Ana Sayfa GÜNDEM CHP DEN ÇOK SERT TEPKİ

CHP DEN ÇOK SERT TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı adalet yürüyüşüne

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2017 Pazar 00:49
CHP DEN ÇOK SERT TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı adalet yürüyüşüne sosyal medyadan yayınladığı video ile tepki gösteren ve Kılıçdaroğlu ile  adalet yürüyüşüne katılanları ölümle tehdit eden, AKP'nin Karabağlar Belediye Meclis üyesi Emrullah Kavuz'a CHP' Karabağlar İlçe Başkanlığından sert tepki geldi.

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, AKP'li meclis üyesinin açıklamalarının resmen ölüm tehdidi anlamına geldiğini ve halkı kışkırtmak, toplumu bölerek kin ve nefret yaratmak için, bu deli saçması açıklamaların yapıldığını belirterek "Bu   kendini bilmez hadsiz mahlukat, insani değerlerden nasibini yeterince almamış şahıs hakkında, her türlü hukuki işlemi gerçekleştireceğiz" dedi Yıldız şu açıklamayı yaptı.

 YAPTIĞINA PİŞMAN EDECEĞİZ..

Türkiye'de yok olan adaletin yeniden inşa edilmesi, sesini duyuramayan tüm mağdurların uğradığı haksızlıkların son bulması, hukukun yeniden uygulanması için, siyasi tarihimizde eşi benzeri görülmemiş bir demokratik hareket başlatarak, adalet yürüyüşüne çıkan Sayın Genel Başkanımızı ve onun yol arkadaşlarını ölümle tehdit eden bu hadsize, haddini bildirmek boynumuzun borcu. Elbette ki, hukuki yollardan kendisine gereken had bildirilecektir.Saçma sapan bir tiyatral gösteriyle, haddini aşan, adeta bir çete lideri, bir mafya özentisi cahil gibi edepten ve ahlaktan yoksun, ölüm tehditleri savuran AKP Karabağlar meclis üyesi Emrullah Kavuz'u bu tehditleri savurduğuna pişman edeceğiz. Bu işin peşini asla bırakmayacağız ve hukuki olarak sonuna kadar takipçisi olacağız.

AKP İL BAŞKANLIĞI NE YAPACAK ?

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Yıldız, CHP İzmir İl başkanlığı ile birlikte hareket ettiklerini  ifade ederken "İl Başkanlığımız konuyu Genel Merkezimize iletti ve hukuki çalışmalar başlatıldı. Gerekli açıklamaları ve yapılan işlemleri de kamuoyu ile paylaşacağız. Merak ettiğimiz bir şey daha var. Acaba AKP Karabağlar İlçe Başkanlığı ve İl Başkanlığı, kendi meclis üyelerinin ölüm tehditleriyle ilgili ne gibi bir işlem yapacaklar merakla bekliyoruz" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ardahan'da AK Parti İl Başkanı İstifa Etti

Ardahan'da AK Parti İl Başkanı İstifa Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık