Ana Sayfa KÜLTÜR-SANAT BU FUARIN ÖYLE BİR ÖZELLİĞİ VAR Kİ!

BU FUARIN ÖYLE BİR ÖZELLİĞİ VAR Kİ!

50 BİN MAHKUMUN EL EMEĞİ BU FUARDA

Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2017 Pazartesi 22:38
BU FUARIN ÖYLE BİR ÖZELLİĞİ VAR Kİ!

Türkiye’de 61 Ceza İnfaz Kurumundaki atölyelerde hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen ürün ve el sanatları malzemeleri İzmir’de düzenlenen fuarla satışa sunuldu.


İşyurtları Ürün ve El Sanatları İzmir Fuarı; Adalet Bakanı Yardımcısı Bilal Uçar ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım’ın katılımıyla açıldı.


Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri İşyurtları Kurumu tarafından bu yıl 12’incisi düzenlenen ‘İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı’ 20 Mayıs Cuma günü Bostanlı sahilinde açıldı.

Bosatanlı pazaryeri karşısında sergilenen fuarda, 61 Ceza İnfaz Kurumunda açılan atölye ve tesislerde meslek öğrenmek amacıyla üretime katılan hükümlü ve tutukluların yaptığı, gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenerek satışa sunuldu.
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitimden Sorumlu Daire Başkanlığı ile Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı’nın da katıldığı fuarda, eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları hakkında bilgi verilerek ayrıca elektronik izleme uygulamaları ile ilgili çalışmalar anlatıldı.


Çalışmalar kapsamında hükümlü ve tutukluların ürettiği ürünlerin vatandaşların beğenisine sunulması, ceza infaz kurumlarında gerçekleştirilen temel eğitim ve mesleki eğitim çalışmaları hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesi ve ilgili kurumlarla sürdürülen işbirliğinin güçlendirilmesi hedefleniyor.


Fuar açılışına Adalet Bakanı Yardımcısı Bilal Uçar, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Dr.Vehbi Kadri Kamer, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Ayhan Aygün, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, kent protokolünden temsilciler, yargı mensupları ve vatandaşlar katıldı.
Fuar, 26 Mayıs 2017 tarihine kadar ziyaretçilerine açık olacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık