Ana Sayfa DÜNYA ÇAĞLAR ADAYLIK İÇİN BİR ADIM ÖNDE

ÇAĞLAR ADAYLIK İÇİN BİR ADIM ÖNDE

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 24 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimler öncesi hareketlilik son hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz genel seçimlerde uzun yıllar sonra önseçim yaparak milletvekili adaylarını belirleyen CHP’de erken seçim öncesi aday listesinde yer alacak

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2018 Çarşamba 00:41
ÇAĞLAR ADAYLIK İÇİN BİR ADIM ÖNDE

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 24 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimler öncesi hareketlilik son hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz genel seçimlerde uzun yıllar sonra önseçim yaparak milletvekili adaylarını belirleyen CHP’de erken seçim öncesi aday listesinde yer alacak isimler de yavaş yavaş önplana çıkmaya başladı. CHP’nin seçimlerin beklenenden erken bir tarihte yapılacak olması nedeniyle önseçim yapmak için yeterli vakit bulunmaması dolayısıyla örgütlere danışarak adayları belirleyeceği bildirildi.

CHP Genel Merkezi tarafından İzmir’de de adayların belirlenmesi konusunda örgütlerin görüşleri alındı. Edinilen bilgilere göre İzmir 2.bölgeden aday adaylığı başvurusunda bulunan işadamı Murtaza Çağlar’ın taban tarafından büyük oranda desteklendiği ve aday adaylığı başvurusunu da örgütün yoğun istekleri sonucu gerçekleştirdiği öğrenildi. Milletvekili sayısında artış olacak İzmir’de tepeden tırnağa listeyi değiştirmeyi düşünen CHP’de; Genel Merkez kulislerinde adı sıkça anılan Çağlar örgütle birlikte hareket etmesi ve genç yaşlardan itibaren siyasetin içinde yer almasıyla biliniyor. Örgütler ve üyeler tarafından Murtaza Çağlar isminin önplanda olmasının nedenlerinden birinin de sadece seçim takviminde değil; her zaman partililer ve vatandaşlarla birarada olması, sık sık farklı ilçelerde sorunlara çözüm üretmek adına çalışmalarda bulunması da gösteriliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık