Ana Sayfa GÜNDEM CHP lideri Kılıçdaroğlu Man adasıyla ilgili belgelerin nereden geldiğini açıkladı

CHP lideri Kılıçdaroğlu Man adasıyla ilgili belgelerin nereden geldiğini açıkladı

CHP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakınlarıyla ilgili grup toplantısında gösterdiği belgelerin nereden geldiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2017 Perşembe 14:24
CHP lideri Kılıçdaroğlu Man adasıyla ilgili belgelerin nereden geldiğini açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da Kadın Zirvesi'nde Ayşe Arman'ın sorularını cevapladı. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın yakınlarıyla ilgili Salı günü partisinin grup toplantısında gösterdiği Man Adası belgeleriyle ilgili eleştirilere yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, Ayşe Arman'ın Belgelerin kaynağına ilişkin "FETÖ'cüler mi verdi?" sorusuna "Hayır. Bu ülkede ülkesini seven milyonlarca insan var, milyonlarca bürokrat var" yanıtı verdi.

Yok böyle bir şey. Belgeler sahte. Belgeleri savcılığa bile vermedi' açıklamaları var. Bunlara karşı açıklamanız nedir?" şeklindeki soruya Kemal Kılıçdaroğlu, "İlk açıklamadan bu yana izlediğimiz bütün strateji tuttu. Ve kim hangi konuşmayı yapacak o da bizim düşündüğümüz süreç içinde gerçekleşti. Şimdi bir adımımız kaldı, bir adım. O adımı da bugün yarın gerçekleştireceğiz. Ondan sonra daha farklı bir şekilde toplumun önüne çıkacağız. Ben şimdiden bir şey söylemeyeyim; dediğim gibi bir adım kaldı. Bir şey daha olması lazım. Onu da bugün yarın gerçekleştireceğiz" şeklinde yanıt verdi. 


NE OLMUŞTU?


Kılıçdaroğlu, Man adasında sermayesi 1 sterlin olan bir şirket kurulduğunu ve bu şirkete Erdoğan'ın yakınları tarafından para aktarıldığını şu sözlerle açıklamış ve belge göstermişti:

 Madem istiyor ispat edelim. Beni tanımıyor öyle anlaşılıyor. 1 Ağustos'ta Man Adası'nda bir şirket kurulur. Belvey Limited Şirketi. Kuruluş senedi bizde. Şirketin yönetim kurulu bir kişiden oluşuyor; Sıtkı Ayan. Şirketin sermayesi 1 sterlin. Sıtkı Ayan bu şirketi Kasım Öztaş'a devreder. Şimdi Erdoğan'a soruyorum; Sıtkı Ayan kimdir? Kasım Öztaş'ı tanıyor musun? Eminim tanıyorsun. Bütün kayıtları bizde. Para gitti mi evet gitti. Ziya İlgen enişten 2,5 milyon dolar şirkete para gönderiyorlar. 15.12.2011'de Mustafa Erdoğan kardeşi 2,5 milyon dolar para gönderiyor. 1 sterlinlik şirkete 2,5 milyon doları niye gönderir. Ziya İlgen 1 milyon 250 bin dolar para gönderir. 27.12.2011 dünür Osman Ketenci 1 milyon 250 bin dolar gönderir. 28.12.2011 Mustafa Gündoğan 250 bin dolar. 2011 Ahmet Burak Erdoğan 1 milyon 450 bin dolar gönderir. 4 Ocak 2012 2 milyon 300 bin dolar gönderiyor Ahmet Burak Erdoğan. Mesajları elimizde. Bankaların dekontu lazım dedim. İşte bu paranın gönderildiği dekontlar. Şimdi diyecekler ki belge sahtedir. Bunların tamamı bankaların resmi kayıtlarıdır. Haysiyetli bir adamsan gereğini yapacaksın, nokta. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Elektrik faturalarında yeni dönem başlıyor

Elektrik faturalarında yeni dönem başlıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık