Ana Sayfa GÜNDEM CHP’yi Bilemeyiz Ama Ardahan Tezek Kokuyor

CHP’yi Bilemeyiz Ama Ardahan Tezek Kokuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘CHP demek tezek demektir’ sözü ile bir kez daha gündeme gelen tezeğin üretildiği basmalar, havaların iyiden iyiye ısınmaya başladığı Ardahan’da dökülmeye başlandı.

Giriş Tarihi: 7 Mayıs 2018 Pazartesi 13:43
CHP’yi Bilemeyiz Ama Ardahan Tezek Kokuyor

Foto: Ufuk Seferoğlu

Kışı iyiden iyiye geride bırakan Ardahan’da ısınmaya başlayan havalarla birlikte kış hazırlıkları da şimdiden başladı.

Başta Bakü-Tiflis-Ceyhan Doğalgaz ve Petrol hatlarının yanı sıra TANAP Petrol ve Doğalgaz Boru Hatlarının sınırları içinde geçtiği Ardahan’da insanlar hala tezekle ısınıyor.

Azerbaycan’dan getirilip, Gürcistan’dan sonra Ardahan’ın Posof ilçesinden Türkiye topraklarının üzerinde gerek ülkenin diğer kentlerine gerekse buradan başta Avrupa’nın olmak üzere dünyanın petrol ve doğalgaz ihtiyacını karşılayan doğalgazdan hala tam anlamı ile faydalanamayan Ardahan’da insanlar hayvan gübresinden elde ettiği tezekle ısınma ihtiyacını gidermekte.

İyiden iyiye ısınan havalarla birlikte dışarı çıkan hayvanlarda elde edilen doğal gübreyi ekin yaptıkları alanlara değil, ev ve ahırlarının önünde ki basmalara döküp, kışlık yakacak ihtiyaçlarını gidermek için kurutmaya başlayan Ardahanlıların burunları tezek kokusu alıyor.

Çünkü Ardahanlıların burunlarının dibinde geçen doğalgazdan hala faydalanamazken, Ardahan merkezden sonra başta BTC/Botaş Doğalgaz ve Petrol hattının üzerinde bulunan Doğalgaz çevirim santralinin bulunduğu Posof ve Hanak ilçeleri olmak üzere ilçelere de verileceği söylenen doğalgazdan hala bir haber yok.

Cumhurbaşkanı ne demişti?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul İl Kadın Kolları Kongresi öncesinde, ‘Lafla modern olunmaz diyen Erdoğan, "Sen benim vatandaşımı tezekten kurtarıyor musun? Çünkü CHP demek tezek demektir. Benim Erzincan Refahiye'deki bacım tuşa basıyor sıcak su geliyor. Benim 81 ilde bütün halkım batı ne yapıyorsa onu yapıyor. Ve onları da geçeceğiz. Şehrin yeşil alanlarını çoğalttık, neden modern bir şehir. İstanbul'da bugün üniversiteli sayısı 890 bini aştı. İstanbul'a yaptığımız hizmetler yetmiyor. Bunun kısa bir özetini yaptık. Kampanya süresinde animasyonlarla bunu daha net anlatacağız. 54 günde girilmedik sokak kalmayacak. Yaptıklarımızı her fırsatta, her yerde vatandaşımıza anlatmanızı rica ediyorum.  Muhalefetin yaptığı bir şey yok. Bu yüzden neyi yaptığını söyleyecek, böyle bir şey yok." demişti.

http://www.kuzeyanadolugazetesi.com/chp-yi-bilemeyiz-ama-ardahan-tezek-kokuyor/2093/

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Facebook'a tarihi ceza!

Facebook'a tarihi ceza!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık