Ana Sayfa İZMİR Bu ülke Atatürk’ün eseri

Bu ülke Atatürk’ün eseri

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Karabağlar Kadın Gücü Derneği’nin (KADGÜÇ) düzenlediği iftar programına katıldı. Başkan Karabağ konuşmasında ulu önder Atatürk’ün kurtuluş savaşı sonrası zarar gören camileri tamir ettirdiğini ve kendi parasıyla bir cami yaptırdığını hatırlatarak, “Bu ülkenin Atatürk ve arkadaşlarının, milyonlarca şehidin eseri olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız” dedi.

Giriş Tarihi: 21 Haziran 2017 Çarşamba 09:50
Bu ülke Atatürk’ün eseri

KAD-GÜÇ Derneği’nin ev sahipliğinde Üçyol-Bahçelievler’de düzenlenen iftara Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın yanı sıra CHP Bayraklı ilçe başkanı Cemalettin Alper, farklı ilçelerin belediye meclis üyeleri ve dernek üyeleri ile yöneticileri katıldı. Oruçların açılmasının ardından konuşan Dernek Başkanı Birgül Doğan, Başkan Karabağ’a derneklerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

 

TÜRKİYE ARAP CUMHURİYETİ OLMAMALI

 

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Mübarek ramazanda Atatürk’ü anmak istiyorum. Atatürk kurtuluş savaşından sonra 1500 Camiyi tamir ettirmiştir. Sevgili Atatürk kendi adına Mihalıççık ilçesinde kendi cebinden 5 bin lira vererek bir cami yaptırmıştır. Balıkesir’de bir cami hutbesi var. İlk kurtuluş mücadelesini başlattığı meclisi cuma günü cuma namazından sonra Kuran ve dua ile açmıştır. Özgür Türkiye’de ezanlar susmayacak, bayrağın inmeyecek. Bu ülkenin Atatürk ve arkadaşlarının, milyonlarca şehidin eseri olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Ben bunca Ramazanları Atatürk Türkiye’sinde geçirdiğimi düşünüyorum. Bundan sonra da böyle geçmesini diliyorum. Türkiye Arap Cumhuriyeti olmamalıdır, Türkiye Cumhuriyeti olmalıdır” dedi.

 

Konuşmaların ardından Başkan Karabağ, iftar yemeğine katılan kadınlarla bol bol sohbet etti. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık