Ana Sayfa GÜNDEM CHP İstanbul adaylığı için yeni gelişme! Abdüllatif Şener'den Abdullah Gül sürprizi

CHP İstanbul adaylığı için yeni gelişme! Abdüllatif Şener'den Abdullah Gül sürprizi

İstanbul adayını belirlemek için çalışmalarını sürdüren CHP'de Abdüllatif Şener ismi öne çıktı. Gazeteci Nagehan Alçı, Şener'in adaylık için Abdullah Gül'ü referans gösterdiği iddiasını gündeme getirdi.

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2018 Pazartesi 10:17
CHP İstanbul adaylığı için yeni gelişme! Abdüllatif Şener'den Abdullah Gül sürprizi

Yerel seçim için aday belirleme süreci devam eden CHP'de İstanbul için her gün yeni bir isim ortaya atılıyor. Muharrem İnce, İlhan Kesici, Ekrem İmamoğlu derken, şimdi de Abdüllatif Şener ismi öne çıktı. Hatta kulislerde Şener'in adaylık için Abdullah Gül'ü referans gösterdiği iddia edildi.

Geçtiğimiz günlerde hareketli günler yaşadığı belirtilen CHP'de İstanbul adaylığı için Abdüllatif Şener ismi kulislerde konuşulmaya başlandı. " 2 gündür telefon ve mesaj yağmuru altındayım" diyen gazeteci Nagehan Akçı, Şener'in CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan İstanbul adaylığı için onay isterken 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü referans olarak gösterdiğini iddia etti.

"Bu iddia bomba etkisi yarattı. Çok ilginç bir durumla karşı karşıyayım" diyen Alçı, yazısının ilgili bölümünde şu ifadelere yer verdi;

Hem CHP’li hem de CHP’ye yakın onlarca isim "Nihayet herkesin konuştuğunu yazdın" diyerek beni teyit ettiler. Yani bu iddia zaten CHP koridorlarında herkesin ağzında imiş.

5-6 YILDIR KONUŞMUYORLAR

Öte yandan Abdullah Gül’e çok yakın olan iş dünyasının önemli bir ismi aradı ve şunları söyledi: "Abdullah Bey ile Abdüllatif Şener 5-6 yıldır merhabalaşmazlar. Şener partiden ayrılırken onu vazgeçirmeye çalışanların başında sayın Gül vardı. İkna etmek için çok uğraştı. Hatta milletvekilliği için parasını bile bizzat kendisi yatırdı gitmesin diye. O nedenle çok bozuktur Şener’e. Aralarında hiçbir diyalog yok."

Bu yorumu bana bilgiyi veren kaynaklarıma sorduğumda verdikleri cevap şuydu: "Abdüllatif Şener, Gül’ün inisiyatifi ya da isteği ile değil, kendi kendine de 11. Cumhurbaşkanı'nı referans göstermiş olabilir."

Bu arada dün baktım, Şener, sosyal medyada kendi ismini İstanbul adaylığı için ortaya atanları "like" etmiş… Belli ki adaylığı çok istiyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  HDP İle İttifak Yapabilecek Kadar Gözü Dönenlerin Cumhur İttifakını Anlaması Mümkün Değildir

HDP İle İttifak Yapabilecek Kadar Gözü Dönenlerin Cumhur İttifakını Anlaması Mümkün Değildir

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık