Ana Sayfa İZMİR Çeşme Belediyesi Yaklaşık 100 Milyon Değerindeki Dükkanlarına Kavuştu

Çeşme Belediyesi Yaklaşık 100 Milyon Değerindeki Dükkanlarına Kavuştu

Bütünşehir yasasıyla birlikte belde iken mahalleye dönüştürülen Alaçatı’nın merkezindeki dükkanlar için müjdeli haber geldi.

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2016 Perşembe 13:04
Çeşme Belediyesi Yaklaşık 100 Milyon Değerindeki Dükkanlarına Kavuştu

 

Bütünşehir yasasıyla birlikte belde iken mahalleye dönüştürülen Alaçatı’nın merkezindeki dükkanlar için müjdeli haber geldi.

 

2014 yılında yerel seçimler ile birlikte hayata geçenBütünşehir yasasıyla, Alaçatı Belediyesi’ne ait mülkler İzmir Valiliği bünyesinde kurulan Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu tarafından Diyanet, Milli Eğitim ve İZSU gibi kurumlara paylaştırılmıştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne devrine karar verilen mülklerin devir işlemlerinin gerçekleşmesinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu bu mülkleri yeniden Çeşme Belediyesi’ne devretti. 

 

Aziz Kocaoğlu sözünde durdu

 

Yerel seçimler sonrasında Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ı tebrik ziyaretine geldiği sırada kendisine bu dükkanların akıbeti ile ilgili sorulan soruya Aziz Kocaoğlu şu cevabı vermişti: “Alaçatı Belediyesi’nin kendi imkanları ile Alaçatı girişine kazandırdığı bu mülkler üzerinde ne bir katkımız ne de hakkımız söz konusudur. Devir gerçekleştirildiği ile ilgili bir belge henüz tarafımıza ulaşmamıştır. Ulaşır ulaşmaz mülklerin yeniden Çeşme Belediyesi’ne devrini gerçekleştireceğiz.”

 

Başkan Dalgıç’tan Büyük Başkan Kocaoğlu’na teşekkür

 

Alaçatı'nın girişinde belediyenin kendi imkanlarıyla 2009 yılında yaptığı yeraltı otoparkı ve Alaçatı'nın mimari özelliklerine göre yapılan yaklaşık 100 milyon değerindeki 34 dükkanın yeniden Çeşme Belediyesi’ne devredilmesinin ardından Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür ederek ilçenin farklı yerlerine de teşekkür mesajları astırdı. Teşekkür mesajında Başkan Dalgıç şu sözlere yer verdi: “Kapatılan Alaçatı Belediyesi’nin Paylaştırma Komisyonu’nca İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen mülklerini Çeşme Belediyesi’ne iade eden Büyük Başkanımız AZİZ KOCAOĞLU’na teşekkürlerimizi sunarız.”

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DOĞAN: YILLARDIR İHMAL EDİLEN KARABAĞLAR, HAK ETTİĞİ HİZMETE BİZİMLE KAVUŞACAK

DOĞAN: YILLARDIR İHMAL EDİLEN KARABAĞLAR, HAK ETTİĞİ HİZMETE BİZİMLE KAVUŞACAK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık