Ana Sayfa GÜNDEM CHP’li Öztrak: Açıklayın ‘Andımız’ın neresine karşısınız?

CHP’li Öztrak: Açıklayın ‘Andımız’ın neresine karşısınız?

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Danıştay'ın Andımız kararına AKP'den üst üste gelen sert tepkileri değerlendirdi. Öztrak, "Hukuk varsa Andımız tüm okullarda okutulmaya başlanacak. Andımızın neresine karşı olduklarını çıkıp açıklamaları lazım." dedi.

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2018 Pazartesi 18:31
CHP’li Öztrak: Açıklayın ‘Andımız’ın neresine karşısınız?

Öztrak şunları kaydetti;

“Danıştay bunların yanlışlarını düzeltince hemen ayağa kalkıyorlar. Neden? Çünkü tek adam yanlış yapmaz. Andımız ülke bütünlüğü içinde vatan cumhuriyet ideallarini barındırır, kalkınma hedefini simgeler. Hukuk varsa Andımız tüm okullarda okutulmaya başlanacak. Andımızın neresine karşı olduklarını çıkıp açıklamaları lazım. Bunu bekliyoruz.

Cemal Kaşıkçı durumu artık netleşti. Konsoloslukta öldürülüp cesedinin yok edildiği anlaşılıyor. Sayın genel başkanımız TBMM’de bir araştırma komisyonu kurulmasını talep etti. Bu mesele giderek karanlık bir hal alıyor. Cevaplanması gereken çok önemli sorular var. Böyle bir cinayetin odasında işlendiği söylenen konsolosun yurtdışına çıkmasına nasıl izin verildi? Konsolosun dokunulmazlığı falan yoktur, gitmesine göz yumulmuştur. Senin ülkende bir gazeteci katlediliyor, saray danışmanına göre Türkiye bu olayı deşelemeyip Suudilere yardımcı olmalı.

Neden salı gününe kadar açıklama yapmak için bekliyorsunuz? Salı gününe kadar bekleyip bugüne kadar milletimize açıklamadığınız nedir? Neden bu açıklamayı ABD ile görüşme yaptıktan sonra gerçekleştiriyorsunuz?”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MUHTARLARIMIZLA EL ELE İKTİDARA

MUHTARLARIMIZLA EL ELE İKTİDARA

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık