Ana Sayfa İZMİR Bulut Orman Evlerinin Dibine Cami Yapılmasın Talebine Ret

Bulut Orman Evlerinin Dibine Cami Yapılmasın Talebine Ret

Narbel’deki dini tesis alanı sorunu belediye meclisinde yeniden gündeme geldi. Beyaz Zambak Konut Yapı Kooperatifi, TANYER inşaata ait Bulut Orman evleri projesinin hemen dibinde bulunan dini tesis alanının başka bir yere taşınması için belediyeye dilekçeli başvuruda bulundu. Belediye meclis üyeleri kooperatifin talebini oybirliğiyle reddetti. Ak Partili meclis üyesi Tuğrul Yemişçi, “Beyaz Zambak Konut Yapı Kooperatifi Bulut Orman projesi alanını kat karşılığı TANYER inşaata vermiştir. Aslında dini tesis alanından rahatsızlık duyan kooperatif değil TANYER inşaattır” dedi.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2016 Çarşamba 20:10
Bulut Orman Evlerinin Dibine Cami Yapılmasın Talebine Ret

ZÜBEYİT GARİP/ HABER MERKEZİ  Narlıdere Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı belediye başkanı Abdül Batur başkanlığında gerçekleşti. Belediye meclisinde Narbel’de dini tesis alanı olarak ayrılan yerin değiştirilmesi ile ilgili gündem maddesi tartışıldı. Beyaz Zambak Konut Yapı Kooperatifi, TANYER inşaatın Bulut orman projesinin dibinde kalan dini tesis alanın başka bir yere taşınması için belediyeye başvuruda bulundu. Kooperatif dini tesis alanı için belediyeye yeni bir yer de gösterdi. Ancak kooperatifin talebini değerlendiren imar ve hukuk komisyonu kooperatifin plan ve yer değişikliği talebini reddetti.

TANYER İNŞAAT MI İSTEMEDİ?

Dini tesis alanı olarak gösterilen 1/5000 ölçekli nazım imar planlı alan, TANYER İnşaat’ın prestij projelerinden olan Bulut Orman evlerinin hemen dibinde bulunuyor. TANYER inşaatın Bulut Orman Evlerinin dibinde ibadet alanı istemediği ve Beyaz Zambak Konut Yapı Kooperatifi aracılığıyla ibadet alanı yerinin değiştirilmesi için belediyeye başvurduğu iddia ediliyor.

CAMİDEN RAHATSIZLIK DUYAN KOOPERATİF DEĞİL TANYER İNŞAATTIR

Ak Partili belediye meclis üyesi Tuğrul Yemişçi ret kararından dolayı belediye başkanı ve meclis üyelerine teşekkür ederek önemli açıklamalarda bulundu. Yemişçi şunları dile getirdi, “Bu alan 10 yıldan fazladır dini tesis alanı olarak duruyor.  Dini tesis alanının yerinin değiştirilmesi için başvuruda bulunan Beyaz Zambak Konut Yapı Kooperatifi Bulut Orman projesi arazisini kat karşılığı TANYER inşaata vermiştir. Aslında dini tesis alanından rahatsızlık duyan kooperatif değil TANYER inşaattır. Buraya Cami de yapılsa, Cemevi de yapılsa, Kilise de yapılsa bunlar rahatsız olacaktır. Ben kooperatifin talebini onaylamayan imar ve hukuk komisyonundaki arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz BAYSEM’de sınav heyecanı

BAYSEM’de sınav heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık