanışmamış olanları bizlerin ünlü mutfağını tanıtmak istiyoruz. Bizler Açacağımız stantta İzmirlileri bekliyoruz. Börekleri kendi ellerimizle bizler açtık dediler.

Boşnak Mutfağından mahrum kalmak istemiyorsanız bu çağrıya mutlaka kulak vermelisiniz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  İZMİR'İN İLK DOĞAL GAZLI JANDARMA BÖLÜĞÜ KINIK OLDU

İZMİR'İN İLK DOĞAL GAZLI JANDARMA BÖLÜĞÜ KINIK OLDU

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık