Ana Sayfa GÜNDEM ÇİĞLİ DE VURGUN PASTASI İŞTAH KABARTİYOR

ÇİĞLİ DE VURGUN PASTASI İŞTAH KABARTİYOR

Çiğli Belediyesi Denetim Komisyonu Raporu'nda usulsüzlüklerin olduğunu belirten komisyon üyesi Mesut Demirkaya, rapordan örnekler vererek, Belediye adına yapılan mal ve hizmet alımlarının fahiş rakamlar olduğunu iddia etti.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2016 Pazartesi 17:53
ÇİĞLİ DE VURGUN PASTASI İŞTAH KABARTİYOR

Çiğli Belediyesi Denetim Komisyonu Raporu'nda usulsüzlüklerin olduğunu belirten komisyon üyesi Mesut Demirkaya, rapordan örnekler vererek, Belediye adına yapılan mal ve hizmet alımlarının fahiş rakamlar olduğunu iddia etti.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Çiğli belediye meclis üyesi ve gurup başkan vekili Demirkaya Denetim Komisyonu raporlarını kamu oyuna açıklayarak mal alımlarında belediyenin zarar uğratıldığı yönünde iddilarda bulunurken komisyon tarafından toplanan belgeler de basına dağıtıldı.

Ak Parti il başkanlığında düzenlene toplantıya İl yerel Yönetimler başkanı Hüsnü Boztepe, Adalet ve kalkınma Partisi Çiğli İlçe başkanı Sedat Karatekin, belediye meclis üyelerinden Atilla Atlı, Yeter Gönen ve diğer Ak Partili belediye meclis üyeleri ile ilçe kadın kolları başkanı Nadide Boyacıoğlu katıldı.

  Belediyenin fahiş fiyatlarla alım yaptığı Çimento, Pencere camı vs mallar da basın mensuplarına gösterildi

"Adresi olmayan firmalar"

Demirkaya, getirilen bir adet çimento torbasını göstererek çimentonun torbasının parakende fiyatının 12 lira olduğunu Çiğli Belediyesi'nin ise 23 liradan aldığını iddia etti  "Doğrudan temin şeklinde yapmışlar. Üç firmadan teklif alınmış. Buradaki amaç en ucuzunu almak olduğu halde en yüksek fiyat olanı almışlar. Buca'da faaliyet gösteren bir firmaya çim biçme işi yaptırmışlar. Bu firma 500-600 bin metre kare çim biçme işi yapmış ama araştırdım Çiğli'de bu ölçüde bir yer bulamadım. Firmayı da araştırdım. Adresinin belli olmayan bir firma olduğunu ve SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) nezdinde de çalışan sigorta işçisinin 3-5 kişiyle sınırlı kaldığını öğrendim" dedi.

"Belediye pastanemi açacak?"

Demirkaya, Çiğli Belediyesi'nin çörek otu kakao gibi malzemeler aldığına dikkat çekerek, "6 kilogramlık yangın tüpünü 475 liraya almışlar. Belediyemiz vanilin, pudra şekeri, tarçın, susam, çörek otu, mahlep, dana rosto, toz şeker gibi şeyler de almış. 'Ne işe yarar bunlar' diye merak ettim. Araştırdım ancak bir sonuca varamadım. Belediye Pastanemi açacak merak konusu. Piyasada 4-5 bin liraya zor alıcı bulunan kamyonetlere 3 bin liraya klima taktırmışlar. 144 bin hektar alan ilaç alınmış. Ancak Çiğli'nin toplam alanı 5 bin 300 hektar" dedi."Çiğli Belediyesi araştırılsın"

Demirkaya, Maliye'yi araştırma yapmaya davet ederek, "Bu konunun maddi, manevi ve cezai sorumlulukları var. Belediye yasası açık, rapor verdiliğinden itibaren belediye başkanı gereğini yapar. 60 günlük süre 31 Mayıs'ta doldu. Belediye başkanının herhangi bir şey yaptığını duymadım. Sonraki süreçlerde Savcılığa suç duyurusunda bulunabiliriz" diye konuştu. Yakında Menemen belediyesi ile ilgili açıklama yapılacağı da söylendi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz EGE TELGRAF'TAN BİR YILDIZ KAYDI

EGE TELGRAF'TAN BİR YILDIZ KAYDI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık