Ana Sayfa İZMİR ÇİĞLİ BELEDİYESİ’NDE YANGIN TATBİKATI

ÇİĞLİ BELEDİYESİ’NDE YANGIN TATBİKATI

Çiğli Belediyesi’nde düzenlenen yangın tatbikatı ile olası bir yangında kurumun kısa sürede nasıl tahliye edileceği ve çıkan alevlere yangın tüpleriyle doğru müdahale yöntemi uzmanlarca uygulamalı olarak anlatıldı.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2018 Pazartesi 09:56
ÇİĞLİ BELEDİYESİ’NDE YANGIN TATBİKATI

ğli Belediyesi çalışanlarına yönelik, kurum içi iş sağlığı ve güvenliği eğitim faaliyetleri kapsamında, yangın tatbikatı düzenlendi. İş sağlığı ve güvenliği uzmanları gözetiminde, Çiğli Belediyesi yangın, arama kurtarma, koruma, ilk yardım ekipleri ile belediye insan kaynakları müdürlüğünce düzenlenen tatbikatta tüm belediye personelinin verilen alarm sonrası kısa sürede kurumdan tahliye edilmesi sağlandı. 7 katlı belediye binası birkaç dakikada tahliye olurken, yangın sırasında yaralanan bir çalışana, ilk yardım eğitimi almış personel tarafından ilk müdahalenin yapılması ve ambulansa kadar taşınması da tatbikatla gösterildi. Öte yandan eski belediye binası önünde belediye personeline çıkan alevlere doğru müdahale yöntemleri de pratik olarak anlatıldı. Oluşturulan alevlere belediye çalışanlarının yangın tüpleriyle doğru açı ve yöntemle müdahale etmesi uygulamalı olarak gösterildi.

BİLİNÇLENDİRME ÖNEMLİ

Tüm tatbikatın başından sonuna kadar takipçisi olan Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, tatbikatların test etme olanağı verdiğini belirterek, “Tatbikatlar kendimizi geliştirmemizi, olası kazalarda nasıl hareket etmemiz gerektiğini gösteriyor. Hazırlıklı olmamızı sağlıyor. İş kazalarının önlenmesi ve yaralanmaların önüne geçilmesi açısından iş güvenliğine önem veriyoruz. Bu nedenle personelimizin bilinçlendirilmesi açısından bu tür çalışmalarımız devam edecek” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Aziz Kocaoğlu'ndan açıklama

Başkan Aziz Kocaoğlu'ndan açıklama

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık