Ana Sayfa İZMİR ÇANAKKALE RUHU YERİNDE YAŞANDI

ÇANAKKALE RUHU YERİNDE YAŞANDI

Kemalpaşa Belediyesi,Kültür Müdürlüğü tarafından Çanakkale’de şanlı tarihin nasıl yazıldığını, ecdadımızın bu ülkeyi nasıl savaşarak kazandıklarını yakından görmeleri için geziler düzenlendi. Destansı bir mücadelede tarihin yazıldığı mekanları görmek isteyen Kemalpaşalı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2016 Pazartesi 13:20
ÇANAKKALE RUHU YERİNDE YAŞANDI

Kemalpaşa Belediyesi,Kültür Müdürlüğü tarafından Çanakkale’de şanlı tarihin nasıl yazıldığını, ecdadımızın bu ülkeyi nasıl savaşarak kazandıklarını yakından görmeleri için geziler düzenlendi.  Destansı bir mücadelede tarihin yazıldığı mekanları görmek isteyen Kemalpaşalı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Atalarımızın tarihe altın harflerle yazdığı ÇANAKKALE DESTANI,NI ve Zaferin ruhunu yerinde yaşatmak amacıyla düzenlenen turlar  sona erdi. 21 Mayıs Cumartesi günü 9. seferle birlikte toplam 2000 vatandaş Ücret alınmadan Çanakkale'ye gönderildi.

 

Rehberler eşliğinde gezen vatandaşlarımıza Çanakkale'nin bütün önemli yerleri anlatıldı. Gezi programında Gelibolu Yarımadası içinde 110km yol kat edildi. Ayrıca Kemalpaşa Belediyesi personeli tarafından yardımcı olundu.

 

Çanakkale Gezisine katılanlar; Eceabat İlçesi, Seyit Onbaşı Tabyası, Soğanlı dere Sargı Yeri, Zıhın dere Sargı Yeri, Abide, Morto Koyu, Yahya Çavuş, 57. Alay, Conk Bayırı gibi Çanakkale zaferinde önemli yere sahip mevzileri ziyaret ederek,  Kurtuluş Mücadelesinin  tarihi anılarına tanıklık ettiler.

 

Çanakkale Şehitliği ziyaretinden çok memnun kaldıklarını dile getiren vatandaşlar, böyle bir geziyi organize eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurluya teşekkür ettiler..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz KOCAOĞLU’dan Gönül Sofrası

KOCAOĞLU’dan Gönül Sofrası

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık