Ana Sayfa GÜNDEM CHP'den Berberoğlu açıklaması

CHP'den Berberoğlu açıklaması

CHP İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu hakkında verilen yeniden yargılanma kararı ardından, CHP'den ilk açıklama Genel Başkan Yardımcısı Tezcan'dan geldi.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2017 Pazartesi 17:48
CHP'den Berberoğlu açıklaması

İstinaf Mahkemesi, CHP İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu ile ilgili yerel mahkemenin verdiği kararı bozdu. Bu kararın ardından Berberoğlu'nun yeniden yargılanması gündeme geldi.

Karara ilişkin açıklamada bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, “Berberoğlu ile ilgili verilen mahkumiyet ve tutuklama kararları hukuka aykırıydı. Başından beri bunu söylüyorduk. İstinaf Mahkemesinin kararı haklılığımızı ortaya koydu. Derhal tahliye kararının da verilmesini bekliyoruz” dedi.

Tezcan, açıklamasında şunları kaydetti:

“Berberoğlu ile ilgili verilen mahkumiyet ve tutuklama kararları hukuka aykırıydı. Başından beri bunu söylüyorduk. İstinaf Mahkemesinin kararı, haklılığımızı ortaya koydu. Yerel mahkemeye adeta ders niteliğinde bir karar verdi. Ancak, tahliye kararı vermemiş olması bir eksikliktir. Kararın hukuka aykırı olduğu açıkça tespit edildikten sonra tutukluluk halinin devam etmesi yeni ve daha bir büyük bir mağduriyete neden olur. Bu nedenle derhal tahliye kararının da verilmesini bekliyoruz.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz BU HEDİYENİN EŞİ BENZERİ YOK

BU HEDİYENİN EŞİ BENZERİ YOK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık