Ana Sayfa İZMİR Buca’da Ramazan Heyecanı

Buca’da Ramazan Heyecanı

47 mahallede 23 bin 200 kişiye iftar Buca’yı ramazan heyecanı sardı. Bucalıların on bir ayın sultanı Ramazan ayını Türk gelenek ve göreneklerine uygun olarak geçirebilmeleri için yoğun çaba sarf eden Buca Belediyesi, kentin dört bir köşesinde iftar çadırları kurup, Ramazan eğlenceleri organize etti. Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi de geleneksel ramazan dokularıyla bezenmiş gölge oyunları ve semazen gösterilerine ev sahipliği yapacak.

Giriş Tarihi: 4 Haziran 2016 Cumartesi 14:36

Buca’da Ramazan Heyecanı

47 mahallede 23 bin 200 kişiye iftar. Buca’yı ramazan heyecanı sardı. Bucalıların on bir ayın sultanı Ramazan ayını Türk gelenek ve göreneklerine uygun olarak geçirebilmeleri için yoğun çaba sarf eden Buca Belediyesi, kentin dört bir köşesinde iftar çadırları kurup, Ramazan eğlenceleri organize etti. Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi de geleneksel ramazan dokularıyla bezenmiş gölge oyunları ve semazen gösterilerine ev sahipliği yapacak.

 

Buca’da ramazan etkinlikleri kapsamında kentin 47 mahallesinde ve Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatsal ve kültürel etkinlikler yapılacak. Ramazanın manevi iklimi ve atmosferi kentin meydan ve alanlarında coşkuyla yaşanacak. Belirli periyodlarla, ilçenin 47 mahallesinde kurulacak çadırlarda günde 800 kişi olmak üzere toplam 23 bin 200 kişiye iftar yemeği verecek olan Buca Belediyesi, mahallelerde de ramazan eğlenceleri düzenleyecek. 6 Haziran Pazartesi günü, yeni düzenlenen Kasaplar Meydanı’nda Musikar Topluluğu’nun tambur, kemençe, ney ve kanun ritimleri eşliğinde başlayacak “Hoş geldin Ramazan” eğlenceleri her akşam kentin farklı mahallelerinde Bucalıları ağırlayacak.

Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde tasavvuf müziğinden şiir dinletilerine, geleneksel gösteri sanatlarından, sohbetlere kadar düzenlenecek onlarca etkinliklerde Bucalıların Ramazan ayını keyifle yaşaması sağlanacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz BAYSEM’de sınav heyecanı

BAYSEM’de sınav heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık